Автоподорожі Україною: топ-5 варіантів пересування для кожного

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Пандемія вивела автомобільний туризм на нову хвилю популярності, адже пересуватися машиною набагато зручніше і безпечніше, оскыльки в ній одночасно перебуває лише кілька людей, на відміну від автобусів, поїздів і літаків.

Розбираємося, з яких ще причин варто робити ставку на автоподорожі Україною і що робити, коли у вас немає власного авто. Розповідаємо про всі варіанти пересування на машині, щоб ви могли вибрати найбільш підходящий і зручний саме для вас.

Переваги автотуризму

Автотуризм має ще кілька переваг, які схиляють мандрівників його вибирати:

 1. Ви можете самостійно планувати маршрут, змінювати його в будь-який момент і не прив’язуватися до розкладу громадського транспорту.
 2. Як правило, їхати машині більш комфортно, ніж автобусом, маршруткою або поїздом.
 3. Ви можете дістатися на авто до найбільш віддалених і відокремлених куточків України.
 4. За відведену кількість часу ви встигнете відвідати більше пам’яток України, ніж громадським транспортом.
 5. Ви можете взяти з собою улюблену тварину, скейт, велосипед або кілька величезних валіз з речами, якщо дозволяє розмір машини.
 6. За бажання ви зможете заощадити гроші, особливо якщо в подорож ви вирушаєте з друзями або берете попутників. У крайньому випадку можна навіть переночувати в машині.
 7. Дорогою ви насолодитеся красивими видами і дізнаєтеся про існування безлічі невеликих міст і селищ. До того ж дорогою ви можете співати пісні або грати в ігри, не переймаючись, що це комусь заважатиме.

автотуризм

Звичайно ж, в автоподорожей є і свої недоліки: неідеальні дороги, форс-мажори і неприємні сюрпризи в дорозі, відсутність автомобільних доріг біля деяких пам’яток тощо. Тому перед поїздкою важливо ретельно спланувати маршрут, підібрати придатне для подорожі містке авто, перевірити його від і до і вивчити погоду на найближчі дні, а дорогою бути уважними та контролювати ситуацію.

Як можна подорожувати автомобілем?

Власне авто

В принципі, тут все зрозуміло. Готуємо авто до подорожі, перевіряємо його на справність, складаємо маршрут, збираємо компанію, пакуємо речі – і вперед! Попередньо ознайомтеся з картою доріг України, щоб вибрати найкращий стан дорожнього покриття і найзручніший варіант маршруту.

Орендоване авто

Якщо у вас є водійське посвідчення і досвід водіння, але немає машини, її завжди можна взяти в оренду. Так, не найдешевше задоволення, але воно того варте! Аби взяти машину в оренду, вам знадобляться водійське посвідчення, паспорт і необхідна сума грошей. Не забувайте, що крім самих витрат на оренду, вам потрібно буде внести заставу за надане авто. Як правило, процедура оплати і внесення застави здійснюється за допомогою банківських карток. Після того як ви здасте автомобіль, компанія розблокує депозит і гроші повернуться до вас на картку в повному обсязі.

автопутешествия

Після підписання договору ви приймаєте автомобіль і необхідні документи. Обов’язково перевірте машину і звірте пошкодження на авто, якщо вони є, з актом прийому-передачі від орендної компанії. Також не забудьте перевірити рівень палива і зафіксуйте пробіг машини. Після цього зробіть фото авто з усіх боків на фотоапарат або смартфон.

Будинок на колесах

Будинок на колесах – це автомобіль, у якому є все необхідне для життя: спальня, кухня, душ, туалет тощо. Звичайно ж, подорожувати на такому авто набагато зручніше, цікавіше і просто вигідніше, ніж на звичайному, адже витрачатися на готелі та готелі не доводиться. В Україні цей вид транспорту ще тільки набирає обертів, проте в США вже існують цілі міста з будинків на колесах!

Автобудинк можна купити або орендувати, щоб насолоджуватися подорожами як усередині країни, так і за її межами.

дом на колесах

Важливо: для водіння будинку на колесах вагою до 3,5 тонни необхідно мати права категорії «В», а ось для автобудинків більшої ваги вам знадобляться права категорії «С» і «Е». До того ж стаж водія має бути не менше двох років, а вік – більше 21 року.

Онлайн-сервіси пошуку автомобільних попутників

Досить бюджетний варіант авто подорожей – за допомогою онлайн-сервісів пошуку автомобільних попутників, таких як BlaBlaCar, FlixCar або RideCheap. З їх допомогою ви зможете з комфортом діставатися до різних куточків України, деколи навіть дешевше, ніж маршруткою або поїздом.

Звичайно ж, після приїзду до міста або іншого населеного пункту ви знову будете прив’язані до громадського транспорту, але в будь-якому випадку діставатися до точок вашого маршруту на авто буде набагато зручніше і швидше.

Онлайн-сервисы поиска автомобильных попутчиков

Автостоп

Безумовно, подорожувати автостопом дешево і цікаво, але при цьому може бути небезпечно й абсолютно непередбачувано. Якщо ви все ж вибираєте такий спосіб пересування, дотримуйтесь здорового глузду і правил безпеки, а також будьте готові до різних обставин.

Запасіться дощовиком на той випадок, якщо раптом потрапите під дощ. Візьміть із собою воду і їжу, оскільки ніколи точно не знаєш, скільки доведеться чекати на узбіччі. Візьміть теплий одяг на випадок похолодання. Також завжди майте при собі атлас доріг і регулярно виходьте на зв’язок з рідними або друзями.

автостоп

Погода за вікном чудова, тому плануємо маршрут, вибираємо транспорт і вирушаємо пізнавати таку різну, але однозначно неймовірно красиву Україну!

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також