Як стати щасливішим і що для цього робити?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

як стати щасливим

Кожен із нас мріє почуватися хоча б трішечки щасливішим, особливо в такий складний період, коли в нашій країні війна. Що ж ми можемо зробити прямо зараз для того, щоб повніше відчувати радість і щастя – розповідає Юлія Тичківська в рамках ефіру «Стресооборона: українский рецепт».

 

Після того, як ми ознайомилися з міфами про щастя, знаємо, що щастя і радість – це свідомий вибір, те, на що ми маємо вплив. Кожен із нас здатен працювати над собою, щоб ставити щасливішим. Що ж для цього робити і як бути з гедоністичною адаптивністю, звиканням до всього хорошого? Як працювати з точкою порівняння, стосовно якої ми оцінюємо своє життя? Як взаємодіяти з нашим мозком і з тим, ким ми є?

Нижче два базові набори стратегій, як працювати з нашим мозком, нашою суттю і природою з точки зору нейронауки.

Як працювати з гедоністичною адаптивністю?

Насолоджування моментом. В ритмі свого життя (особливо зараз, коли у нас шалений інформаційний потік, нові обставини, ми живемо в постійному стресі) спробуйте знаходити приємні моменти тут і зараз в звичайних речах. Наприклад, насолоджуйтеся запахом і смаком кави, фокусуйтеся на тому, що ви робите, будь то прогулянка на вулиці чи гра з дітьми. Це суттєво впливає на рівень вашого wellbeing, вашого щастя.

як стати щасливим

Негативна візуалізація. Суть цієї практики в тому, щоб зупинитися і подумати, а що було б, якби у мене не було моєї роботи, моїх близьких і друзів тощо. Як би я себе почував в цій ситуації. Така практика здатна підвищити рівень вашого щастя, і це доведено дослідженнями на основі МРТ головного мозку.

Практика вдячності. Про цей потужний інструмент зараз досить багато говорять і пишуть, проте це не зменшує його ефективність. Якщо ви щодня будете писати по п’ять речей, за які вдячні, у вас буде стовідсоткове підвищення рівня радості і щастя у житті. Фокусуйтеся на цьому.

Як працювати з точкою порівняння?

Точка порівняння з іншими. Під час війни нам досить нескладно це робити, хоча кожен з нас переживає важкі часи. Але я розумію, що є багато людей, яким набагато складніше, ніж, наприклад, мені. Які втратили своїх близьких, свої домівки і не мають змоги повернутися додому. Це переосмислення ситуації, в якій ти зараз перебуваєш, впливає на переосмислення цінності того, що ти маєш. Ця практика напряму впливає на наш рівень радості і щастя.

як знайти щастя

Уникання соціального порівняння. Соціальні мережі й телебачення дуже сильно зміщують об’єктивне сприйняття світу, і часто нам здається, що в інших людей ідеальне життя без жодних турбот. Дуже важливо розуміти, що це викривлене сприйняття реальності, і усвідомлювати, що чим більше часу ми витрачаємо в соціальних мережах, тим менше радості і щастя відчуваємо (це доведений дослідженнями факт).

Переривання споживання. Доктор Гілберт говорив, що ми звикаємо до позитивних речей. Коли ми їмо улюблене морозиво щодня, то вже не відчуваємо такого задоволення, яке б отримували в разі споживання його раз на два тижні. Як нам змінити цю точку порівняння? Важливо робити паузу в хорошому для того, щоб отримувати більше радості в майбутньому.

Одне американське дослідження дозволило дійти висновку, що група людей, яка дивилася фільм з перериваннями на рекламу, переживала більше позитивних, радісних емоцій, ніж друга група, яка дивилася фільм без рекламних пауз. Тому що це переривання на рекламу збільшувало цінність подальшого перегляду фільму.

Стаття підготовлена в рамках проєкту «Стресооборона: український рецепт» за матеріалами онлайн-розмови Сергія Роголя та Юлії Тичківської.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші відеоматеріали від Beauty HUB!

читайте також