AHA-кислоти, так само як й BHA-кислоти — популярні засоби для ексфоліації та відлущування шкіри. Саме регулярне відлущування необхідно для здорового, рівного тону обличчя, для чистоти шкіри і натурального сяйва. 15 років тому єдині варіанти для ексфоліації, які були доступні в наших широтах – це скраби для обличчя, коньячні губки, відлущувальні пензлі, ну максимум маски-скатки. Зараз же перевагу надають саме AHA та BHA-кислотам. По-перше, вони набагато корисніше для нашої краси, по-друге, справляються зі своєю роботою в десятки разів ефективніше. Розповімо, як вибрати кислоти в залежності від типу шкіри, чим відрізняються AHA та BH-кислоти, як підібрати косметику для обличчя з фруктовими кислотами.
Все насправді простіше, ніж здається. В основному тому, що більшість сучасних засобів не містить лише один тип кислоти, частіше їх комбінацію. До того ж, більшість кислот універсальні й підходять усім, правда, потрібно регулювати їх концентрацію. Так чи інакше, варто знати, які кислоти як працюють, що собою представляють і до якої групи відносяться.
Що таке AHA-кислоти
AHA є скороченням від альфа-гідроксікислот. Так, не дуже така розшифровка допомогла, правда? Загалом, дозвольте нам ще раз спробувати. AHA – це кислоти, отримані з цукру, молока, горіхів і фруктів, вони сильні й мультизадачні. Вони відлущують шкіру шляхом розчинення клею, який утримує мертві клітини шкіри разом, збільшують продукування колагену, зволожують шкіру і зменшують прояв зморщок і темних плям. AHA-кислоти список у косметиці:
- гліколева кислота
- молочна кислота
- лимонна кислота
- мандельська кислота
Як вибрати AHA кислоти: кому підходять, побічні єфекти
Все залежить від ваших потреб. Краща з них безперечно гліколева кислота. На відміну від інших ексфоліантів, вона дійсно – для всього перерахованого вище, плюс вона робить шкіру більш щільною і пружною. Однак якщо у вас чутлива шкіра, краще зупинитися на молочній кислоті. Це найніжніший ексфоліант, і він якісно очистить вашу шкіру, не подразнюючи її.
AHA, особливо гліколева кислота, можуть подразнювати шкіру, особливо на початку, поки шкіра до них пристосується. Ось чому найкраще починати з невеликої дози (близько 5%) пару раз на тиждень і повільно нарощувати концентрацію і частоту застосування.
Крім того, найкраще кислоти використовувати тільки ввечері. Але, якщо ви проводите процедуру відлущення з ранку, то нанесіть сонцезахисний крем. Як і всі форми пілінгів, AHA-кислоти підвищують чутливість шкіри до УФ-променів. Без захисного крему ви можете «обзавестися» пігментними плямами і подразненням шкіри.
Оскільки AHA-кислоти є зволожуючими і можуть стимулювати вироблення колагену, AHA краще для:
- сухих типів шкіри;
- пошкодженої сонцем шкірі (гліколева кислота);
- чутливої шкіри (молочна кислота);
- всіх типів шкіри.
Що таке BHA-кислоти
У косметиці широко використовується тільки одна бета-гідроксикислота (BHA) – саліцилова. Так що вибір тут особливо невеликий, зате цей інгредієнт дуже корисний.
BHA-кислота відлущує шкіру, розчиняючи клей, який утримує клітини разом, але, на відміну від своїх «побратимів», вона проникає всередину пір, вичищаючи їх зсередини від усього зайвого. Саліцилова кислота має протизапальні властивості, які допомагають заспокоїти почервоніння і подразнення. Вона також зменшує появу зморщок і пігментних плям.
Коли використовувати BHA-кислоти та кому, наслідки застосування
Максимально допустима концентрація BHA-кислот в домашньому догляді – 2%. Проте саліцилова кислота ефективна навіть при низьких концентраціях: навіть 1% допоможе вилікувати акне. Природно, чим чутливіша шкіра, тим концентрація повинна бути нижче, щоб запобігти подразненню. Проте, саліцилова кислота може все ще подразнювати вашу шкіру, якщо ви занадто часто нею користуєтеся. Отже будьте обережні, дотримуйтесь інструкцій.
І AHA і BHA відлущують шкіру. Основна відмінність полягає в тому, що AHA є водорозчинними, в той час як BHA – олієрозчинним компонентом. Таким чином, тільки BHA може проникати і прочищати пори. Якщо у вас проблемна або просто жирна шкіра, саліцилова кислота буде вашим кращим другом, товаришем і братом.
Азелаїнова кислота, яку часто можна зустріти в складі косметичних засобів, не належить ані до AHA, ані до BHA-кислот.
Підбірка найкращих засобів з AHA і BHA-кислотами
Benton Aloe BHA Skin Toner
Об’єм 200 мл, орієнтовна ціна 520 грн
Image skincare MD Restoring Facial Cleanser
Об’єм 120 мл, орієнтовна ціна 1285 грн
Clarins Gentle Exfoliator Gentle Exfoliator Brightening Toner
Об’єм 125 мл, орієнтовна ціна 730 грн
COSRX AHA / BHA Clarifying Treatment Toner
Об’єм 150 мл, орієнтовна ціна 540 грн
Pixi Glow Tonic
Об’єм 250 мл, орієнтовна ціна 45$
Drunk Elephant T.L.C. Framboos Glycolic Night Serum
Об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 90$
Sunday Riley Good Genes All-In-One Lactic Acid Treatment
Об’єм 50 мл, орієнтовна ціна 158$
Medik8 Blemish Sos
Об’єм 15 мл, орієнтовна ціна 1580 грн
Institut Esthederm Intensive AHA Peel Serum
Об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 2330 грн
Skeyndor Uniqcure renewal peeling concentrate
Об’єм 7 * 2 мл, орієнтовна ціна 26$
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!