Міжбрівна зморшка: як прибрати і запобігти

У цій статті фахівець з догляду за шкірою Ольга Титова розповіла, що робити, якщо у вас з'явилася міжбрівна зморшка, як її позбутися за допомогою домашніх і професійних методів, а також, як можна запобігти ненависному залому на лобі.

Ольга Титова

Ольга Тітова, косметологиня, кандидатка технічних наук, авторка бренду косметики «Чиста Врода». Instagram: @olgatitova.com.ua

Давайте спробуємо відповісти на питання, як прибрати міжбрівні зморшки не звичною фразою: «ботокс вам між брів», а підійдемо до проблеми ширше – з позиції щадного природного догляду. Адже ін’єкції ботокса далеко не так нешкідливі для шкіри, і в майбутньому, якщо надто захопитися, наслідки для зовнішності можуть бути незворотними. Тому моя порада: якщо ін’єкцій ботулотоксину можна уникнути – краще їх уникнути.

«Міжбрівну частину також називають зоною глабели, а м’яз, який винний у появі неприємної вертикальної зморшки на переніссі – м’язом зверхників».

Я приготувала для вас ефективний план дій, слідуючи якому можна не тільки запобігти появі міжбрівної зморшки, але і значно зменшити її. І що найважливіше – всі ці пункти працюють! Потрібно лише тільки системно і сумлінно підійти до вирішення проблеми, і все обов’язково вийде!

1. Об’єктивно проаналізувати ситуацію

Об’єктивно – значить згадати, скільки вам років. Якщо 20-25, то точно можна обійтися без ботулінотерапії. Навіть для профілактики. Навіть якщо вас сильно вмовляють. У молодому віці мімічні зморшки легко коригуються масажем, зовнішнім доглядом, зміною способу життя, тому що в 20-25 шкіра і м’язи еластичні, податливі і володіють власними потужними ресурсами для відновлення.

Якщо вам 30+, розгладити міжбрівну складку буде трохи складніше, але цілком реально. І тут, звичайно, вибір вже за вами: швидка краса «тут і зараз» або ж непростий, але більш здоровий, надійний і фундаментальний шлях до молодого обличчя.

2. Контроль міміки

Найважливіше і складне, чого необхідно навчитися робити – це контролювати свою мімічну поведінку. Вольовим зусиллям постарайтеся виробити нову, усвідомлену звичку: не супитися при кожному зручному випадку. Так, завдання не з простих, особливо, якщо до цього моменту лоб жив активно і весело. Тому на перших порах багатьом дівчаткам допомагає спеціальний пластир.

3. Пластир від зморщок

Пластир бренду Frownies для шкіри чола і між бровами – один з найпопулярніших і добре себе зарекомендував. Пластир клеїться на перенісся, і при кожній спробі насупитися ви буде відчувати неприємний натяг шкіри, тому поступово відучитеся від шкідливої звички морщити лоб.

Ці пластирі можна носити вдень, з ними навіть можна спати. Єдиний момент – не варто зловживати і переводити їх використання на постійну основу, так як будь-яке тривале носіння пластирів шкодить мікробіому шкіри.

«Якщо колоти ботокс, то усвідомлено. В ідеалі один раз для того, щоб за 3-4 місяці дії препарату навчитися контролювати лоб і жити далі, але з уже новою звичкою не хмуритися».

4. Носіть окуляри

Однією з поширених причин частого, неконтрольованого насуплювання є поганий зір. Тому регулярне носіння окулярів допомагає зменшити напругу не тільки кругового м’яза очей, але і м’яза зверхників. А немає напруги – менше міжбрівна складка.

Ця ж рекомендація справедлива і по відношенню до сонцезахисних окулярів. Темні, об’ємні окуляри з крислатим капелюхом захистять від ультрафіолету і вбережуть від надмірної мімічної активності на сонці, а значить і від формування зморшки.

