Страшна сила: 6 beauty-компонентів, шкідливих для природи

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ні для кого не секрет, що виробництво косметики завдає істотної шкоди довкіллю, починаючи від забруднення океану і закінчуючи парниковим ефектом. Розповідаємо, від яких beauty-компонентів варто відмовитися.

Якщо раніше вчені та лікарі робили акцент на те, що косметичні компоненти можуть завдати шкоди здоров’я людини, то сьогодні екологи б’ють на сполох – ми нещадно забруднюємо довкілля на благо уявної красі. Британський Vogue зібрав шість найшкідливіших для довкілля beauty-компонентів, які руйнують не тільки коралові рифи, але і всі надії на здорову екосистему в майбутньому. Привабливість у тому, що нам легко відмовитися від «шкідливої» косметики на користь натуральних компонентів і «зеленої» індустрії краси.

Редакція Beauty HUB звернула увагу на той факт, що ми всі, дівчата і чоловікові, чудово знаємо, які косметичні компоненти спрямованої дії обов’язково мають бути присутніми в нашому догляді: гіалуронова кислота для зволоження, вітамін С для освітлення, саліцилова кислота для відлущування. Але як щодо інгредієнтів, яких варто уникати? Фішка в тому, що хімічні речовини, заховані в наших сироватках, масках і кремах, можуть мати шкідливий вплив на довкілля після того, як вони змиваються з наших облич. Тобто косметика після виконання своїх прямих функцій потрапляє в стічні води, а після і в світові океани, де і завдає прихованої від очей споживачів шкоди морській флорі та фауні.

На щастя, косметичний ринок пропонує багато екоальтернатив, які покривають всі запити з догляду за шкірою обличчя, тіла і волосся, при цьому не завдаючи шкоди довкіллю. Нижче ви знайдете список токсичних beauty-компонентів, які напевно є у вашій косметичці для щоденному догляду за собою. Але ми не залишимо вас у біді і допоможемо зберегти природу, запропонувавши чудові екопродукти, що можуть воратися зі своїми прямими обов’язками і при цьому «чисті» за складом.

Оксибензон й октіноксат

Про такі шкідливі для природи beauty-компоненти, як оксибензон й октіноксат, заговорив весь світ. Це сталося після того, як торік на Гаваях уряд прийняв закон про заборону двох вищезазначених хімічних речовин, найчастіше використовуваних в сонцезахисних кремах. Причина такого радикального рішення проста: оксибензон й октіноксат мають руйнівну дію на коралові рифи, підвищуючи їх вразливість у втраті кольору і перешкоджаючи росту. Звичайно, захист шкіри від сонця дуже важливий, але є безліч корисних мінеральних і нетоксичних сонцезахисних засобів, які ви можете використовувати замість цього. Наприклад, французький «аптечний» бренд La Roche-Posay, італійську «морську» марку Guam або південнокорейський «натуральний» бренд Benton.

La Roche-Posay Anthelios Comfort Sun Lotion SPF30, об’єм 250 мл, орієнтовна ціна 1070 грн

Guam Supreme Solare SPF 50+, об’єм 100 мл, орієнтовна ціна 750 грн

Benton Papaya Sun Cream SPF 38/PA +++, об’єм 50 мл, орієнтовна ціна 590 грн

Триклозан

Триклозан – це токсичний для довкілля beauty-компонент, антибактеріальний засіб, який можна знайти в зубній пасті, шампуні, очищувальних засобах для шкіри обличчя і в гелях для дезінфекції рук. Вченими було виявлено, що триклозан шкідливий для водних бактерій, але особливу руйнівну дію цей компонент має на водорості й навіть на деякі види дельфінів. Примітно, що триклозан шкідливий не тільки для морської фауни, а й для здоров’я людини. Так, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) фактично заборонило в США продаж антисептичних мийних засобів, що містять триклозан. Однак в Європі продажі ще здійснюються, і косметичний ринок сповнений засобами з цим хімічним компонентом. Тут залишається сподіватися тільки на себе і прийняти вірне для свого здоров’я і довкілля рішення. Довіряти можна таким брендам, як Clinique, Rituals і Marvis.

Clinique Extra Gentle Cleansing Foam, об’єм 125 мл, орієнтовна ціна 570 грн

The Rituals Of Ayurveda Hand Wash, об’єм 300 мл, орієнтовна ціна 420 грн

Marvis Cinnamon Mint, об’єм 25 мл, орієнтовна ціна 98 грн

Парабени

Якщо ви хоч коли-небудь використовували косметичні засоби або ж дивилися beauty-рекламу останніх років, ви прекрасно знаєте, що такі beauty-компоненти, як парабени – негласне табу в індустрії краси. Цей косметичний консервант широко використовується у виробництві косметики з догляду за шкірою обличчя і тіла. Вважається, що парабени порушують гормональну функцію людини, проте деякі дерматологи стверджують, що відсутність цього хімічного елемента позбавляє beauty-продукти левової частки ефективності. Широке використання парабенів призвело до того, що токсичну речовину виявили у багатьох морських ссавців, які, природно, гинуть від стороннього втручання. Парабени потрапляють у стічні води, а після в океан, порушуючи там морську флору і фауну. Розбіжності навколо цього beauty-компонента спричинило масу скандалів і в результаті призвело до повної відмови і використання альтернативних екоконсервантів. Зараз майже всі косметичні бренди мають спеціальне маркування paraben free.

