Найбільш важливе значення у підтримці здоров’я шкіри мають мікроелементи залізо, мідь, цинк і вітаміни А, С та Е.
Інші вітаміни та мікроелементи займають не менш важливе місце для повноцінного функціонування нашого організму, підтримуючи його здоров’я, чим і надають пряму дію на добре психічне та фізичне здоров’я. А це є запорукою здоров’я шкіри.
Різноманітні вітамінні комплекси пропонують фармкомпанії. Головною помилкою, яку допускає багато хто, є самолікування. Варто пам’ятати, що чимало мікроелементів та вітамінів надходить до нашого організму саме з їжею. Додатково приймати вітаміни необхідно лише в тому випадку, коли ви впевнені, що у вас існує їх дефіцит. Або таке доповнення до вашого раціону харчування порекомендував ваш лікар. Якщо у вас справді є якась проблема і її корінь криється в нестачі якогось вітаміну або мікроелемента, грамотний фахівець насамперед призначить додаткові дослідження. Це можуть бути як аналіз крові, так і аналіз волосся. Саме аналіз по волоссю останнім часом набирає популярності, адже він більш точно показує результати.
Вітамін А
Цей вітамін активно використовується лікарями у боротьбі з проблемою акне, а також із наявними ознаками старіння. Завдяки цьому вітаміну прискорюється регенерація тканин шкіри, освітлюються пігментні плями, розгладжуються зморшки та покращується вироблення колагену. При дефіциті вітаміну А шкіра починає лущиться, відчувається сухість і лущення і найважливіше – знижуються її захисні функції. Фізіологічна потреба вітаміну А на добу становить 700 мкг для жінок та 900 мкг для чоловіків. Лікувальні дозування підбираються індивідуально лікарем.
Вітаміни групи В
Ці вітаміни дуже важливі для здоров’я не лише шкіри, а й усього організму. Адже, наприклад, стрес має пряму дію на наявність висипів. А тому зміцнення нервової системи відіб’ється на стані шкіри.
Вітамін В1 (тіамін). Допомагає підтримувати еластичність шкіри, боротися з дрібними зморшками, почервонінням та висипанням. Добова рекомендована норма тіаміну становить 1,1 мг для жінок та 1,2 мг для чоловіків.
Вітамін В2 (рибофлавін). Без нього не обійтися, якщо на вашій шкірі періодично з’являються “заїди”, тріщини, лущення на губах і на крилах носа, лупа, а шкіра стала тьмяною. Часто через його дефіцит можна отримати дерматит. Саме він бере участь у процесі оновлення тканин. Добова рекомендована норма рибофлавіну становить 1,1 мг для жінок та 1,3 мг для чоловіків.
Вітамін В5 (пантотенова кислота). Бере участь у процесах регенерації шкіри, допомагає зменшити запалення та сухість, знімає набряклість. Добова рекомендована норма становить 5 мг як для чоловіків, так і для жінок.
Вітамін В6. Необхідний для практично всіх процесів в організмі. Допомагає засвоювати білки та ненасичені жири, які найбільш корисні для шкіри. Добова рекомендована норма становить 1,3 мг для жінок та чоловіків.
Вітамін В7 (біотин). Без нього наше волосся і нігті втрачають свої здорові здібності, починають ламатися. Для шкіри корисний тим, що впливає на відновлення тканин, покращує пружність, еластичність та колір шкіри. Добова рекомендована норма біотину становить 50 мкг для дорослого.
Вітамін В9 (фолієва кислота). Незамінний для зростання та розвитку. Допомагає стимулювати відновлювальні процеси в клітинах, впливає на стан пружності шкіри, і, звичайно ж, допомагає волоссю та нігтям бути здоровішими і міцнішими. Рекомендована добова норма фолієвої кислоти – 400 мкг для дорослого.
Вітамін В12. Допомагає клітинам насичуватися киснем, що, безумовно, впливає не тільки на весь організм, а й на свіжий вигляд обличчя. Рекомендована добова норма В12 – 2,4 мкг для дорослого.
Вітамін С
Важливий антиоксидант, він бере участь у багатьох процесах в організмі і що дуже важливо — стимулює вироблення колагену. Адже ми знаємо, що при вживанні будь-якого колагену всередину потрібно обов’язково отримувати достатню кількість вітаміну С. Рекомендована добова норма вітаміну С — 90 мг для чоловіків та 75 мг для жінок.
Вітамін Е
Так само, як і вітамін С, відноситься до антиоксидантів, допомагає уповільнити старіння та розгладити зморшки, прискорити загоєння тріщин та ранок. Рекомендована добова норма вітаміну Е – 15 мг для дорослих.
Вітамін К
Допомагає покращувати кровообіг, зміцнити стінки кровоносних судин. Часто застосовується за наявності куперозу. Рекомендована добова норма вітаміну К – 120 мкг для чоловіків та 90 мкг для жінок.
Вітамін РР
Або ще одна назва – нікотинова кислота. Допомагає зробити шкіру більш гладкою та здоровою, при його дефіциті можна помітити маленькі запалення на шкірі та лущення. Рекомендована добова норма вітаміну РР – 20 мг для дорослих.
Способів доставки вітамінів та мікроелементів достатньо. Це їжа, яку ми вживаємо, спеціальні комплекси дієтичних добавок, косметичні засоби та ін’єкції.
Для того, щоб наш організм насичувався достатньою кількістю необхідних речовин, перше, що необхідно зробити – це налагодити своє харчування та стан кишківника. Адже саме з продуктами наш організм засвоює поживні речовини. Обов’язково варто включати різнокольорові овочі та клітковину. Але при сучасному ритмі життя нам усім знайомі порушення та збої, а тому не варто нехтувати можливістю доставки таких речовин із вітамінних комплексів та біодобавок. Варто пам’ятати, що неконтрольований прийом вітамінних добавок може призвести до гіпервітамінозу, який є досить небезпечним для організму і призводить до негативних наслідків. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем перед прийомом вітамінів.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!