Почервоніння обличчя супроводжує велику кількість захворювань і станів шкіри: розацеа, телеангіектазії (розташована близько до поверхні шкіри судинна сіточка), припливи, екзема, себорейний і контактний дерматит, псоріаз тощо. Почервоніння виникає через активацію запального каскаду в шкірі, розширення судин та скупчення лейкоцитів.
Серед причин, що спричиняють почервоніння обличчя, спека та холод, різкі перепади температур, гостра їжа, алкоголь, спорт, сильні емоції. Аби покращити стан шкіри, потрібно не тільки уникати провокаційних ситуацій, але й підібрати догляд, який зменшував би запалення і посилював функції захисного бар’єра шкіри.
Ми зібрали загальні рекомендації щодо підбору косметики для тих, хто страждає від почервоніння обличчя.
Очищення
Це має бути синтетичний м’який очищувальний засіб, який буде добре змиватися. Зазвичай цим критеріям найкраще відповідає очищувальна пінка для чутливої шкіри. Якісь особливі інгредієнти шукати не варто – адже засіб контактує зі шкірою недовго і на почервоніння практично не впливає, але його необхідно ретельно змивати, щоб уникнути додаткового подразнення шкіри надалі.
Тонізація
На цьому етапі використовуються засоби, які видаляють залишки очищувального засобу та шкірного сала, а також трохи зволожують шкіру. Вони швидко випаровуються і можуть створити сенсорний стимул для припливу крові й почервоніння. Якщо у вас схильна до почервоніння шкіра, дерматологи не рекомендують користуватися тоніками та зв’язувальними засобами – пропускайте цей етап доглядової рутини.
Зволоження
Це має бути крем, а не лосьйон із мінімальним вмістом води або основою, що випаровується. Інгредієнти, яких необхідно уникати: пропіленгліколь, гліколева кислота, саліцилова кислота, а також засоби із сильними ароматами та великою кількістю рослинних «коктейлів» у складі. Вони можуть спричинити печіння.
Вам підійде зволожувальний крем з вазеліном, диметиконом, невеликою кількістю гліцерину, який допоможе запобігти трансепідермальній втраті вологи, збільшить зволоженість шкіри та покращить стан шкірного бар’єра.
Для максимальної користі серед компонентів зволожувального крему потрібно шукати аллатоїн, бісаболол, пантенол і зелений чай. Аллатоїн і бісаболол – інгредієнти, ефективність яких для чутливої шкіри перевірена часом. Пантенол – нелипкий зволожувач, який збільшує зволоженість рогового шару й запобігає або зменшує пошкодження захисного бар’єра шкіри. Зелений чай – найпотужніший і найефективніший протизапальний рослинний поліфенол.
Захист від сонця
Для шкіри, схильної до почервоніння, підійде густий сонцезахисний лосьйон або крем для чутливої шкіри з SPF 15 на фізичних фільтрах – оксид цинку та двоокису титану. Хімічні сонцезахисні фільтри поглинають ультрафіолетове випромінювання і перетворюють його на тепло, яке спричиняє приплив крові до обличчя й розширення судин. Фізичні сонцезахисні фільтри відбивають ультрафіолет, запобігають фотостарінню шкіри та не сенсибілізують її.
Гелі, водостійкі та липкі засоби з високим SPF вам, на жаль, не підходять.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!