Чи варто поєднувати кислоти і ретиноїди в догляді?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

ретинол і кислоти в догляді

Ретиноїди і кислоти – одні із найпопулярніших компонентів у доглядовій косметиці нашого часу. Чи варто їх застосовувати разом, в яких випадках таке комбо може бути корисним та ефективним і що при цьому варто враховувати, розбираємося в матеріалі разом з експертом.

Ретиноїди використовуються в косметології завдяки своїм корисним властивостям для шкіри, таким як стимуляція клітинного оновлення, зменшення зморшок і пігментації, покращення текстури шкіри, її ущільнення та зниження вироблення себуму. Своєю чергою, кислоти видаляють відмерлі клітини шкіри з поверхні, прискорюють оновлення клітин, поліпшують текстуру і вигляд шкіри, а також допомагають зменшити пігментацію й очистити пори.

Проте і ретиноїди, і кислоти здатні стоншувати роговий шар на початку використання, в окремих випадках спричинити почервоніння, лущення, сухість і чутливість до сонця. То ж чи варто застосувати два такі сильні активи в межах одночасного догляду? Для певних задач такий тандем можна спробувати, зазначає наш експерт.

Поєднання ретиноїдів і кислот у догляді за шкірою може бути ефективним, але вимагає обережності й правильної стратегії, оскільки обидві ці складові можуть бути потенційно подразливими для шкіри. Перед використанням засобів із кислотами і ретиноїдами в складі ми радимо проконсультуватися з косметологом або дерматологом, який допоможе обрати відповідний продукт і розробити індивідуальний режим догляду за шкірою.

ретинол і кислоти

Щоб розібратися в темі глибше, ми звернулися з питаннями до лікаря-дерматолога, косметолога Юлії Борзих.

Юлія Борзих

Юлія Борзих, кандидат медичних наук, доцент, лікар-дерматолог, косметолог

Чи можна поєднувати в догляді кислоти і ретиноїди?

Ретиноїди і альфа-гідроксикислоти різняться за механізмом дії, але їх одночасне використання може мати синергетичний ефект завдяки комбінації нормалізації клітинної диференціації за дії ретиноїдів та відлущування за дії альфа-гідроксикислот, а також підвищенню гідратації дерми й епідермісу.

Вчені вважають, що альфа-гідроксикислоти (а саме гліколева кислота) та ретиноїди в поєднанні працюють краще, ніж окремо, і це стається тому, що гліколева кислота видаляє відмерлі клітини шкіри і дозволяє ретиноїдам ефективніше проникати в шкіру.

Для яких цілей таке поєднання може бути корисним?

Ретиноїди та альфа-гідроксикислоти широко використовуються в дерматології й косметології для корекції процесу фотостаріння та поверхневих зморшок, а також для лікування акне й рубців.

чи можна поєднувати кислоти і ретинол

В яких випадках не варто поєднувати кислоти і ретиноїдів?

Протипоказання до використання цих засобів стандартні – вагітність, годування грудьми, герпетичні висипання, індивідуальна непереносимість, підвищена чутливість шкіри.

До яких негативних наслідків може призвести одночасне використання кислот і ретиноїдів?

Поміж всіма позитивними властивостями, однією з поширених побічних дій поєднання альфа-гідроксикислот і ретиноїдів є подразнення шкіри, а також сухість і лущення. Ретинол і альфа-гідросикислоти можуть зробити шкіру чутливою до сонця, тому обов’язково щоденно наносити сонцезахисний крем з рівнем захисту 30 SPF.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також