Вікові зміни шкіри: як підібрати правильний догляд

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вікові зміни шкіри

Кожен вік прекрасний, але кожен вимагає особливого, свого догляду за шкірою обличчя. Які засоби у 25 допоможуть запобігти появі перших ознак старіння, а у 45 мати молодший вигляд?

Найперше, що відбивається на стані шкіри – це наш спосіб життя. Тому насамперед важливо звернути увагу на здорову, збалансовану їжу, достатню фізичну активність, сон та свій емоційний стан.

Ольга Обіщенко

Ольга Обіщенко, лікар-дерматолог, косметолог

Починати догляд за шкірою необхідно як мінімум із підліткового віку. За наявності показань, наприклад, атопічному дерматиті це може бути окремий догляд у дитячому віці або у немовлят. Але такі випадки скоріше виняток. Будь-який догляд складається з трьох важливих етапів: очищення, тонізація та нанесення крему за типом шкіри. У підлітковий період за рахунок зміни рівня гормонів зазвичай йде тенденція до підвищення жирності та наявності висипів. Тому рекомендую звернути увагу на засоби, які містять кислоти, цинк. Такі інгредієнти мають протизапальні властивості, що знижують жирність шкіри.

Що робити в 20+

Перші зморшки можуть з’являтися вперше у двадцять п’ять – тридцять років, найчастіше це мімічні зморшки або процеси фотостаріння, що почалися. Саме в цей період варто починати дбати про профілактику. У цьому віці слід звернути увагу на косметику з антиоксидантами, а також продукти для зволоження. Окрім цього, особливу увагу варто приділити шкірі навколо очей – включити спеціальні сироватки для цієї зони. Молода шкіра досить добре справляється сама з оновленням, особливо, якщо немає жодних порушень у роботі організму, щоденного очищення та зволоження буде достатньо для підтримки її здоров’я.

Вікові зміни шкіри

Фото: Shutterstock

Ольга Обіщенко: Окрім трьох етапів (очищення, тонізації, нанесення крему), ми обов’язково додаємо захист від сонця. Тому що під впливом сонячного проміння з’являються зморшки, пігментація, а також підвищується ризик виникнення раку шкіри. Потрібно обов’язково якомога раніше, почати захищати шкіру від впливу ультрафіолету. Також, залежно від типу шкіри, ми можемо доповнити догляд за сухою шкірою сироватками з гіалуроновою кислотою, з поживними компонентами та оліями. Для жирної шкіри, за наявності показань, можна використовувати засоби з бензоїл пероксидом або ретинолом. Важливо пам’ятати, що призначати такі засоби має лише лікар. Хочу зазначити, що коли у вас жирна шкіра і з’являються висипання, в жодному разі не чавіть їх самі, це може призвести до появи рубців і пігменту. Зверніться до лікаря-косметолога, який правильно призначить лікування та процедури.

Особливості догляду 30+

У цей період у нашому організмі може знижуватися синтез гіалуронової кислоти, колагену, еластину та інших елементів, які потрібні для пружності та здорового стану нашої шкіри. Вже у 35 можуть бути помітні вікові зміни, з’являються мімічні зморшки, шкіра може бути помітно зневодненою і втратити тонус. Тому до догляду необхідно додати захист від сонячних променів і, звичайно ж, можна звернутися до серій антивікової косметики, яка допоможе покращити синтез колагену, еластину і додати шкірі зволоження за допомогою гіалуронової кислоти. Особливого догляду так само вимагає зона навколо очей – до сироватки можна додати спеціальний крем, який більш ефективно доглядатиме за цією ніжною зоною, запобігаючи появі нових зморшок і помітно зменшуючи старі.

Вікові зміни шкіри

Фото: Shutterstock

Ольга Обіщенко: Після 30 не всі типи колагену виробляються. Тому за наявності показань ми додаємо засоби, які спрямовані на боротьбу зі зморшками та ліфтинг-ефектом. Якщо говорити про домашній догляд, це можуть бути спеціальні засоби з ретинолом у складі. Ретинол – це похідне вітаміну А, він має колагенстимулюючу дію. Зазвичай, з метою anti-age-ефекту, призначається у холодну пору року, тому що підвищується фоточутливість. Це нічні засоби, може бути крем або сироватка. Також важливо не забувати захищати шкіру від сонця, зволожувати і як денний засіб, як антиоксидант, дуже добре додавати сироватки з вітаміном С, Е. Такі засоби перешкоджають появі перших ознак старіння.

Коли 40+

У цей період вже можна побачити явні вікові зміни на шкірі обличчя (звісно, ​​якщо ви не встигли вдатися до ін’єкційних методик). Якщо не встигли, можна до основного догляду додати різні ін’єкції, які вам підбере фахівець, щоб додатково зволожити шкіру і розгладити стійкі зморшки. У домашньому догляді можна додати засоби з ретинолом, пептидами, креми з ботокс-ефектом – вони допоможуть більш інтенсивно оновлювати шкіру, підвищувати її тургор, додадуть еластичності, приберуть проблеми пігментації, деформації овалу обличчя і глибокі зморшки, що виникли.

Вікові зміни шкіри

Фото: Shutterstock

Ольга Обіщенко: Передклімактеричний період характеризується тим, що часто з’являється пігментація. Тому ми додаємо до основного догляду активні компоненти, які містять освітлювальну і протипігментну дії, наприклад, койєва кислота, гідрохінон. Все залежить від ступеня виразності пігменту. Також не забуваємо обов’язково про засоби з SPF, оскільки це основний метод профілактики та лікування легкого ступеня пігментації. І якщо говорити про anti-age засоби (тому що в цьому віці вже зазвичай можна побачити і зморшки, і втрату тонусу, і провисання контуру) то, крім ретинолу, варто звернути увагу на засоби з пептидами, тому що вони мають колагенстимулюючу дію.

50+

У цей час настає гормональна перебудова всього організму. І, звичайно ж, навіть з урахуванням правильного харчування і способу життя, вік все одно може видавати себе контурами обличчя, що змінилися, станом шкірного покриву, сухістю, чутливістю і багатьма іншими ознаками старіння. У цей період важливо звернути увагу на спеціальні серії антивікової косметики, адже в них містяться формули, які допомагають заповнити дефіцит колагену і води в шкірі, додатково живити її і розгладжувати зморшки, що утворилися. Звичайно ж, не варто нехтувати послугами косметологів, адже в арсеналі фахівців досить багато не лише ін’єкційних процедур, а й апаратних методик, які допоможуть покращити зовнішній вигляд обличчя.

Вікові зміни шкіри

Фото: Shutterstock

Ольга Обіщенко: 50+ – це зазвичай зморшки, в’ялість, пігментація. Ще один дуже важливий аспект: чим старшими ми стаємо, тим більше шкіра набуває схильності до сухості. Тому в косметиці 50+ ми обов’язково переглядаємо наші засоби. І якщо шкіра суха, варто виключити засоби із кислотами. Очищення потрібно міняти на м’якше (пінка, молочко), обов’язково зволожувати шкіру за допомогою сироваток. Не забувати про колагенстимулюючі та ліфтингові засоби, такі як пептиди та ретинол. У своїх пацієнтів я зазвичай питаю, скількох етапів вони готові дотримуватися у своєму догляді. Адже є ті, хто чітко дотримуватиметься рекомендацій і виконуватиме всі етапи догляду за шкірою, а є пацієнти, які готові тільки вмиватися і наносити крем. Для шкіри 50+ важливо використовувати засоби з живильною основою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також