Пластичний хірург Норман Роув стверджує, що здатний надати соскам будь-яку форму – збільшити або зменшити ареоли або самі соски, освітлити їх або навпаки зробити темніше. Але найбільшим попитом користується зміна форми сосків саме під «формат Кендалл Дженнер».
Для такого ефекту Норман Роув використовує філер на основі гіалуронової кислоти, що надає соскам об’єм і гарантовано дозволяє бачити їхній контур крізь тканину. Ефект від цієї процедури, яка зазвичай займає від десяти хвилин до півгодини, триває близько двох років, ціна стартує від семисот доларів.
«Я роблю контурну пластику сосків як жінкам, так і чоловікам протягом багатьох років. Іноді процедура не обмежується одним лише введенням філера, – говорить Норман Роув. – Наприклад, люди вимагають змінити ареоли: зменшити їх або збільшити, змінити саму форму сосків. Останнім часом популярність таких зірок реаліті-шоу як Кендалл Дженнер викликала справжній бум серед пацієнтів, які бажають зробити собі такі ж помітні соски, що випирають крізь одяг».
Всі перераховані вище процедури, стверджує доктор, можуть бути виконані з будь-яким типом сосків, включаючи втягнуті соски, які псують естетичну картину грудей.
Колега Нормана Роува, пластичний хірург Даррен Сміт теж відзначає наплив пацієнтів, які бажають відкоригувати форму сосків, наслідуючи знаменитостей. Але застерігає бажаючих пройти цю процедуру від поспішних рішень. На думку Сміта, оптимальним варіантом в даному випадку є біосумісне рішення на основі імплантів грудей, оскільки сам сосок являє собою вельми тонку і вразливу структуру.
Сміт попереджає, що ін’єкційне введення наповнювача в сосок пов’язане з великим ризиком для здоров’я.
«Сосок – дуже чутлива структура, яка заповнена нервовими закінченнями і молочними протоками для грудного вигодовування, – говорить він. – Потрібно проявляти більшу обережність перед тим, як вводити наповнювачі в сосок, оскільки ризик пошкодження цих структур досить реальний. Філер може викликати спайку молочних проток, що може утруднити згодом грудне вигодовування, може порушити кровообіг в соску, пошкодити нервові закінчення і навіть сам сосок».
Проте, на думку доктора Роува, головний ризик – це можливість згодом нарватися на надмірну кількість компліментів.
Ольга Немцева вирішила з’ясувати, наскільки популярна контурна пластика сосків в українських клініках пластичної хірургії. Чи охоче пластичні хірурги беруться за подібну процедуру? Наскільки вона безпечна? Чи є хірургічна альтернатива філерам? Ми поставили ці запитання фахівцям.
Євген Донець, пластичний хірург в центрі Grase-Medical Club
«Я відношу себе до тієї невеликої категорії хірургів, які не женуться за модою на операції і не йдуть на поводу у пацієнтів. Моя думка залишається незмінною щодо введення в область сідниць, молочних залоз і сосків з метою їхнього збільшення препаратів гіалуронової кислоти, а тим більше силіконового гелю, який зараз активно використовується в Америці! Я категорично проти. Але мода диктує свої правила. На кожного покупця знайдеться той самий… продавець. Філлери можуть порушити відтік секрету молочних залоз, що може привести до проблем, а при використанні рідкого силікону дуже великі ризики його міграції та утворення гелеом!»
Андрій Ваганов-Дашков, пластичний хірург, завідуючий відділенням DMC Dental Clinic
«Не сказав би, що ін’єкційна корекція сосків надто затребувана в Україні. Її роблять тільки поодинокі модниці. Але я виступаю за хірургічні методи корекції грудей і сосків в тому числі. Наприклад, під час аугментації (збільшення – ред.) грудей хірург цілком може відкоригувати соски за бажанням пацієнта. До того ж дія філера – тимчасова, а хірургічні методики дозволяють довше насолоджуватися результом».
Інна Літус, дерматовенерологиня, косметологиня, засновниця клініки Litus
«Вважаю, що ін’єкційні методики корекції сосків мають право на життя. Зрештою, існує пірсинг сосків, хоча це теж досить травматична процедура, але багатьом подобається. Просто необхідно враховувати спосіб життя і плани пацієнта на майбутнє. Якщо у жінки в найближчому майбутньому не стоїть завдання народити і годувати грудьми, і вона хоче виступаючі соски, як у Кендалл Дженнер, то чому б і ні».
Ірина Літус, дерматовенерологиня, косметологиня клініки Litus
«Ін’єкційна пластика сосків зовсім не новинка, ця тема циркулює в колах фахівців вже кілька років, просто висвітлюється не так широко, як контурна пластика обличчя або естетична гінекологія. Як правило, корекція сосків препаратом гіалуронової кислоти проводиться при інверсії сосків (їхній утягнутості). Оскільки хірургічна корекція може привести до пошкодження проток молочної залози, вона не підходить жінкам, які планують вагітніти і годувати грудьми. У зв’язку з цим препарати на основі гіалуронової кислоти можуть бути прекрасною альтернативою. Перед тим як проводити дану процедуру, потрібно проконсультуватися з мамологом. Сама процедура повинна проводитися лікарем з відповідною освітою».
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!