Лариса Шен, генеральна директорка та ідейна натхненниця LoraShen
Великодні традиції
Великодні традиції – одні з найсильніших для українців. Ми любимо ходити до церкви, святити паски, стукатися яйцями і збиратися всією сім’єю за святковим столом. За статистикою, кожен третій українець святкує Великдень. Але наскільки ми вміємо створювати урочистість цього моменту? Так, аби пасхальний обід назавжди залишився в нашій пам’яті! У цьому питанні нам явно варто придивитися до європейців – з яким ентузіазмом вони прикрашають будинок пасхальним декором: фігурки зайчиків, яєць, вінки, скатертини і серветки. На Великдень сідають не просто за стіл, який ломиться від смакоти, а за урочисто сервірований великодній стіл.
Ось цієї традиції нам явно не вистачає!
Великодній декор: з чого почати?
Я точно впевнена: чим раніше починаєш готуватися до Великодня, тим більш урочистим і незабутнім стає свято. З цієї причини за місяць до будь-якого значущої події у нас в магазинах представлено тематичний декор.
Коли ми говоримо про Великдень, то моя рекомендація – почніть підготовку хоча б за 2 тижні. Для початку зробіть своїми руками або придбайте кілька великодніх віночків: з лози, з різноколірними яйцями, пір’ям, гілочками лавра або евкаліпта. Поставте їх на кухонний стіл разом зі свічками, а один повісьте на вікно.
Вітаю – тепер свято на крок ближче до вас!
Далі придивіться до концептуального декору – великодні кошики з зайчиками, курочками, кроликами, курчатами, куди можна посадити братки, травинку й інші весняні квіти. Незамінні речі, щоб ненав’язливо розставити святкові акценти по квартирі.
Такі прості рішення допомагають нам вловити відчуття свята, зловити задоволення від творчості. Спробуйте – і ви здивуєтеся, що пасхальне декораторство – це свого роду і психологічна терапія!
Сервірування столу на Великдень: навіщо потрібно?
Мені дуже подобається, як завжди говорить моя колега, наша проєктна менеджерка Світлана Григорівна: «Що запам’ятається після будь-якого свята? Їжа? Випивка? Враження, які ви отримали від свята, і краса в цьому відіграє найважливішу роль!»
Адже так і є! Після будь-якого свята ми згадуємо не що їли і пили, а як було красиво, естетику, атмосферу, робимо фотографії найкрасивіших моментів, показуємо їх у соціальних мережах або переглядаємо у себе в телефоні. Не нехтуйте сервіруванням, зробіть його ошатним, піднесеним, витонченим.
Наша команда спеціально підготувала шість великодніх концепцій сервірувань у різних колірних гамах, і всі вони сповнені світла й урочистості.
Дивіться фото і надихайтеся!
Великодній стіл як елемент щастя
І кілька практичних рекомендацій від мене, аби сервірування виглядало цілісно:
- Подумайте над текстилем. Скатертина, серветки мають перегукуватися між собою.
- Виберіть одну велику вазу, яка стане головним акцентом сервірування. Її можна наповнити різними кольорами або квітучими весняними гілочками.
- Відштовхуючись від вази, підберіть дрібний декор. Це можуть бути свічники, керамічні таці під крашанки і пасочки. Всі вони мають поєднуватися за кольором з головною вазою і композицією в ній.
- Прикрасьте стіл особливими речами. Ми, наприклад, в наших інсталяціях використовували розписані вручну страусячі яйця і керамічні яйця-шкатулки власного виробництва. Це та сама «родзинка» святкового столу.
- Живі квіти – завершальний штрих. Розставте довільно весняні квіти біля місць, куди ви збираєтеся поставити основні страви.
Пустіть красу до свого життя!
Вона найкращі ліки!
Вітаю читачів Beauty HUB зі світлим святом Великодня!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!