Валерія Косова, лікарка-дерматологиня, косметологиня, засновниця студії медичної косметології Boss Of Beauty (Україна)
Що таке безін’єкційна мезотерапія та її особливості
Говорячи про апаратну косметологію в цілому, варто врахувати, що за всієї різноманітності методів, фізичних факторів, що полягають в основі їх дії, не так вже й багато. Основні з них — струм, світло, вода, ультразвук (механічні коливання середовища), змінене або особливе повітряне середовище. Майже всі вони передбачають процедури застосування.
Найбільш використовувані та вивчені процедури засновані на використанні струму (іонофорез, електропорація) й ультразвуку (фонофорез).
Ці процедури мають низку особливостей, які індивідуально враховує фахівець під час вибору способу безін’єкційної мезотерапії.
Що таке іонофорез
В основі дії іонофорезу лежить гальванічний струм, який вже понад 100 років використовується у медицині. Важливою вимогою до препаратів, які вводять у тканини за допомогою іонофорезу, є обов’язкова їхня полярність, тобто наявність заряду.
Якщо речовину заряджено позитивно, то її вводять позитивно зарядженим електродом (анодом), використовуючи властивість відштовхування один від одного однаково заряджених частинок. Відштовхуючись від робочої маніпули апарату, речовина «провалюється в тканини».
Неподалік від обличчя (найчастіше в руці у пацієнта) розташовується пасивний електрод — друга маніпула апарату, яка має протилежний заряд речовини, що вводиться. Притягуючи речовину до себе, ніби «затягує» в такий спосіб її глибше у тканині. Отже, щоб вибрати, який заряд встановити на активний електрод, має бути відома полярність речовини, що вводиться.
Кислоти, згідно з законами хімії, мають негативний заряд, луги — позитивний, існує низка біполярних речовин, які виявляють властивості як позитивно, так і негативно зарядженого іона.
Полярність багатьох вітамінів та інших речовин, що вводяться за допомогою мезотерапії, відома, крім того, при використанні спеціальних складів гелів і сироваток для іонофорезу виробник обов’язково вказує полярність засобу.
Підготовка до іонофорезу
Шкіра потребує підготовки, якісної ексфоліації для максимально інтенсивної дії препарату у глибших шарах. Тільки низькомолекулярні сполуки можуть подолати базальну мембрану без голки, тому проникнення навіть найбільш низькомолекулярної гіалуронової кислоти неможливо за жодного апаратного методу введення. Це може статися тільки в разі проколювання шкіри з доставкою цього гетерополісахариду безпосередньо в дерму.
Навіщо потрібен іонофорез
«Іонофорез — процедура поєднаного ефекту струму і речовини, що вводяться, потенціюючи дію один одного»
Коли струм починає впливати на шкіру, відбувається низка реакцій, у результаті яких у клітинах стимулюється синтез певних білків і спрацьовує механізм особливої адаптації, яка посилює відновлення елементів клітин і тканин. Також відбувається зміна pH тканин, це змінює діяльність ферментів, покращує дихання шкіри, активізує шкірні рецептори.
Поряд з рухом іонів під час електротерапії відбувається рух рідини (води) у напрямку катода (негативно зарядженого електрода) і під ним спостерігається набряк і розпушування, а в області анода — зморщування й ущільнення тканин.
Під катодом відбувається відкриття пор, олужнення та підвищення секреції шкірного сала, під анодом — зниження рН, уповільнення секреції та закриття пор. Усі особливості лікар враховує під час складання курсу процедур іонофорезу.
Показання для іонофорезу
Іонофорез як безін’єкційна мезотерапія підходить для тих, хто має жирний тип шкіри, підвищену секрецію шкірного сала, схильність до набряклості, ознаки уповільнення трофіки, лімфодренажу й метаболізму в тканинах. Завдяки додатковим ефектам гальванотерапії та грамотному складанню курсу процедур, іонофорез може надати виражений і стійкий позитивний ефект без травматизації шкіри та реабілітаційного періоду після процедури.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!