Літній догляд за шкірою: головні правила й особливості

Літній догляд за шкірою: головні правила й особливості

Згадуємо основні правила догляду за шкірою влітку і розвіюємо міф про заборону на ретиноїди і кислоти в теплу пору року разом з кандидаткою медичних наук і засновницею бренду INSTYTUTUM Наталією Деркач.

Влітку шкіра зазнає підвищеного негативного впливу: забруднене повітря, перепади температур (спека зовні та сухе кондиційоване повітря в приміщенні), коливання між сухістю і вологістю повітря, активне сонячне випромінювання виснажують шкіру, тому сезонну б’юті-рутину точно варто адаптувати.

Як доглядати за шкірою влітку: поради експерта

Літній догляд за шкірою: головні правила й особливості

Є три базові універсальні правила, яких я рекомендую дотримуватися всім.

  • Інтенсивно зволожувати шкіру 2-3 рази на день.
  • Додати антиоксиданти (влітку – прямо обов’язково!).
  • Продовжити використання кислот і ретиноїдів, але тільки по вечорах.

Давайте докладніше розглянемо кожен із пунктів.

Ультразволоження

Зволожувати шкіру потрібно цілий рік. Але влітку вона потребує додаткового, дуже інтенсивного зволоження, тому що вмивалися ми частіше, та й зневоднюється організм (а отже, і шкіра) значно швидше. Тому влітку шкіру потрібно постійно й інтенсивно насичується вологою.

Для цього вибираємо продукти з позначкою hydrating (докладніше про те, що це таке, можна почитати тут). Зазвичай це продукти з легкою текстурою, основне завдання яких – наситити шкіру вологою зсередини. Вода сама по собі в шкіру проникнути не може, адже шкіра водонепроникна. Тому для насичення шкіри вологою потрібні спеціальні механізми. Гідратація привертає воду до клітин, пов’язує її в потрібних шарах шкіри й утримує всередині. Найпопулярніші компоненти-гідратори – мультимолекулярна гіалуронова кислота і гліцерин.

Щоб домогтися ефекту максимально зволоженої, здорової та насиченої шкіри, недостатньо використання hydrating-крему вранці та ввечері. Для такого ефекту рівень зволоженості шкіри варто підтримувати протягом дня, оновлюючи крем на обличчі після кожного вмивання. Маленьке ноу-хау – зволожувальний спрей-міст з мікромолекулярною гіалуроновою кислотою, яким можна збризкувати обличчя навіть поверх макіяжу. Він допоможе підтримати оптимальний рівень зволоженості навіть у сухому кондиційованому приміщенні.

Літній догляд за шкірою: головні правила й особливості

Антиоксиданти 

Влітку через активне сонячного випромінювання клітини шкіри більш схильні до оксидативного стресу. Вільні радикали руйнують клітинні мембрани, колаген та еластин. В результаті виникають зморшки, шкіра втрачає тонус, погіршується колір обличчя.

Розв’язати цю проблему можуть антиоксиданти. З обов’язкових на літо я виділяю три: вітаміни С, Е і ніацинамід.

Вони працюють як невидимі охоронці, ефективно нейтралізуючи шкоду від вільних радикалів. У тандемі з SPF вони якісно захищають клітини шкіри від передчасного старіння.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Наталия Деркач, MD, PhD (@nataliia.md)

А ще антиоксиданти:

  • Ефективно усувають ознаки старіння шкіри

Окислювальні процеси руйнують колаген, перешкоджають природному процесу відновлення шкіри і спричиняють запалення – від цього виникають зморшки, в’ялість шкіри, висипання і пігментні плями. Прибираючи вільні радикали, антиоксиданти надають шкірі більш молодий і свіжий вигляд.

  • Уповільнюють фотостаріння

Всі антиоксиданти мають протизапальні властивості, а отже, притупляють запальні реакції під час контакту з ультрафіолетом і забезпечують посилений захист від фотостаріння.

  • Стимулюють регенерацію шкіри

Запальні процеси сповільнюють здатність шкіри до відновлення. Усуваючи запалення, антиоксиданти прибирають видимі пошкодження шкіри і допомагають відновити її регенеративні здібності. Деякі антиоксиданти, наприклад, вітамін С, стимулюють вироблення колагену, який дуже важливий для підтримки здорового стану шкіри.

  • Вирівнюють тон обличчя

Вільні радикали і часте перебування на сонці стимулюють надмірне вироблення меланіну, від чого виникають пігментні плями, псується тон і текстура шкіри. Знімаючи фотопошкодження, антиоксиданти перешкоджають виникненню гіперпігментації. Деякі з них (той же вітамін С) заодно сповільнюють вироблення меланіну.

Виходячи з моєї практики, найкраще антиоксиданти працюють у продуктах для інтенсивного догляду – висококонцентрованих сироватках. Влітку використовуємо їх зранку, щоб захистити шкіру протягом усього дня, а заодно й уникнути негативних наслідків восени.

Літній догляд за шкірою: головні правила й особливості

Кислоти і ретиноїди

Раніше існувала думка, що кислоти і ретиноїди – активи виключно для холодної пори року. Але за фактом причина була не в компонентах, а у відсутності культури правильного використання SPF. Зараз, коли про необхідність застосування сонцезахисних засобів говорять всюди, цей міф поступово відходить у минуле.

Сьогодні експерти на Заході навпаки стверджують, що літо – оптимальний сезон для використання оновлювальних активів, оскільки повітря влітку більш вологе та шкіра краще переносить ексфоліацію. Більш того, влітку вона має потребу в ній набагато більшу, оскільки через активну роботу сальних залоз пори потрібно очищати частіше, щоб уникнути запалень.

AHA- і BHA-кислоти, у свою чергу, допомагають контролювати вироблення себуму й очищують шкіру від забруднень. Вони послаблюють зв’язки між лусочками рогового шару епідермісу, забезпечуючи ефективне і при цьому м’яке відлущування, а також стимулюють оновлення клітин. Особливу увагу в літній період варто приділити продуктам, в складі яких є саліцилова кислота, адже саме вона блокує запальні процеси, знижує вироблення себуму і проникає глибоко в пори, щоб очистити їх від забруднень.

Літній догляд за шкірою: головні правила й особливості

Саліцилова кислота відмінно працює в комбінації з гліколевою, яка вирівнює колір і текстуру шкіри, і проникає глибше, завдяки низькій молекулярній масі. Але будьте уважні – продукти з саліциловою кислотою часто бувають агресивними, оскільки BHA-кислоти працюють глибше в шкірі, і тому в їх випадку дуже важлива правильна пропорція і наявність компонентів, що балансують агресивну дію кислот. Ми в INSTYTUTUM використовуємо провітамін B5, бісаболол, алантоїн, екстракт портулаку.

Ретиноїди ж в річному догляді забезпечують антиоксидантний догляд, а також борються з пігментними плямами, поверхневими і глибокими зморшками, покращують текстуру, тон і колір шкіри.

Аби зробити річну рутину максимально безпечною, потрібно перенести всі активні компоненти на вечір, але чергувати кислоти і ретиноїди (не використовувати одночасно). Вранці ж краще віддати перевагу антиоксидантам. Але в будь-якому випадку захищати шкіру SPF 50 перед виходом з дому і не забувати оновлювати захист кожні дві-три години.

І, звичайно, не використовувати кислоти і ретиноїди на пошкодженій або запаленій шкірі, а також в разі виникнення сонячних опіків.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також