Ваксинг – це воскова депіляція. Для видалення волосся використовуються воскові смужки (холодний спосіб) або розігрітий віск (гарячий спосіб). При цьому другий варіант вважається ефективніший за перший. Депіляцію ваксинг можна проводити як у салоні у професійних майстрів, так і в домашніх умовах. З’ясуємо тонкощі ваксинга, в чому відмінність ваксинга від шугаринга – депіляції цукром.
Ваксинг: тонкощі процедури, її переваги
Важливо правильно підготуватися до воскової депіляції. Так, волосся має бути довжиною не менше 0,5 см. Перед ваксингом шкіру на ногах скрабують. Депіляція ваксинг не рекомендується тим, хто приймає антибіотики, Ретин-А, використовують препарати від прищів і акне, оскільки може спричинити швидке відлущування шкіри. Такий стан загрожує появою подряпин і мікротріщин.
Гарячу воскову депіляцію проводять нанесенням теплого воску на шкіру тонким шаром паралельно росту волосся. Потім наносять смужки зі спеціального паперу або тканини, різким рухом проти росту волосся зривають. Відповідно, волосся видаляються разом з коренем і застиглим воском. Ваксинг можна робити скрізь, де росте волосся: ноги, руки, живіт, спина, пахви, зона бікіні, обличчя.
Процедура ваксинга підходить не всім, до того ж ефект тримається у кожного по-різному. Відомі випадки, коли волосся починає знову виникати вже через 2 тижні, а у деяких тільки через 2 місяці.
У ваксинга є низка переваг:
- Зручність. Видалити волосся можна всього за одне відвідування салону або виділивши час на домашню депіляцію деяких зон відразу.
- Тривалий результат. Погодьтеся, навіть якщо ви забудете про небажану рослинність на 2 тижні, це краще, ніж голити ноги кожні 2-3 дні. А якщо ви належите до числа жінок, у яких волосся ростуть не дуже інтенсивно, то ваксинг стане для вас справжньою знахідкою.
- Ефективність. Методом ваксинга волосся видаляються разом з коренем, а не тільки волосок на поверхні. З кожною новою процедурою ваксинга ви побачите, що волосся стає дуже тонким, слабким, його кількість значно зменшується.
- Гладкість шкіри буде радувати вас не один тиждень. А якщо ви ще будете користуватися додатково кремами після депіляції, що сповільнюють ріст волосся, то гладкою шкіра залишиться ще довше.
Недоліки ваксинга:
- Больові відчуття. Людям з низьким больовим порогом ваксинг, як і шугаринг, протипоказані, варто замислитися над лазерною епіляцією. Бразильський ваксинг – найболючіша процедура, тому перед нею на шкіру наносять знеболювальний крем з лідокаїном.
- Вросле волосся – один з головних недоліків ваксинга.
- Вартість процедури. Якщо ви зібралися робити ваксинг у домашніх умовах, доведеться витратитися на якісний матеріал. У будь-якому випадку, ваксинг дорожче звичайного гоління, але дешевше лазерної епіляції.
Ваксинг або шугарінг: як вибрати відповідний варіант
Дуже схожа на ваксинг процедура – шугаринг, або цукрова депіляція, а деякі її навіть називають цукровий ваксинг. Суперечки про те, що краще – ваксинг або шугарінг, не вщухають і сьогодні, хоча обидва методи мають попит рівною мірою. Варто зазначити, що шугаринг дійсно молодший брат ваксинга, різниця лише в основному матеріалі, який використовується для процедури.
Проте, фахівці виділяють більше відмінностей між цими спорідненими процедурами.
- Цукрова паста ефективніша для коротких волосків, в той час як віск може впоратися з волосками не коротшими, ніж пів сантиметра.
- Істотна різниця в техніці видалення волосся. Так, ваксинг проводиться проти росту волосся, а шугаринг – за напрямком росту.
- Аби провести депіляцію, віск краще нагріти гарячіше, а ось температура цукрової пасти може бути нижчою. Цукрова епіляція менш болюча завдяки хорошим обволікальними властивостями пасти. Тому шугаринг варто вибирати жінкам з чутливою шкірою.
- Після цукрової депіляції залишається менше почервоніння і подразнення шкіри, ніж після воскової. Вся річ у тім, що шкіра під час шугарингу натягується менше, а це означає, що ризик травмування шкірних покривів знижено.
- Для депіляції ніг все ж рекомендується віск, оскільки він більше липне, а отже, ефективніше видалить волосся. А ось для зони бікіні і на обличчі шугаринг все ж краще, вважають косметологи.
Після ваксинга не можна відвідувати солярій або пляж 1-2 дні, щоб не травмувати шкіру, яка дуже чутлива в перші дні після депіляції. Пам’ятайте, що ваксинг – не одноразова процедура, і якщо ви знову почнете голити ноги, волосся стане рости швидше і буде дуже жорстким.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!