Запитали про це Наталію Бобок (ex Деркач), кандидатку медичних наук і засновницю всесвітньо відомого швейцарського бренду Instytutum («Інститутум»).
Не секрет, що міжсезоння – справжній марафон на виживання для нашої шкіри.
Вплив вільних радикалів, ультрафіолетове випромінювання, забруднене міське повітря, перепади температур, часті вмивання хлорованою міською водою — все це неабияк негативно впливає на стан і здоров’я нашої шкіри і призводить до передчасного старіння. А хлорована вода ще й руйнує природний мікробіом і порушує ліпідо-епідермальний бар’єр шкіри.
Не дивно, що наша шкіра часто виглядає зневодненою, сухою, додаються видимі наслідки ще з літнього сезону – небажана пігментація, дрібні зморшки і тонкі лінії, які стали помітнішими. Іноді трапляється навіть лущення і підсилення запалень у чутливої та схильної до акне шкіри. А в жовтні й листопаді ще й додається морозне повітря, холод, перепади температур. І виходить так, що шкіра не встигла оговтатись від літнього сезону, як насуваються зимові випробування.
Хороша новина – ми здатні допомогти шкірі відновитися і зустріти зимовий сезон набагато сильнішою і здоровішою. Для цього варто ввести до своєї б’юті-рутини в листопаді повноцінний ритуал відновлення, що складається з пʼяти кроків.
Переглянути цей допис в Instagram
Правильне очищення шкіри
Будь-який догляд має починатися з дбайливого й атравматичного очищення від забруднень, поту і надлишкового себуму. Ніколи не вмивайтеся «до скрипу», аби не руйнувати гідроліпідну мантію, й обирайте слабокислі очищувальні засоби з pH від 4 до 7. Саме такий pH балансує вплив жорсткої лужної міської води та підтримує кислотність, необхідну для здорового функціонування мікробіому, а отже, шкіра краще зберігає вологу та власними силами протистоїть запаленням. До того ж коли ви не зневоднюєте шкіру і не руйнуєте епідермальний бар’єр, вона не виробляє зайвого себуму, як це часто трапляється після агресивних очищувальних засобів.
Балансування кислотним тонером
Кислотний тонер – це другий етап очищення. Коли наша шкіра вже позбулася себуму, забруднень і поту, час подбати про відлущення змертвілих клітин. Кислотний тонер забезпечує м’яку ексфоліацію і додаткове дбайливе очищення, якого так потребує наша шкіра. Адже з віком процеси регенерації сповільнюються, й ороговілі частинки накопичуються на поверхні шкіри, негативно впливаючи на її тонус і тон. Тож, якщо ви хочете, щоб шкіра була пружною, сяйливою і гладенькою, не пропускайте цей етап.
Якщо ви ще ніколи не користувалися засобами з кислотами, варто вводити їх у догляд поступово.
- Почніть з найм’якіших засобів, які діють потужно і безпечно водночас. Спочатку використовуйте тонер двічі на тиждень, спостерігайте за реакцією шкіри та поступово переходьте на щоденне використання.
- По-друге, будь-які засоби з кислотами вимагають якісного захисту від сонця. Тож SPF 50 – це must, якщо індекс UV більший за 2.
- По-третє, відкладіть використання кислот, якщо зараз ваша шкіра надчутлива, почервоніла або лущиться. Спершу відновіть гідроліпідну мантію активними зволожувальними засобами, і лише тоді переходьте до засобів з кислотами.
Для чутливої шкіри ми радимо замість кислотного тонера використовувати, наприклад, тонер-міст Flawless Hydra Mist. Він насичує шкіру вологою та допомагає утримувати її, заспокоює, знімає подразнення та звужує пори. Два типи полісахаридів забезпечують захист від забруднення й негативних чинників довкілля.
Інтенсивний догляд з антиоксидантами зранку
Після літа, коли ми проводимо багато часу на вулиці і піддаємо шкіру шкідливому впливу вільних радикалів – які, до речі, вважаються одними з основних причин раннього старіння шкіри – ми маємо подбати про те, щоб збагатити шкіру антиоксидантами. Ці компоненти в кремах та серумах допомагають нейтралізувати шкідливий вплив вільних радикалів і запобігають руйнуванню ДНК шкіри. Одним із найпопулярніших антиоксидантів – і не дарма – лишається вітамін С. У комплексі з вітаміном Е та ніацинамідом ви відчуєте виражений ефект уже після першого тижня використання. Ця комбінація ідеально підходить для осіннього відновлення.
Як обрати дійсно дієвий засіб з вітаміном С? Зверніть увагу на три фактори. Перший – це форма та концентрація вітаміну С у засобі. Обирайте виключно жиророзчинний вітамін С (THD) і не погоджуйтесь на компроміси, адже він у 50 разів ефективніший за водорозчинний (аскорбінова кислота). Оптимальна концентрація вітаміну С THD – 15%.
Другий фактор – сам по собі вітамін С є досить нестійким і легко окислюється, втрачаючи корисні якості (а часом і навпаки провокуючи почервоніння та подразнення). Аби запобігти окисленню, обирайте засоби у непрозорих ємностях з помпою: так крем чи серум не контактує з сонячними променями і киснем.
