Капи, або елайнери, для зубів: догляд, особливості, ціни

Капы, или элайнеры, для зубов: уход, особенности, цены

Коли вам говорять про капи, ви, швидше за все, уявляєте боксера з пластиковою вставкою під час бою. Але стоматологічні капи для вирівнювання зубів виглядають зовсім інакше: спойлер – їх майже не видно.

Телеграм Beauty HUB

Все, що стосується вирівнювання зубів, в тому числі й капи (або елайнери), належить до розділу ортодонтичної стоматології. Ми попросили розповісти нам про капи, їх використання, особливості та відмінності від брекетів стоматолога-ортодонта клініки D.Ante Анну Ракшу.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Стоматология Dentist Ante (@dentistante)

Що таке стоматологічні капи

Найбільша проблема, з якою стикалися пацієнти до появи кап, – це дискомфорт носіння брекетів під час вирівнювання зубів. Одразу після установлення брекети досить сильно тиснуть на зуби, іноді можуть травмувати внутрішню поверхню щоки, вони помітні оточенню, впливають на дикцію, і за брекетами потрібно дуже ретельно доглядати, щоб уникнути розвитку карієсу.

Стоматологічні капи – відносно новий спосіб корекції зубного ряду, що з’явився на ринку тільки в 1998 році, – усувають усі ці проблеми.

Капа, або елайнер, – це прозора конструкція з медичного полікарбонату, яку пацієнт одягає на зуби і носить постійно.

На відміну від брекетів, які наклеюються на зуби один раз, і після цього стоматолог-ортодонт змінює натяг металевої дуги, щоб рухати зуби в потрібному напрямку, капи виробляють наборами.

Ще одна відмінність елайнерів від брекетів – особливості конструкції. Елайнери контактують із зубами по всій поверхні, тому ортодонту набагато простіше контролювати процес лікування.

Кожні два тижні пацієнт просто знімає один набір і надягає наступний. І наступний. І ще. І так до отримання потрібного ефекту. Зазвичай термін носіння кап коливається від 6 до 24 місяців, але можуть бути і винятки.

Як носити капи (елайнери)

Капы или элайнеры на зубы

Стоматологи зазвичай рекомендують носити елайнери не менше 22 годин на добу, але лікування проходить швидше й ефективніше, коли пацієнт носить капи постійно і знімає їх тільки під час їжі або для гігієни порожнини рота і самих конструкцій.

В іншому догляд за капами нескладний:

  • виймати елайнери з рота щоразу перед вживанням їжі (і відмовитися від жувальної гумки між їжею);
  •  після кожного вживання їжі перед одяганням елайнерів видаляти залишки їжі з рота полосканням і зубною ниткою;
  •  два рази на день очищати капи зубною щіткою і промивати їх теплою водою.
читайте також

Коли використовують стоматологічні капи

Елайнери використовують як естетичну альтернативу брекетів. Але з огляду на те, що сила тиску елайнеров набагато менша, ніж у брекетів, вони застосовуються в обмеженій кількості випадків:

  • діастеми і треми;
  •  ротація (обертання) передніх зубів;
  •  помірна скупченість зубів;
  •  інтрузія/екструзія (повний або неповний вивих зуба) внаслідок травми;
  •  зміщення щелеп відносно одна одної.

За інших, більш складних діагнозах все-таки потрібно встановлювати брекети.

Точно сказати, чи підійдуть у вашому випадку капи (елайнери) або все-таки потрібно ставити брекети, може тільки стоматолог-ортопед під час консультації.

Скільки коштують капи

Стоматологические капы

Коли елайнери тільки з’явилися на ринку, вони були захищені патентом і їх виробляли всього в шести країнах. Завдяки тому, що термін патенту закінчився в 2012 році, кількість виробників збільшилася, і за рахунок конкуренції вартість варіюється від високої до середньої.

Наприклад, найвідоміші в Україні – елайнери Invisalign и Easy Align

Вартість лікування елайнерами коливається від $1900 до $5000 за курс залежно від виробника і складності лікування: за різних діагнозах може знадобитися різна кількість кап.

При цьому говорити про те, що Invisalign (США) ефективніше Easy Align (Україна), не можна: ефективність залежить не від бренду-виробника, а від кваліфікації стоматолога-ортодонта, який складає план лікування.

Важливо пам’ятати: після зняття відбитків, підбору типу елайнерів і створення плану лікування результат вирівнювання прикусу елайнерами цілком залежить від сумлінності пацієнта. Якщо він порушує режим носіння елайнерів або невчасно змінює набори, ефективність лікування викривлень зубного ряду зводиться нанівець.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також