Ольга Перепадя – заслужена лікарка України, кандидатка медичних наук і провідна лікарка клініки PoliSmed
Що таке малярні мішки?
Так звані маляри — анатомічна структура у проєкції вилицевої дуги. Вона складається з глибоких і поверхневих жирових пакетів, а також зв’язок, які проходять від шкіри до надкісниці й наче обрамляють ці жирові «подушки».
Що впливає на виразність малярних мішків?
Ступінь виразності малярних мішків залежить від уроджених анатомічних особливостей конкретної людини. У когось вилицеві мішки чітко видно ще з зовсім молодого і навіть дитячого віку, а у когось вони залишаються малопомітними попри зрілий вік.
Проте вікові зміни накладають вагомий відбиток на зовнішній вигляд малярів. Абсолютно всі тканини нашого організму зазнають процесу старіння. Сюди належить і сполучна тканина, з якої складаються зв’язки, шкіра, що втрачає свою пружність, жирові пакети, які стоншуються з часом. Це призводить до того, що зв’язки стають слабшими, тургор навколишніх тканин губиться, а жирові пакети починають «сповзати» вниз під дією гравітаційного птозу. У результаті формуються візуально помітні малярні мішки, які є однією з найчастіших причин звернення до косметолога чи пластичного хірурга.
На ступінь виразності вилицевих мішків можуть впливати не тільки анатомічні особливості та вікові зміни, але й спосіб життя, різні системні процеси в нашому організмі. Наприклад, різке зниження ваги, перенесені хвороби, серцево-судинні й ендокринні порушення, захворювання нирок і не тільки. Не варто забувати, що жирова тканина здатна накопичувати воду, тому є ціла низка пацієнтів, які зазначають періодичну появу мішків завдяки формуванню набряку в цій анатомічній ділянці.
Малярні мішки – анатомічна область, що може мати низку вроджених особливостей і, як і весь наш організм, підвладна процесам старіння.
Як позбутися малярних мішків?
Повністю позбутися малярних мішків можна лише хірургічним шляхом. Чи варто це робити за допомогою інвазивного хірургічного втручання, має вирішувати пацієнт після детальної консультації з хірургом. Важливо враховувати індивідуальні анатомічні особливості, потенційні ризики, пов’язані з наркозом, реабілітацією й самою операцією. Також не можна забувати, які косметологічні маніпуляції для корекції малярних мішків було проведено раніше і чи вони принесли бажаний результат.
Якщо тургор і тонус тканин ще збережено, то в арсеналі хірургів є певні методики, що камуфлюють, роблять западання в області зв’язки менш помітним. Наприклад, сюди належить ліпофілінг.
Не варто забувати, що хірурги й косметологи мають працювати в тандемі. Така синергія дозволяє враховувати всі індивідуальні особливості кожного пацієнта та розробляти персоніфіковані програми, які ефективно здатні задовольнити запит пацієнта. Адже далеко не завжди для досягнення бажаного результату варто вдаватися до оперативних втручань.
Таким чином, усі можливі шляхи корекції малярів обов’язково обговорювати з пацієнтом під час очної консультації, щоб у кожному конкретному випадку було прийнято максимально виважене рішення щодо того, як боротися із цією естетичною проблемою.
Які альтернативи у боротьбі з малярами в арсеналі косметолога?
Єдина апаратна методика, здатна візуально покращити зону малярних мішків, це ультразвуковий SMAS-lifting.
SMAS-lifting впливає на тканини за допомогою високоінтенсивного сфокусованого ультразвуку (HIFU) – сучасної технології, яка стала альтернативою хірургічному підтягуванню обличчя.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Публикация от Клініка 5П-медицини (@polismed.clinic)
Багато косметологів пропонують нехірургічні методики, здатні «закамуфлювати» малярні мішки, наприклад, запровадження філерів. Це дозволяє вирівняти рельєф тканин навколо маляра та нівелювати ділянки «западання» в проєкції зв’язок. Але варто пам’ятати, що філери на основі гіалуронової кислоти мають властивість притягувати воду, а в цій області це вкрай небажано, тому що жирова тканина має тенденцію до набряків. Тому фахівець, який проводить маніпуляцію, має мати прекрасне знання анатомії та ювелірно володіти технікою корекції цієї зони.
Найправильніше рішення у боротьбі з малярними мішками – це знайти професіоналів. Якщо ви їм довіряєте, вони зможуть підібрати оптимальний варіант розв’язання проблеми, враховуючи не тільки візуальні зміни, а й індивідуальні анатомічні й генетичні особливості, спосіб життя, наявність супутніх станів, що впливають на здоров’я загалом та зовнішню привабливість зокрема.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!