Третій фактор – це форма, у якій ми доставляємо антиоксиданти до клітин шкіри. З мого досвіду, найкраще вони працюють у висококонцентрованих сироватках.
Ми в Instytutum поєднуємо 15% жиророзчинного вітаміну С THD з вітаміном E і ніацинамідом у серумі-бестселері Anti-Wrinkle Brightening C-Erum. Цей серум має потужний мультифункціональний склад, відновлює шкіру після пошкодження ультрафіолетом, зменшує зморшки та дряблість шкіри, бореться з передчасним старінням, помітно коригує розширені пори, тон шкіри і неоднорідну текстуру, зменшує пігментацію й постакне. І, як і з майже будь-якими засобами активного догляду, не забувайте про SPF 50.
Ретиноїди нового покоління ввечері
Золоте правило догляду за шкірою – «вітамін С зранку, ретиноїди ввечері». Ретинол та ретиноїди роблять товщими глибокі шари епідермісу, підвищують еластичність шкіри, сприяють очищенню й візуальному зменшенню пор, вирівнюють та укріплюють шкіру і, звісно ж, протистоять ознакам передчасного старіння і гіперпігментації.
У випадку засобів з ретинолом варто бути пильними. Дуже важливо не обирати застарілі форми, які мають негативний вплив на шкіру. Червоними прапорцями для вас мають бути: ретинол, ретиналь, третиноїн, ізотретиноїн, алітретиноїн, етретинат, ацитретин, ретиніл пальмітат, ретиноїди третього покоління, адже це застарілі форми, які можуть провокувати небажані реакції. Вони агресивні, подразнюють і сушать шкіру, і саме їх, на жаль, найбільше на ринку.
Щоб легше орієнтуватись, можна запамʼятати, що бренди, у яких є шкала поступового збільшення концентрації ретинолу, скоріше за все використовують застарілу й агресивну форму. Наприклад, поступового введення потребує ретиналь.
Через те, що форми ретиноїдів попередніх поколінь були занадто агресивними, люди з чутливою шкірою уникають всієї косметики з ретинолом, не розбираючись в важливих деталях – і дарма. Адже сучасні форми ретиноїдів – наприклад, гранактивний ретиноїд (hydroxypinacolone retinoate), який ми використовуємо у нашому серумі Pro-Grade Anti-Aging X-Strength Retinol Serum, оминає ланцюжок перетворень на ретиноєву кислоту і впливає безпосередньо на ретиноєві рецептори, завдяки чому дає швидкий і безпечний ефект, не провокуючи подразнень. Компоненти серуму проникають у глибокі шари шкіри та розгладжують зморшки, висвітлюють пігментні плями й вирівнюють тон і текстуру шкіри. Ефект вас вразить, я обіцяю!
Ми завжди балансуємо високотехнологічний активний інгредієнт — ретиноїди, кислоти – з заспокійливими мʼякими активами, щоб зберегти шкіру в балансі, досягти вираженого ефекту, діючи потужно, але мʼяко і безпечно водночас, без небажаних наслідків.
Саме такий science-based підхід у догляді пропагують зіркові лікарі найвибагливіших селебріті Голлівуду, адже пріоритетом акторок є швидкі виражені результати без побічних ефектів і довгого процесу реабілітації. Саме тому вже не перший рік номінанти на премію Оскар обирають продукти бренду, чим ми дуже пишаємось.
Якісне зволоження шкіри
Ну і останній, але не менш важливий етап догляду у рутині відновлення шкіри – це якісне зволоження. Не важливо, чи схильна ваша шкіра до жирності, чи вона навпаки суха і чутлива – без достатнього зволоження здоров’я та відновлення шкіри неможливі. Дієвий зволожувальний крем ніби «запечатує» ефект від усіх попередніх засобів, гарантуючи, що гідроліпідний бар’єр буде захищений і активи працюватимуть, як треба. Тоді ви не втратите вологу, і всі зусилля, які доклали на попередніх етапах, будуть збережені, активи діятимуть.
В ідеалі варто обрати зволожувальний крем, що містить одночасно і компоненти-зволожувачі (наприклад, гіалуронову кислоту, лактат натрію, молочну кислоту, алое вера), і компоненти-оклюзиви, які утримують вологу всередині (сквалан, рослинні олії карите, какао, абрикосову, мигдалеву або провітамін В5).
В Instytutum ми створили декілька варіантів зволожувальних кремів для різних потреб і станів шкіри. Використовувати зволожувальний крем потрібно щодня зранку та ввечері.
Дуже важливо, аби всі активні формули в рутині діяли в синергії, тобто щоб взаємодія інгредієнтів в усіх засобах, а також ефект від їх дії перевищував суму їхніх індивідуальних дій. Тому варто обирати догляд за шкірою від одного бренду. Це дає впевненість, що продукти будуть потужно, швидко і безпечно діяти для досягнення результату, адже їх взаємодія клінічно протестована, і це є гарантією результату.
І, звісно ж, як не дивно це звучить восени для початківців активного догляду, але і втретє повторюся про важливість якісного захисту від сонця. Це – найважливіший елемент у боротьбі з передчасним старінням і раком шкіри.
Тому ніколи не оминайте цього етапу догляду за собою, навіть якщо вам здається, що ви цілий день проведете в приміщенні, а сонце вже не таке спекотне, як влітку.
Бережіть себе і сяйте!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!