Анастасія Цимбалару про зміни в кінематографі з початку повномасштабного вторгнення, повернення до зйомок в кіно та благодійність

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Анастасія Цимбалару

Анастасія Цимбалару – українська акторка, волонтерка та блогерка. На її рахунку вже понад 40 кіноробіт, адже грає акторка зі студентських років. Наразі Анастасія виконує головну жіночу роль в серіалі «Жіночий лікар. Нове життя». Акторка розповідає Beauty HUB, як саме трансформувалася її робота й український кінематограф з початку повномасштабного вторгнення.

Анастасіє, як ви змінилися з моменту повномасштабного вторгнення в Україну? 

Здається, як і кожен українець – кардинально. Відбулася повна переоцінка цінностей, відкрилися нові, абсолютно несподівані сторони мене в усіх сферах. Ще пару років тому я й уявити не могла, що зможу збирати людей, організовувати акторів, влаштовувати благодійні події та збирати мільйони на допомогу нашим захисникам. Я здавалася собі дуже скутою, закритою, некомунікаційною та неорганізованою, але війна розставила все по місцях. Зміни, які відбулися з кожним з нас, – неймовірні, але шкода, що для цього мала статися така страшна річ, як війна.

Як ви повернулися до зйомок у кіно? Що вас надихнуло і допомогло зібратися?

На початку повномасштабного вторгнення і ще року півтора після цього я була абсолютно впевнена, що у професію не повернуся. Бо і кіно як таке перестало існувати. Які зйомки, коли нас обстрілюють ракетами та гинуть люди? Я намагалася зосередитися виключно на благодійності і в цьому знаходила свій порятунок і вбачала власну місію. До професії мене повернув випадок. Просто одного дня зателефонували і запросили на проби нового серіалу. А через день вже затвердили на роль. Так я знову опинилася на знімальному майданчику, і варто сказати, що улюблена справа надихає на ще більші добрі справи і допомагає підтримувати емоційний стан.

Анастасія Цимбалару

Розкажіть про зйомки телесеріалу «Жіночий лікар. Нове життя», в якому ви граєте головну роль. Про що ця кінокартина і чим буде зацікавлювати глядача ваша героїня?

«Жіночий лікар. Нове життя» – вже улюблена історія глядачів. Але цього разу вона зазвучить українською мовою і виключно з нашими акторами. Це історії українців у нинішніх обставинах війни. Історії народження нового життя, труднощів, з якими стикаються наші люди, історії сміливості і прагнень проживати кожну хвилину. Моя героїня, окрім того, що вона талановита лікарка та мама, жінка, яка намагається балансувати між важливістю порятунку людських життів і прагненням стати щасливою людиною та прикладом для свого сина. Звісно, як і в житті, історія буде неповноцінною без кохання, на шляху до якого їй доведеться подолати чимало перепон.

Чи є ролі/персонажі, в яких ви особливо хотіли б спробувати себе?

Після півторарічної перерви у професії наразі я відкрита до будь-яких персонажів. Хочеться пробувати нові, цікаві та незвичні образи й намагатися максимально чесно втілити їх для глядача. Звісно, вбачаю своїм обов’язком прожити історію героїні в умовах, в яких сьогодні доводиться жити кожному українцю. Вірю, що для цього з’явиться гідний проєкт, який допоможе світові дізнатися правдиву історію цієї страшної війни. Адже кожне кіно має нести певну місію, а культура є основним важелем впливу.

Анастасія Цимбалару інтерв'ю

Як трансформувалася ваша професійна діяльність з початку повномасштабного вторгнення? Як ви зараз себе в ній почуваєте?

Кількість українського продукту значно зменшилася. Складно знімати кіно, коли країна воює, і варто правильно у цій справі розставляти пріоритети. Наразі важливіше забезпечувати наших хлопців, аніж знімати розважальний контент для ТБ. Але, якщо порівнювати з минулим роком, потроху починають запускатися нові проєкти, а наші актори мають можливість повернутися до своєї основної сфери діяльності.

В якому сьогодні стані український кінематограф, на вашу думку? Чи вдалося йому за півтора року пристосуватися до нових умов?

Потроху пристосовується. Продакшени намагаються привернути увагу закордонних партнерів для фінансування українського кіно. Знаю, що навіть вже завершилися зйомки повнометражних художніх фільмів про війну. Хоча мені здається, що зараз час саме документального кіно. Тільки воно у повному обсязі здатне показати світові реальні події та вчинки країни-агресора на території нашої незалежної держави.

Анастасія Цимбалару акторка

Над чим ви працюєте зараз?

Зараз тривають зйомки в серіалі «Жіночий лікар. Нове життя». Також маю дві вистави, що граю щомісяця на сцені театрів: комедія «Брешемо чисту правду» та вистава «Круасани з мигдалем», яка базується на реальних історіях військових і цивільних людей в обставинах війни. Цією виставою ми постійно збираємо кошти на потреби наших військових, тож запрошую всіх долучитися.

Окрім роботи, чому ще зараз приділяєте особливу увагу? А чому, можливо, хотілося б приділяти більше часу?

Зараз практично увесь вільний час забирають зйомки в серіалі. Також намагаюся не забувати про важливість благодійності. Тому періодично влаштовуємо всілякі заходи на підтримку зборів. Менше часу приділяю дому і сім’ї. Тому в майбутньому мрію навчитися правильно балансувати між часопроведенням з родиною та своєю улюбленою справою.

Анастасія Цимбалару інтерв'ю BHUB

Чим ви сьогодні надихаєтеся і заспокоюєтеся у важкі моменти?

Переважно рятує акторство. На знімальному майданчику, незважаючи на свій емоційний та фізичний стан, ти мусиш завжди мати гарний вигляд в кадрі та якісно робити свою роботу. Вона дає мені можливість відчувати себе необхідною, дає розуміння, що, можливо, глядач, подивившись серіал, осмислить для себе щось нове чи просто відпочине та зможе відволіктися від буденних проблем. І, звісно, основним генератором моїх сил та натхнення була і завжди залишається моя родина.

І насамкінець: як любите проводити вільний час осінніми вечорами?

Зараз – працюючи. Але у вихідні улюбленою справою є дуже прості й банальні речі: почитати книжку, навести затишок вдома, приготувати смачненьке та засісти за перегляд улюбленого серіалу.

Фото: Лілія Продан

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також