Guerlain L’Essentiel, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 1665 грн

Biotherm Biosource Softening Toner Dry Skin, об’єм 200 мл, орієнтовна ціна 749 грн

Ahava 30 Years Mineral Hand Cream, об’єм 100 мл, орієнтовна ціна 500 грн

Силоксани

Силоксани – це токсичний для довкілля beauty-компонент, який є частиною сімейства силіконів і виконує типову для цього хімічного елемента косметичну функцію – пом’якшувати і розгладжувати, починаючи від шкіри обличчя і закінчуючи кінчиками волосся. Попри масу пропозицій на косметичному ринку, питання про безпеку цього інгредієнта залишається відритим. Зараз Норвегія очолила дослідницький проєкт з вивчення впливу сілоксанів на здоров’я людини і довкілля. Експерименти досі тривають, і точних результатів поки немає, але вважається, що силоксани можуть біоакумулюватися в водних харчових ланцюгах, роблячи їх токсичними для риб та інших організмів. У будь-якому випадку, ми можемо з легкістю замінити цей косметичний інгредієнт і отримати шовковисту шкіру, без ризиків для здоров’я і природи. Звернути увагу варто на такий популярний продукт, як ВВ-крем з SPF 15 від Ren, розгладжувальний стик від Milk Makeup або ж омолоджувальний крем з ретинолом для обличчя від Drunk Elephant.

Ren Satin Perfection BB Cream SPF15, об’єм 50 мл, орієнтовна ціна 1075 грн

Milk Makeup Blur Stick, об’єм 28 г, орієнтовна ціна 980 грн

Drunk Elephant A-Passioni Retinol Cream, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 2150 грн

Пластикові мікросфери

Пластикові мікросфери вже заборонені в очищувальних косметичних засобах в таких країнах, як США і Велика Британія, але як і раніше в низці інших держав виробництво і продажі не припинено. Крихітні пластикові мікросфери не завдають жодної шкоди здоров’ю людини і широко використовуються в таких популярних beauty-засобах, як гомаж для обличчя, скраб для тіла і зубні пасти. Небезпека для довкілля полягає в тому, що після змивання цих мікросфер вони тут же потрапляють у водні стоки, а через якийсь час опиняються в океані. Як результат, риби та інші морські мешканці реагують на блиск пластикових мікросфер і поглинають їх як наживку, після чого стрімко вимирають зграями. Україна перебуває в списку країн, що дозволяє продаж і виробництво косметики з пластиковими мікросферами, тому перед купівлею переконайтеся у відсутності в складі такого токсичного для природи компонента, як Plastic Microbeads. Замість нього можна сміливо використовувати натуральні відлущувальні компоненти: абрикосові кісточки, кава або цукор.

Aesop Redemption Body Scrub, об’єм 180 мл, орієнтовна ціна 940 грн

Natura Bisse C + C Vitamin Scrub, об’єм 100 мл, орієнтовна ціна 2300 грн

Caudalie Cleansing & Toning Gentle Buffing Cream, об’єм 75 мл, орієнтовна ціна 720 грн

Синтетичний аромат

Синтетичні ароматизатори – це дуже хитрий токсичний для довкілля beauty-компонент, який примудряється нашкодити і самій людині. Зараз експерти схильні стверджувати, що тьмяний колір обличчя, алергічні реакції і реактивна шкіра – це все непомітні результати використання кремів, лосьйонів і гелів для душу з синтетичними ароматизаторами. Безсумнівно, ключове скупчення цього компонента можна знайти в парфумерному виробництві, але багато брендів як і раніше хочуть «підсолодити пілюлю» спокусливими ароматами манго, ванілі й кокоса. Схема потрапляння хімічного елемента в світовий океан залишається незмінною і кожен з нас, знаючи про це чи ні, вносить в руйнування довкілля свій внесок. Варто брати приклад з таких знаменитостей, як Мішель Пфайффер, яка цього місяця представила дебютну парфумерну колекцію, зроблену з натуральної сировини.

Henry Rose Last Light, об’єм 50 мл, орієнтовна ціна 3240 грн

RMS Beauty Beauty Oil, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 2106 грн

Tata Harper Clarifying Cleanser, об’єм 125 мл, орієнтовна ціна 2045 грн

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також