5. Масаж обличчя у фахівця

На мій погляд, це одна з найкращих природних методик, які допомагають розслабити м’язи обличчя, поліпшити кровообіг й істотно розгладити зморшки між бровами (та й на всьому лобі). Дуже раджу починати саме з професійного масажу, а не з ін’єкцій ботокса. І особливо дівчатам до 25 років, тому що на молодій шкірі масаж може розгладити абсолютно всі заломи. Пройдіть курс з 10-12 сеансів, а після підтримуйте результат раз на тиждень.

читайте також

6. Мікроструми

Ще одна хороша неінвазивна процедура, що дозволяє розслабити м’язи, поліпшити кровообіг і розгладити мімічну зморшку на лобі. Терапію мікрострумами можна підключати з 30-35 років.

7. Вправа для м’яза зверхників

Регулярно виконуйте цю вправу з фейсфітнесу. Його можна робити кілька разів на день, коли з’явилася вільна хвилинка, але найкраще перед сном. Перед виконанням простежте, щоб руки були чистими (хоча зараз про це можна і не нагадувати ☺).

  • Поставте долоні «будиночком» на лобі, залишаючи невеликий простір над переніссям і щільно притисніть. Підніміть вгору внутрішні куточки брів (центральну частину чола), затримайте на кілька секунд в цьому положенні, а потім опустіть. При піднятті вгору повинна відчуватися напруга від перенісся до центру лоба і легке розтягнення м’яза.
  • Слідкуйте, щоб під час вправи горизонтальних складок на лобі не було.
  • Повторіть 10-15 разів.
  • Розслабте лоб, постукавши кінчиками пальців. Ідеально після виконання вправи нанести зволожуючий крем.

«Ще один прекрасний навик для ліфтингу чола – це ворушіння вухами. Коли ми ворушимо вухами, м’язи чола розтягуються і розгладжуються, а зморшки стають менш помітними».

8. Самомасаж

Щовечора під час вмивання робіть легкий самомасаж міжбрівної зони протягом 1-2 хвилин. Самомасаж краще робити на молочку, якій очищую, а потім змивається.

  • Покладіть вказівний і середній пальці правої руки на перенісся. Здійснюйте кругові рухи за годинниковою стрілкою, повільно переміщаючись вгору від перенісся до краю лоба і потім вниз, намагаючись при цьому не відривати пальці.
  • Те ж саме повторіть обома руками.
  • Той самий рух повторіть обома руками, але здійснюючи кругові рухи від центру лоба до скронь.
  • Розмістіть вказівний, середній і безіменний пальці обох рук біля основи брів, так, щоб безіменні торкалися одне одного і лежали на переніссі, а середній і вказівний на брови. М’яко натисніть і переміщайте пальці вздовж брів до скронь, не відриваючи їх і трохи розтягуючи зону міжбрів’я. Після поверніться у вихідне положення, але розташуйте пальці трохи вище, також натисніть і простягніть до скронь. Повторіть п’ять разів, з кожним разом піднімаючись трохи вище.
  • Тильні сторони долонь притисніть до міжбрів’ї, злегка натисніть, і не відриваючи долонь, перемістіть до скронь, розгладжуючи шкіру, як праскою.

Поверніться у вихідне положення і повторіть п’ять разів.

9. Масаж нефритовим роликом

Якщо у вашому арсеналі є цей б’юті-гаджет, сміливо підключайте і його. Катання ролика розслабляє м’язи перенісся, знімає напругу, заспокоює і принесе користь і задоволення.

10. Зволоження і креми з пептидами

І хоча в формуванні зморшки на переніссі в першу чергу винна не шкіра, а спазмовані м’язи зверхників, все одно дуже важливо зволожувати шкіру чола, тому що суха шкіра старіє швидше. До речі, добре підключати креми або сироватки з пептидами, такими як аргірелін, матриксил, леуфасіл, сін-ейк й інші, які скорочують глибину мімічних зморщок.

Докладніший лікнеп і наочний процес виконання вправ для міжбрівної зони дивіться у відео нижче.

Сподіваюся, після прочитання цієї статті життя вашого чола більше не буде таємницею. Так само, як і не буде неприємної зморшки між брів ☺

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також