Напередодні Гелловіну дівчата й хлопці в пошуку креативних ідей для макіяжу, манікюру і зачіски, а ось що робити 1 листопада, відразу після «моторошної ночі», ми з вами чомусь не замислюємося. Проблема полягає в тому, що від неправильного або неякісно змитого гриму на Гелловін можна легко заробити проблеми зі шкірою, починаючи від алергічної реакції і закінчуючи запаленнями акне. Як зберегти шкіру здоровою незалежно від складності та барвистості макіяжу на свято нечисті, ми попросили розповісти Ольгу Гринчук, лікарки-косметолога і співзасновницю клініки естетичної медицини Anti-Age Boutique Lys Royal.
«З кожним роком Гелловін стає дедалі популярнішим в Україні, але як лікар-косметолог я від цієї тенденції не в захваті. Поясню чому. По-перше, створення святкового гриму – це трудомістка і дорога робота, тому в цілях економії українці користуються підручними засобами: клей, скотч, маркери і крейда. По-друге, навіть після салонних макіяжів на Гелловін є велика ймовірність алергічних реакцій, ви тільки уявіть, як ваша шкіра може відреагувати на штучну кров? І по-третє, змити грим – це ціле мистецтво, яке давно час почати продавати в салонах краси та естетичних центрах», – каже Ольга.
Ось кілька пунктів, які допоможуть вам уникнути неприємних наслідків після гелловінського макіяжу.
Якісна декоративна косметика
Зі слів лікарки-дерматолога, якісна декоративна косметика – це запорука не тільки красивого макіяжу, але й здорової шкіри: «Важкий макіяж з силіконом, воском і гримерським клеєм може засмітити пори навіть найчистішої та найздоровішої шкіри. А тепер уявіть, що це ще й неякісна декоративна косметика. Нічний кошмар косметолога. І найстрашніше, що макіяжем на Гелловін переважно захоплені підлітки, у яких шкіра і так перебуває в «зоні турбулентності». Батьки, будьте пильні й подаруйте вашому чаду якісний і професійний макіяж».
Якщо ви збираєтеся створити макіяж на Гелловін вдома, перевірте ваш грим на комедогенність і наявність шкідливих beauty-компонентів (на етикетці). Якщо ви побачили тальк, нафту і мінеральну оливу – прищі 1 листопада вам забезпечені. Найкраще звернутися за засобами декоративної косметики до перевірених і професійних марок, таких як M.A.C і NYX.
Якісну декоративну косметику також складно змити зі шкіри обличчя, як і дешевий аналог, проте «правильний макіяж» менш руйнує шкіру під час його зняття, і все через склад і компонентів.
Підготувати шкіру обличчя до ядерного макіяжу
Ольга радить перед тим як почати перевтілення, вимити обличчя очищувальним засобом, так ви приберете забруднення і себум з поверхні шкіри. У салонах краси це зробити практично неможливо! Але ви наполягайте, а краще візьміть засіб з дому і вмивайтеся у вбиральні. Зрозумійте, що жодні вологі серветки не забезпечать вам стовідсотковий результат.
На думку лікаря-косметолога, варто провести повноцінний догляд за обличчям, який по максимуму захистить пори від засмічення, а шкіру – від алергічних реакцій. Найкраще це роблять порозвужувальні сироватка і захисний крем. Якщо у вас є можливість зробити маску перед макіяжем, не відмовляйте собі в подібній розкоші.
«Є велика різниця між макіяжем на «голу шкіру» і з використанням праймерів, про це вам розповість будь-який візажист. Але оскільки наша задача полягає в тому, аби зберегти здоров’я шкіри, не жертвуючи при цьому яскравістю б’юті-образу, зверніть увагу на професійні бази для макіяжу, які використовують актори театрів і цирків. Різниця в них колосальна, адже звичайний праймер вирівнює шкіру обличчя, а професійний захищає від пошкоджень і глибокого проникнення декоративних засобів».
Подвійне очищення шкіри
«Справжня магія відбувається не під час створення макіяжу на Гелловін, а після нього. Звичайно, я рекомендую подвійне очищення шкіри: двофазний засіб для демакіяжу або гідрофільну олію, потім міцелярна вода. Якщо святковий макіяж був легким або точковим, можна обійтися кремовим демакіяжем, але міцелярне умивання обов’язково».
Також експерт рекомендує провести легку ексфоліацію для обличчя і використовувати лосьйони з невеликим відсотком кислот (найкраще з гліколевою). Це дозволить прибрати змертвілі частинки шкіри і зменшити шанси на акне й інші недосконалості дерми.
«Першого листопада я рекомендую зробити своїй шкірі свято і влаштувати spa-день з легким аромомасажем і гідрогелевими патчами для очей. Важкий макіяж – це завжди стрес для шкіри, тому до вечора можна нанести маску з алое вера, а також не забути подбати про шкіру шиї і декольте».
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!