Пухнасте волосся – проблема для їх власниць, адже на таке волосся складно зробити модну стрижку й укладку. У відкриті пори волосся постійно потрапляє пил, бруд, укладальні засоби, залишки засобів для догляду і навіть зайва волога – все це негативно впливає на зовнішній вигляд волосся, воно нагадує мочалку або кульбабу. Розповімо, що зробити, щоб волосся не пушилося, а також про причини пухнастості.
Чому волосся пушаться: найбільш ймовірні причини
Причини пухнастості волосся:
- Брак вологи. Це відбувається через негативний вплив влітку – сонця, а взимку – сухого повітря.
- Часте використання б’юті-девайсів для волосся. Йдеться не тільки про щипці або праски, сушіння феном також пересушує волосся, роблячи його пористим.
- Хімічна завивка і фарбування. Так-так, не дивуйтеся, оскільки кучерики знову в моді, дівчата знову готові її робити. Існує міф, що сучасні засоби для завивки абсолютно безпечні, але це не так. Згодом, коли кучерики розпадуться, ви помітите, що волосся стало пористим і виглядає недоглянутим. Фарбування волосся, особливо знебарвлення, також негативно впливає на текстуру волосся і їх загальне здоров’я.
- Розчісування пластиковими або металевими гребінцями ушкоджує верхній захисний шар волосини.
- Жорстка вода. Не рекомендується очищати волосся і шкіру голови жорсткою водою, якщо волосся пушиться, така вода сприяє підняттю лусочок волосини. Варто подумати про придбання фільтра для води.
- Неправильно підібраний догляд для волосся. Для пухнастого волосся вибирають відповідні шампунь і кондиціонер. Не можна користуватися засобами для всіх типів волосся, як мінімум – для сухого та ламкого.
Як прибрати пухнастість волосся і зробити волосся гладким
- Зволожуйте волосся
Пам’ятайте, що міцне, зволожене волосся ніколи не пушиться, його лускатий шар закритий. Перший крок у боротьбі з пухнастістю – ретельне зволоження. Вибирайте шампунь для пористого волосся і кондиціонер (краще з протеїном і кератином), який збалансує рівень рН після застосування лужного шампуню. Шкіру голови необхідно раз на тиждень скрабувати, аби вчасно видаляти змертвілі клітини.
- Живіть пухнасте волосся за допомогою масок
Перед кондиціонером для волосся, але після очищення волосся шампунем обов’язково наносіть маску для волосся. Вона буде блокувати випаровування вологи, запечатувати її всередині, збільшуючи щільність і товщину волосся. Живильну маску на пористе волосся варто наносити під час кожного миття голови. Шукайте в складі засобів олії макадамії, аргана, карите, кокосове, жожоба.
- Очищуйте волосся не частіше трьох разів на тиждень
Чим частіше ви миєте голову, тим більше сохне волосся, адже ви створюєте бар’єр до вироблення необхідної кількості шкірного жиру. Якщо ж є гостра потреба мити голову частіше, то робіть це професійними шампунями, придатними для частого застосування, або аптечними лікарськими засобами. До речі, мити голову гарячою водою не можна, використовуйте теплу, а змивайте взагалі прохолодною. Не лягайте спати з мокрою головою, перенесіть процедуру очищення на ранок, адже вночі сальні залози працюють максимально ефективно.
- Вибір рушника
Не думайте, що досить помити голову і підсушити волосся в рушнику. Якість останнього тут важлива. Для пухнастого волосся вибирайте не махрові або бамбукові рушники, а вироби з мікрофібри, які добре вбирають вологу, і кутикула волосся не відкривається. У спеціальних магазинах навіть можна знайти тюрбани з мікрофібри.
- Використовуйте сироватки для волосся як anti-frizz-метод
Сироватка для пористого волосся – мегаефективна, згладжує його структуру, позитивно впливаючи на кутикулу і значно полегшуючи процес укладання. Такий засіб можна носити в сумочці і використовувати його як екстрений метод позбавлення пухнастості, наприклад, якщо потрапили під дощ і голова схожа на кульбабу.
- Підберіть гребінець, який впорається з пухнастістю
Дівчатам з пухнастим волоссям не підходить однорядка, а тільки масажна щітка з густою натуральною щетиною або силіконовими зубчиками різної довжини. За допомогою такої щітки ви рівномірно розподіляєте себум по волоссю і кожен волосок буде обгорнутий захисною плівкою. Ніколи не розчісуйте мокре волосся, починайте обов’язково з кінчиків, поступово піднімаючись до коренів.
- Стрижіться регулярно
Якщо не раз на місяць, то раз на 5-6 тижнів обов’язково зістригайте посічені кінчики, щоб вони не ламалися і не провокували пухнастість.
- Використовуйте термозахист під час використання праски та плойки
Також важливо використовувати захист від ультрафіолету. Якщо необхідно вийти на відкрите сонце без головного убору, нанесіть на локони кокосову олію або засоби, збагачені УФ-фільтрами. Використовуючи фен, не висушуйте волосся на повністю: висушіть тільки корені і дайте волоска висохнути природним шляхом. Відмінною альтернативою плойки можуть стати бігуді – ваші локони будуть гладкими і без використання високотемпературних помічників.
- Відмовтеся від фарбування волосся, віддайте перевагу тонуванню.
- Регулярно робіть масаж шкіри голови, адже, крім усього іншого, він відмінно розслаблює.
- Салонні процедури
Якщо ви втомилися чекати, коли волосся припине пушитися і йти до мети дрібними кроками, спробуйте салонні процедури. Ламінування волосся або кератинове випрямлення позбавлять вас пухнастості швидко, питання в тому, наскільки це шкідливо для волосся. Більш ефективні SPA-процедури, їх можна використовувати в комплексі з домашнім доглядом, про який ми розповідали вище.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!