Блокатори вуглеводів: як вони впливають на наш організм

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Щоб позбавити нас мук відмови від найсмачнішої їжі, були винайдені блокатори вуглеводів – добавки, які не дають організму перетравлювати вуглеводи. Редакція Beauty HUB дізналася, що це таке і як вони працюють.

Вуглеводи – основна частина «смачного» й «повноцінного» раціону кожної людини. Дуже важко знайти страви та дієти, в яких більша частина калорій не надходить із вуглеводів, адже майже всі крупи, випічка, фрукти та солодощі в основному складаються саме з них. Але ті ж самі вуглеводи і є завзятим ворогом тонкої талії й підтягнутого тіла. Для того, щоб уникнути мук із обмеженнями в харчуванні, але при цьому зберегти гарні форми, були винайдені біодобавки у вигляді блокаторів вуглеводів.

Як працюють блокатори вуглеводів

Коли ми вживаємо їжу, в нашому організмі починається вироблення ферментів, які розщеплюють їжу на окремі частини, перетворюють її на калорії та розподіляють по організму. У нас можуть виділятися різні типи ферментів, які розщеплюють білки, жири та вуглеводи. Харчові добавки у вигляді блокаторів вуглеводів містять речовини, які пригнічують вироблення ферментів, що розщеплюють вуглеводи в організмі. Суть їх роботи полягає в тому, що якщо організм не виробляє ферменти, що перетравлюють вуглеводи, він не може розщепити вуглеводи й використовувати їх для отримання енергії, тому ви не отримаєте з них калорій. Незасвоювані вуглеводи також не можуть підняти рівень цукру в крові, бо вони ніколи не потрапляють у кровоток, тому фактично не враховуються. Вони просто виходять із організму, не маючи на нього ніякого впливу. Отже не відкладаються у вигляді зайвих кілограмів.

Харчові добавки з групи блокаторів вуглеводів виробляють із групи сполук, які називаються інгібіторами альфа-амілази, які природним чином зустрічаються в певних продуктах харчування. Ці сполуки зазвичай беруться з бобових, переважно з білої квасолі. Отже, ці препарати можна віднести до натуральних речовин, які наш організм сприймає як властиві.

Блокаторы углеводов: как они влияют на наш организм

У чому підступ

У природі існує дві основні групи вуглеводів – складні й прості. Прості вуглеводи містяться в оброблених харчових продуктах і напівфабрикатах, таких, як, наприклад, солодощі та випічка. Вони дуже швидко засвоюються організмом і моментально піднімають рівень цукру в крові на короткий проміжок часу. Складні вуглеводи – це продукти з поживною цінністю, які більш довго засвоюються та при цьому добре насичують організм. До складних вуглеводів відносять крупи, картоплю, броколі й тверді сорти пшениці.

Коли ми починаємо споживати складні вуглеводи, наше тіло виробляє травний фермент альфа-амілазу через слинні залози. Це запускає процес перетворення складних вуглеводів на прості. Як тільки тіло розщеплює вуглеводи на прості вуглеводи, їжа надходить у шлунок. Тут у гру вступають вуглеводні блокатори.

Після прийому всередину блокатори вуглеводів можуть допомогти зупинити травні ферменти, які розщеплюють вуглеводи на невеликі поодинокі одиниці цукру, також відомі як прості вуглеводи. Ці складні вуглеводи потрапляють прямо до товстої кишки, що не розщеплюючись на прості вуглеводи. Отже, система роботи блокаторів вуглеводів не дає засвоюватися тільки складним вуглеводам, жодним чином не діючи на прості.

Як блокатори вуглеводів впливають на організм людини

З огляду на те, що блокатори вуглеводів перешкоджають засвоєнню вуглеводів в організмі, вони в першу чергу допомагають безпечно позбутися зайвої ваги. Результати досліджень говорять про те, що блокатори вуглеводів викликають гармонійну й помірну втрату ваги, не викликаючи стрес в організмі.

За словами експертів, ці добавки, крім втрати ваги, також можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові й регулювати вироблення гормонів. Оскільки блокатори вуглеводів пригнічують перетравлення складних вуглеводів, вони також знижують рівень цукру в крові в організмі.

Крім зниження абсорбції вуглеводів, блокатори вуглеводів можуть впливати на гормони, що викликають почуття голоду й ситості. Було виявлено, що вони сповільнюють спорожнення шлунку після їжі, що додатково сприяє продовженню почуття ситості у людини й запобігає передчасному почуттю голоду.

У блокаторів вуглеводів є ще одна перевага – вони збільшують кількість резистентного крохмалю в товстій кишці. Багато досліджень виявили кореляцію між резистентним крохмалем і зменшенням жирових відкладень, більш здоровими кишковими бактеріями, а також поліпшенням контролю цукру в крові та чутливості до інсуліну. Крім того, стійкі крохмалі можуть допомогти збільшити кількість жиру, що спалюється вашим тілом після їжі.

Коли блокатори вуглеводів перешкоджають перетравленню складних вуглеводів у тонкому кишечнику, ці вуглеводи діють як стійкі крохмалі. Таким чином, ви можете не тільки схуднути за допомогою блокаторів вуглеводів, але і поліпшити здоров’я кишечника.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також