Безкоштовна психологічна допомога в проєкті Mental Help: як її отримати?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

помощь психолога

Де можна отримати кваліфіковану психологічну допомогу, якщо відчуваєте надмірний стрес або маєте ознаки ПТСР, і як це зробити? Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні, та Аліна Коновальченко, операційна директорка Глобального договору ООН в Україні, розповідають про проєкт Mental Help, який надає безкоштовну психологічну допомогу українцям.

 

У рамках проєкту Mental Help фахівці надають безкоштовну психологічну допомогу, щоби якомога більше українців змогли подолати травми, відновити психологічне здоров’я та повернутися до повноцінного життя. Розповідаємо про платформу Mental Help детальніше.

Тетяна Сахарук

Тетяна Сахарук, генеральна директорка

Глобального договору ООН в Україні

Про спеціалістів

Сьогодні на платформі працюють 13 психологів, і ми щотижня поповнюємо кількість людей, яким надається допомога. Розширюємо кількість індивідуальних консультацій і бачимо, що це дає результат. Співпрацюємо не зі всіма спеціалістами – наші психологи пройшли через детальний відбір. Це люди з профільною вищою освітою, у яких немає негативних відгуків у соціальних мережах  та у відкритих джерелах, і це люди, які хочуть допомагати, бачать важливість цього проєкту і вірять в те, що вони можуть приносити користь. На сьогодні ці 13 психологів довели, що хвилюються за українців і дійсно хочуть допомагати.

Ми  маємо партнерство з Міністерством охорони здоров’я, і наш проєкт висвітлений на його сайті як партнерський. Міністерство пропонує українцям користуватися саме нашою платформою, бо вірить в те, що вона дійсно якісно працює.

психологічна допомога українцям

Про безлімітну допомогу

На сьогодні жодних лімітів на допомогу не існує. Все, що необхідно людині, надається безкоштовно. Всі послуги психологів ми сплачуємо, бо розуміємо, що надати експертну професійну допомогу безкоштовно неможливо. Тобто це реально один-два рази, але якщо говорити про сталість проєкту, то ми маємо оплачувати послуги тих людей, які з нами працюють зранку до ночі. Тож Глобальний договір ООН покриває всі послуги наших психологів. За кожну консультацію спеціалісти отримують оплату. Ми залучаємо донорів усього світу, щоб мати можливість  покривати всі витрати, і тому українці отримують допомогу безкоштовно. Якщо ви потребуєте однієї консультації, вона буде покрита. Якщо ви потребуєте 10 зустрічей, вони також будуть сплачені. А щодо кількості  консультацій вирішують лише клієнт і психолог.

Аліна Коновальченко, операційна директорка

Глобального договору ООН в Україні

Про підготовку

Серед нашого суспільства питання психологічної допомоги ще не набуло тієї популярності, яку варто було б йому надати. Але тим не менш ми працюємо над тим, щоб більше людей знали про те, що існує безпечне місце, куди вони можуть прийти зі своєю проблемою та отримати належну допомогу. Найважливіше, що може бути, – це дозволити собі попросити про допомогу і прийняти той факт, що вам може бути необхідна саме психологічна допомога.

Для цього ми у соціальних мережах ведемо кампанію про те, що є така можливість і ми готові допомогти кожному, незалежно від запиту. Наші поради тим людям, які починають працювати з психологами. По-перше, дійсно дозволити собі отримати допомогу. По-друге, не засуджувати жодні свої дії і просто поділитися тим питанням, яким хочеться.

Щоб краще підготуватися до сесії, важливо обрати психолога, який підходить за тими описом і запитом, з яким ви приходите. У нас є перелік всіх спеціалістів на сайті, тому можна обрати візуально та подивитися на ті проблеми, з якими працює той чи інший фахівець, і зрозуміти,  наскільки це відповідає вашому запиту.

Коли ви бронюєте сесію, важливо переконатися, що перебуваєте в безпечному місці, у вас є сталий інтернет-зв’язок, ручка та блокнот, щоб можна було занотувати певні питання або поради. Також подумайте про ті питання, які б ви хотіли  поставити психологу.

Про сесії

Всі сесії тривають до 50 хвилин. Тобто людина спочатку заходить на платформу, бронює сесію, стисло описує запит. Наприклад, він може бути описаний одним словом «тривога» або більш детально, розказуючи про ситуацію, з якою людина приходить до нас.

Потім відбувається фактична сесія. Клієнт отримує посилання, за яким переходить на зустріч з психологом один на один. Вона є конфіденційною, тобто в жодному разі не ведеться ніякого спостереження: є тільки ви і психолог, з яким можна обговорити всі ті важливі питання, які вас непокоять.

Всі наші психологи – професіонали високого рівня, і кожен з них має свій індивідуальний підхід. До одних спеціалістів ви приходите й одразу ставите певні питання. А може бути таке, що спочатку представляєтеся і розказуєте, що вас турбує. Зустріч відбувається в максимально дружній і довірливі атмосфері, де можна безпечно взаємодіяти і бути впевненим, що є тільки ви та спеціаліст, який з вами працює.

психологічна підтримка українців

Про просту реєстрацію

Спочатку ви переходите на сайт mentalhelp.com.ua та обираєте розділ «Спеціалісти» (він виділений темно-синім кольором). Після цього бачите повний перелік психологів, які  представлені у нас на платформі. Синім виділено той напрям, у якому працює спеціаліст. Ви можете перейти на особисту сторінку і побачити інформацію про психолога (освіта, досвід роботи, напрями роботи, в яких надається допомога).

 

На платформі вказано, що  тривалість одного сеансу – 50 хвилин. Виходячи з цього ви обираєте зручний для себе день, в якому є доступні  слоти і доступний час. Далі підтверджуєте час і дату, вводите ім’я, електронну адресу, вік та запит, з яким приходите. Потім вказуєте рівень стресу, який ви зараз відчуваєте. Далі – номер телефону, щоб на нього прийшло нагадування про сесію. Натискаєте «Запланувати» і після цього отримуєте повідомлення на електронну пошту про те, що сеанс підтверджено.

Стаття підготовлена в рамках проєкту «Стресооборона: український рецепт» за матеріалами онлайн-розмови Сергія Роголя, Тетяни Сахарук та Аліни Коновальченко.

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також