Два типи зволоження шкіри: в чому різниця між hydrating і moisturizing

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Чим відрізняються косметичні засоби з позначками hydrating і moisturizing? Разом з кандидатом медичних наук і засновницею швейцарського бренду INSTYTUTUM Наталією Деркач вчимося розбиратися в зволожуючих компонентах як справжні скінтелектуали і підбирати потрібний продукт під потреби шкіри.

Не всі зволожуючі засоби працюють однаково. У одних завдання наситити вологою зневоднену шкіру, в інших – зміцнити захисний бар’єр, щоб шкіра цю вологу і поживні речовини не втрачала. Насправді все не так складно, як здається. Давайте розбиратися.

Наталія Деркач

Instagram: @nataliia.md

Скінтелектуали – субкультура просунутих споживачів косметики, які добре орієнтуються в компонентах і їхньому впливі на шкіру, вміють читати етикетки, вибирають активні склади. Разом з засновницею швейцарського бренду INSTYTUTUM і кандидатом медичних наук Наталією Деркач вчимося розбиратися в тонкощах догляду за шкірою як справжні скінтелектуали.

На стандартній банці крему зазвичай написано «зволожуючий». В англійському варіанті цьому відповідають дві позначки – hydrating і moisturizing. На українську мову обидві перекладаються просто як зволоження. Але працюють при цьому по-різному. У чому ж різниця?

Продукти із позначкою hydrating вбирають вологу з повітря і насичують нею клітини шкіри. Якщо ви бачите, що шкіра стала тьмяною, тоненькою як папір, проявилися зморшки і дрібні складки, особливо після активних процедур з кислотами, то, швидше за все, шкіра зневоднена. Зневоднена шкіра зазвичай виглядає тьмяною, відчувається «стягнутою», лущиться. Хочеться нанести тонну крему, але навіть після цієї тонни сухість не проходить. Такий шкірі потрібна гідратація.

Шкіра втрачає вологу через безліч факторів, включаючи використовувані вами засоби (ті ж кислотні пілінги), незбалансоване харчування, стресові фактори навколишнього середовища і поганий режим сну. Продукти з позначкою hydrating мають легку текстуру і їхнє завдання полягає в насиченні шкіри вологою. Вода сама по собі в шкіру проникнути не може, адже шкіра не водопроникна. Тому для насичення шкіри водою потрібні спеціальні механізми. Гідратація привертає воду до клітин, пов’язує її в потрібних шарах шкіри і утримує всередині.

Якщо ж шкіра щільна, але суха, схильна до подразнень і лущення, дуже швидко вбирає будь-який засіб без видимого ефекту, то швидше за все порушений гідроліпідний бар’єр, і вона не може втримати поживні речовини, які отримує. Засоби з позначкою moisturizer заповнюють недолік ліпідів, створюючи на поверхні «плівку» і запобігаючи трансепідермальній втраті вологи.

Moisturizer’и завжди більш щільні, містять ліпіди і кераміди, вони покликані «запечатувати» вологу, створювати повітропроникну захисну плівку, що перешкоджає випаровуванню вологи. Нестача ліпідів і вологи залишає шкіру без достатнього живлення для її зволоження, роблячи її текстуру і тон нерівними. Moisturizer’и застосовують в першу чергу для того, аби зробити поверхню шкіри більш м’якою, гладкою і однорідною.

читайте також

На які компоненти дивитися

Два типи зволоження шкіри: в чому різниця між hydrating і moisturizing

Найпопулярніші компоненти-зволожувачі (humectant) – гліцерин і гіалуронова кислота. Щодо гіалуронової кислоти, найефективніша – мультимолекулярна, оскільки проникає відразу в кілька шарів шкіри. Шукайте позначки multimolecular, 3D, 4D.

Ще зволожувачами можуть виступати такі інгредієнти:

сквалан / гіалуронат натрію / лактат натрію / молочна кислота / водорості / гідролізований колаген / гідролізований еластин / кераміди / стовбурові клітини малини / амінокислоти.

«Вологоутримуючі» (occlusive) компоненти самі не містять вологу, тому одночасно відмінно захищають шкіру від вітру, холоду і зовнішніх пошкоджень. Це зазвичай ліпіди рослинного і тваринного походження і мінеральні олії. Але тут потрібно бути дуже обережними і уважно читати етикетки: ліпіди тваринного походження і мінеральні олії – токсичні компоненти, які давно перестали використовувати відповідальні бренди, оскільки вони провокують висипання і отруюють організм. Мінеральні олії – продукт нафтопереробки, якого не повинно бути в косметиці! Дивіться на список компонентів, мінеральна олія може бути позначена як mineral oil, liquid paraffin (рідкий парафін), paraffin oil і paraffinum liquidum (парафінова олія), petrolatum liquid і petroleum oil (рідкий вазелін), white mineral oil (біла мінеральна олія). А ось рослинні олії дуже добре підходять для шкіри.

З ефективних і корисних водоутримуючих компонентів я б виділила:

олія ши / олія какао / олія жожоба / мигдальна олія / алантоїн / абрикосова олія / провітамін B5.

Не обов’язково, але бажано, щоб до складу зволожуючого крему входили ще вітаміни А і Е, тому що вони допомагають шкірі швидше оновлюватися і захищають її від дії вільних радикалів.

Як підібрати продукт

Аби зволожуючий засіб якісно виконував свою функцію при будь-якому стані шкіри, до його складу повинні входити одночасно і гідратуючі компоненти, і компоненти, які здатні вологу утримати. В даному випадку 2 в 1 – оптимальна формула.

Якщо у вас суха шкіра – вибирайте продукти, в яких більше окклюзивів, ніж зволожувачів. Якщо схильна до жирності – навпаки.

При цьому для будь-якої шкіри буде краще, якщо навесні й влітку ви віддасте перевагу легкому гель-крему або емульсії, а в холодний і вітряний осінньо-зимовий сезон замініть її на продукт з керамідами, оліями (кокосовою, мигдальною, какао) або окклюзивами (ланолін, сквалан, олія ши, олія жожоба).

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також