Я займаюся спортом з шестирічного віку, тому бути у формі й постійно дізнаватися та пробувати щось нове для мене вже щоденна звичка. Багато тренуюсь, а до повномасштабного вторгнення до звичайних тренувань додавалися тренування з бальної латини (5 разів на тиждень) – це була підготовка до змагань. Я майже не ношу взуття на підборах, тому танці на підборах 8 см стали для мене справжнім викликом та випробуванням для стоп. І саме тут на допомогу приходить масажний мʼячик, яким я знімаю напруження зі стоп.
Особливість саме масажних мʼячиків (вони бувають різними за розміром, твердістю й матеріалом, з якого виготовлені) – вони діють точково. Зазвичай їх використовують для опрацювання тригерних точок – спайок у фасції – які можуть спричинити біль у мʼязах не тільки в місці самої точки, але й в інших, іноді доволі несподіваних частинах тіла.
Кожен мій ранок навіть зараз починається з простих та дієвих вправ не тільки для стопи. Моя ранкова рутина з цим мʼячиком – обовʼязкова робота зі стопою, грудними мʼязами та м’язами спини.
- Робота зі стопою.
- Робота з сідничними мʼязами.
- Робота з грудними мʼязами.
- Робота з тригерними точками на спині та трапеції.
Це займає дуже мало часу (приблизно по 30 секунд на кожну точку), але дарує неймовірні відчуття легкості. Так, спочатку буде не дуже приємно, але якщо працювати над проблемними зонами щодня, поступово ви відчуєте значне полегшення та покращення навіть у своїх стандартних тренуваннях.
Наприклад, робота зі стопою знімає затиски з задньої поверхні стегна й через це по ланцюжку покращує роботу, наприклад, сідничних мʼязів. В результаті присідання стануть ефективнішими.
До речі, працювати з мʼячиком та вказаними мʼязами можна не тільки зранку, а й ввечері, перед тренуванням для кращої активації мʼязів та і взагалі у будь-який час, якщо ви відчуваєте затиски у спині після тривалого сидіння за компʼютером. Тут можна попрацювати з тригерними точками на спині та сідничними мʼязами (полегшення у попереку). А розминка стопи допомагає, якщо ви багато ходили або просто провели багато часу на ногах.
Як я вже казала, цей мʼячик дуже допомагає під час тривалих подорожей, якщо потрібно довго сидіти. Він займає дуже мало місця й має зовсім невідчутну вагу. Під час тривалої автобусної подорожі (три дні та ночі) це було єдине, що рятувало мене від скутості та болей у спині, сідницях та ногах.
Якщо ви тільки починаєте своє знайомство з масажними мʼячами, я б порекомендувала не такий твердий та жорсткий мʼяч, як у мене. Спеціально для початківців є мʼячики більшого діаметра і не такі тверді. Це допомагає тілу звикнути до тиску й больових відчуттів і підготуватись до роботи з твердими мʼячиками.
У мене масажний мʼяч BLACKROLL® діаметром 8 см. Він призначений для точкового та глибокого розслаблення м’язів і фасцій. Ціна – 629 грн. Придбати можна на офіційному сайті BLACKROLL® Україна.
Також ви можете знайти масажні мʼячики в Decathlon. Я користувалась двома мʼячиками – дуже твердим (жовтого кольору, ціна – 419 грн) та чорним з пухирцями (не такий твердий й чудово підходить для початківців, ціна – 279 грн). Але чорний, мʼякший мʼяч прослужить не так довго, як жовтий жорсткий або мʼяч від Blackroll.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!