Найбільш трендовий antiage-інгредієнт: що потрібно знати про ретинол

  • Halloween

  • Рожевий жовтень

  • Барберінг

  • Трихологія

  • Акне

Все, що ви хотіли знати про ретинол – головний компонент омолоджувальних засобів з догляду за шкірою.

Зараз ретинол – надпопулярний інгредієнт антиейдж-косметики, тому багато брендів судорожно намагаються ввести цей компонент у креми або сироватки. Але що таке ретинол?

Ретинол більше відомий як вітамін А – це речовина, яка допомагає зберегти здоров’я і молодість шкіри, роблячи її більш пружною, еластичною і щільною. Він зменшує зморшки, значно розгладжує рельєф шкіри. Але це не всі його функції. Розповідаємо, що потрібно знати про ретинол.

Він уповільнює старіння

Ферменти в нашому тілі перетворюють ретинол на ретиноїдну кислоту, активну форму вітаміну А. Він прискорює клітинний метаболізм, стимулює вироблення колагену й еластину. Таким чином, він підходить для лікування всього: від зморшок і пігментації до кістозних вугрів.

Він зменшує пори

Хоча ви фактично не можете зменшити пори (дякую, генетико), ретинол може мінімізувати їх прояв. Мертві клітини шкіри накопичуються навколо пор, змушуючи їх виглядати так, ніби це кратери діючих вулканів. Ретинол – гарний ексфоліант. Він допомагає розчинити ороговілий шар шкіри, дозволяючи порам дихати. Він також запобігає потраплянню бруду і засобів макіяжу всередину пор.

Він зменшує вугрі

Одна з переваг ретинолу в тому, що він відкриває забиті пори, зменшуючи запалення (тільки якщо ви не перестаралися), запобігаючи появі акне і вугрів. Досить зручно: мінус зморшки і мінус прищі. Двох зайців одним пострілом!

Він може спричинити роздратування

Коли ретинол наносять на шкіру, він стимулює ретиноїдні рецептори в клітинах шкіри, прискорюючи метаболізм клітин, що може призвести до сухості й лущення. Ось чому шкіра зазнає періоду адаптації протягом перших двох-чотирьох тижнів застосування. Щоб забезпечити плавний перехід, використовуйте низький відсоток ретинолу, потім його можна збільшити. Спочатку наносіть 1 раз на тиждень, потім можна збільшити до 2-3. Користуйтеся лише на ніч, оскільки сонячні промені руйнують сполуки в ретинолі. Можуть виникати сонячні опіки і пігментні плями.

Чим менше, тим краще

Фраза «поступово, тихою сапою» точно звучить вірно, коли мова заходить про ретинол. По-перше, його потрібно вводити в свій режим дуже акуратно і поступово. По-друге, достатньо однієї краплі сироватки з ретинолом або крему розміром з горошину, аби покрити все обличчя і навіть шию. З цим надзвичайно сильним інгредієнтом важливо не перестаратися, що допоможе зменшити роздратування шкіри.

І пам’ятайте, що поєднувати ретинол з AHA- і BHA-кислотами не можна, оскільки і кислоти, і ретинол спричиняють подразнення.

Ретинол і ретиноїди відрізняються один від одного

Ретиноїди – загальний термін для всіх похідних вітаміну А. Хоча препарати і космецевтичні формули мають більш сильну хімічну структуру і більш високі концентрації ретинолу, ви також можете отримати достатню дозу ретинолу в безрецептурних продуктах, таких як сироватка або крем. Рецептурними формами ретинолу є третиноин, адапален і тазаротин. Вони досить сильні, тому їх прописує фахівець для вирішення конкретних проблем.

Вам потрібно використовувати сонцезахисний крем

Ретинол й інші ретиноїди – фоточутливий, отже, в жодному разі не можна користуватися продуктами з цими компонентами зранку, особливо в сонячний день. Можливі опіки, надмірна сухість і подразнення, поява гіперпігментації. Наноси такі засоби на ніч, а вранці наступного дня не забудьте використовувати сонцезахисний крем (SPF 30 або вище).

Якщо шукаєте продукти з ретинолом, зверніть увагу на такі.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 490 грн

Dermalogica Age Reversal Eye Complex

Dermalogica Age Reversal Eye Complex, об’єм 15 мл, орієнтовна ціна 2230 грн

Sunday Riley Luna Sleeping Night Oil

Sunday Riley Luna Sleeping Night Oil, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна $105

L'Oréal Paris Revitalift Anti-Winkle Eye Cream

L’Oréal Paris Revitalift Anti-Winkle Eye Cream, об’єм 15 мл, орієнтовна ціна 280 грн

Olay Pro-Retinol Eye Treatment

Olay Pro-Retinol Eye Treatment, об’єм15 мл, орієнтовна ціна $33

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також