Моделі – прекрасні створення з великими очима, ідеальною шкірою, стрункими тілами і роботою, про яку в різному віці мріють мільйони дівчат. Багатьом здається, що ці дівчата живуть бездоганним життям, де все красиво, натерте до блиску і розставлено по поличках. А їхня кар’єра, немов професійно відретушовані фото, – така ж досконала і без вад. Але що означає бути моделлю з рідкісною особливістю зовнішності «вітиліго»?
Ми вже знаємо такий світовий досвід – канадська активістка Вінні Харлоу, яка увійшла до історії як перша модель з порушенням пігментації шкіри. Саме незвичайна зовнішність допомогла Вінні прославитися і потрапити на подіуми й обкладинки журналів.
В Україні теж є особливі моделі, і саме з такою дівчиною нам вдалося познайомитися. Про свої перші кроки в кар’єрі, життя з вітиліго, про те, що моделям доводиться витримувати на зйомках, і чому важливо завжди залишатися собою, – в ексклюзивному інтерв’ю Яни Кушнарьової для Beauty HUB.
– Яно, привіт! Розкажи трохи про себе. Звідки ти, скільки тобі років, чи десь вчишся зараз?
– Мої вітання! Мені 21 рік, я з маленького містечка в Донецькій області, де населення близько десяти тисяч жителів. Вчуся в Національному фармацевтичному університеті (НФаУ). Власне через навчання і переїхала до Харкова, де зараз і живу.
– Коли ти почала займатися моделінгом і чому вибрала саме цю сферу?
– Ще зі школи мені подобалося фотографуватися, адже саме так мені вдавалося на якийсь час забути про дитячий булінг, який відбувався через мою особливість. А ось професійно моделінгом я почала займатися приблизно з 18 років. Саме з цього віку, коли прийняла остаточно свою індивідуальність, посипалися комерційні та творчі пропозиції.
– Як твої близькі ставляться до того, що ти працюєш моделлю?
– Спочатку батьки були категорично проти зйомок, особливо, якщо йшлося про кампейни білизни. Але мої батьки дуже мене люблять і поважають мій вибір. Вони прийняли це і тепер пишаються мною.
– Кажуть, витримувати роботу моделі психологічно складно. Що можеш сказати, виходячи зі свого досвіду?
– Чесно кажучи, так, є дуже складні моменти. Особливо на комерційних зйомках, тому що іноді умови роботи і результат далеко не найкращий. Я не кажу про складні локації або погодні умови, а саме про характер замовника, якість його продукції або рівень лицемірства на майданчику. Тому певною мірою я більше люблю творчі зйомки, на них можна розслабитися і повністю віддатися процесу.
– Що для тебе найскладніше і, навпаки, найприємніше в професії?
– Як я вже помітила вище, найскладніше – це зберігати спокій за неприємних умов роботи. Найбільш приємне, швидше за все, коли результат зйомки перевершує очікування, коли на майданчику виявляються «твої» люди і панує ідилія і взаєморозуміння.
– Вітиліго, безумовно, – твоя родзинка. Це як твоє особливе тату. У моєї сестри така ж особливість, і я пам’ятаю її дитячі комплекси. Розкажи, як ти навчилася з цим жити? Яким був твій шлях прийняття плям?
– Найскладніший період прийняття був з 6 до 15 років, до старшої школи. Тому що дітям складно приймати, коли ти не такий як всі. Через це у мене не було друзів і я постійно приховувала цятки під великою кількістю одягу. Навіть у найспекотніший день ходила в кофтах з довгим рукавом і штанях. Прийняття сталося через самоаналіз, коли я вирішила зробити це своєю особистою родзинкою в більш свідомому віці. Через якийсь час, коли я стала в це вірити, в інших теж не залишилося шансів думати інакше ☺
– Ти велика молодець! Як думаєш, чи впливають твої білосніжні цятки на те, що бренд вибере для зйомки саме тебе? Адже сучасні марки дуже толерантні до особливих моделей і часто хочуть бачити саме їх героїнями своїх колекцій.
