Пористе волосся – це сухі і тьмяні локони, які постійно плутаються і січуться на кінчиках. Без ополіскувача таку шевелюру складно розчісувати, волосся ламається на очах, а засоби для догляду вбираються дуже швидко і без повторного нанесення не обійтися. Розповімо, як доглядати за пористим волоссям, які вибирати засоби.
Причини пористості волосся: ТОП найпоширеніших
Пористість волосся – це пошкодження їх верхнього шару, кутикули. Луски не притиснуті щільно один до одної, як на гладкому волоссі, а відкриті. Саме тому волосся легко вбирає пил, вологу, засоби для стайлінгу і багато іншого. Виділяють три види волосся за пористістю: низька, середня і висока.
Ймовірні причини пористості волосся:
- Часте сушіння волосся гарячим феном призводить до розкриття лусочок волосся, а отже, воно швидко втрачає вологу.
- Укладання сучасними б’юті-девайсами (праски, плойки) щодня і не використовуючи при цьому термозахист робить волосся пористими.
- Неправильне розчісування може пошкодити верхній захисний шар волосся. Йдеться про пластикові або металеві гребінці, а також про розчісування мокрого волосся або розчісування в поспіху.
- Фарбування й освітлення волосся також призводить до пористості волосся. Адже для того, щоб фарбувальний пігмент проник всередину волоса, має розкритися його кутикула. Якщо фарбувати волосся часто, вони ніби звикає, структура волосся змінюється. Пористе волосся як губка вбирає в себе фарбу, і наносити її необхідно ретельніше, витрата матеріалу збільшується, тон може бути нерівномірним, швидко змивається.
- Структура води, яку ви використовуєте для миття голови, також може сприяти пористості. Так, чим вода жорсткіша, тим більше підіймаються лусочки рогового шару. Вихід із ситуації – фільтрація води від солей і мінералів.
- Сонячні промені, сильний вітер або мороз діють на волосся рівноцінно плойці або праски. Щоб уникнути негативного впливу на локони навколишнього середовища, необхідно ховати їх за головним убором, наносити захист.
- Догляд, який не відповідає типу волосся. Власницям пористого волосся не можна користуватися шампунем для всіх типів або для жирного волосся. В ідеалі – професійний шампунь для пористого волосся.
Пористе волосся: догляд, вибір правильного шампуню
- Очищення пористого волосся
Саме очищення волосся вкрай важливо для пористого волосся, оскільки, як уже згадувалося, воно нагадує губку. Щоб очищення було ефективнішим, використовуйте шампунь для пористого волосся в комплекті зі скрабом для шкіри голови, наприклад, з аргановою олією, вітамінами А і В5, морською сіллю, саліциловою кислотою. Немає потреби використовувати засоби в парі, досить просто замінити одне миття голови скрабуванням.
- Зволоження пористого волосся
Для зволоження знадобиться маска для пористого волосся, бальзам або олія, які блокують випаровування вологи з волосся, сприяють тому, що лусочки щільно прилягають одна до одної. Живильну маску на пористе волосся варто наносити під час кожного миття голови.
Під час використанні плойки або праски використовуйте термозахист, а якщо необхідно вийти на відкрите сонце без головного убору, нанесіть на локони кокосову олію або засоби, збагачені УФ-фільтрами.
Сироватка для пористого волосся – мегаефективна, згладжує їх структуру, цілюще впливаючи на кутикулу і значно полегшуючи процес укладання. Вітаміни, що містяться в сироватці, живлять і відновлюють волосся зсередини.
- Як фарбувати пористе волосся
Якщо пухнасте волосся у вас не від природи, то варто спробувати обважніти його. Важливо на якийсь час відмовитися від фарбування і знебарвлення, щоб волосся позбулося сухості і стало більш слухняним. Якщо без фарбування не обійтися, вибирайте безаміачні фарби для волосся або просто тонуйте локони в потрібний колір. Ефект, можливо, не настільки тривалий, зате волосся буде виглядати здоровішим.
- Масаж шкіри голови, правильне розчісування
Масаж шкіри голови допомагає позбутися багатьох проблем з волоссям (розкриття пор, зволоження), до того ж він прекрасно розслабляє. Розчісують пористе волосся м’якою масажною щіткою, при цьому не роблять різких і поспішних рухів.
- Салонні процедури для обважнення волосся
-
- ламінування;
- кератинове випрямлення;
- SPA-процедури.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!