– Я думаю, що так, цей критерій відіграє важливу роль. Але і так само я хочу вірити, що це через мою надмірну чарівність і харизму.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
– Чи доводилося тобі стикатися з соціальними забобонами через вітиліго? Якщо так, то як реагуєш?
– Я адекватно ставлюся до критики, і кожна людина має право на свою думку, якщо це не переходить в стадію образи, зрозуміло. Якщо ж хтось все-таки переходить межі, то я просто ігнорую це.
– Поділися своїми ритуалами перед зйомкою. Як завжди готуєшся до фотосесії?
– Основним моїм ритуалом є музика, адже під час підготовки це невід’ємна частина. Якщо я знаю, що на зйомці мене буде готувати візажист, то мій ритуал полягає в очищенні шкіри і підготовці обличчя до нанесення макіяжу. Якщо ні, то роблю все сама. Те ж саме і з волоссям. До речі, про музику. Дуже люблю слухати драйвову зарубіжну музику під час підготовки, але іноді й не обходиться без пісень Валерія Меладзе або групи «Руки вгору».
– Наша людина! Розкажи про свої відчуття під час позування. Чи є хвилювання, коли бачиш перед собою камеру? Чи швидко чи знаходиш контакт із фотографами?
– Я дуже вільно поводжуся в кадрі та намагаюся розташувати фотографа до себе, тому найчастіше робота проходить швидко і невимушено, в украй приємній атмосфері.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
– Чи є моделі, які тебе надихають?
– У плані професіоналізму мене надихають роботи Кендалл Дженнер і Вінні Харлоу. Також моєї особистою богинею позування вважаю канадську супермодель Коко Роша.
– Давай тепер уявімо зйомку твоєї мрії. Яка вона?
– У майбутньому я б дуже хотіла зробити зйомку, натхненням якої стане мій внутрішній досвід і сила. Хочу максимальної простоти, природності й елегантності. Щоб у кадрі відчувалася тільки я і моя сутність.
– У кого б хотіла позніматися або, може, мрієш взяти участь в якихось проектах?
– Мені шалено імпонує стиль фотографа Ріккардо Распа. Його роботи – це щось середнє між fashion і lifestyle-зйомкою, дуже спокійно і стильно. Також після зйомки першої леді країни для українського Vogue я закохалася в роботи голландського фотографа Пола Беллаарта, в його вміння передати стан і характер людини через об’єктив.
Щодо проєктів, якщо говорити про телевізійні, то я би поки не стала брати в них участь, тому що мені хотілося б зберегти баланс між роботою та особистим життям, а будь-який проєкт любить копатися в чужій брудній білизні.
– Чим зараз займаєш себе вдома? Що насамперед зробиш, коли вийдеш з карантину?
– Насамперед побіжу працювати. Я дуже сумую за зйомками і творчим процесом. Мені в цілому дуже складно перебувати стільки часу вдома, оскільки я не можу довго сидіти на одному місці. Але цей час я прийняла для себе, як можливість саморозвитку: читання, перегляд фільмів, заняття спортом і догляд за собою.
– Яку би ти дала пораду моделям-початківцям і юним дівчаткам, які мріють ними стати?
– Я сама досі вважаю себе моделлю-початківцем і не маю права давати жодних уроків, але єдина порада, яку я б могла точно надати – це любити себе і більше практикуватися. Не бійтеся писати і пропонувати співпрацю першими, не беріть відмову близько до серця, не здавайтеся, не переставайте пробувати і йти до своєї мети.
Над зйомками і створенням образів моделі працювали:
фотограф Соня Леклер
фотограф Alex Butko
фотограф Лиля Куницкая
візажист Ольга Година
візажист Александра Коновалова
стиліст по волосам Яна Зипа
український бренд панамок і кепок Teplota
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!