Чи варто відмовлятися від покриття нігтів гель-лаком?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

покриття гель-лаком

Гель-лак – найпопулярніший вид покриття нігтів, про який знає кожна українка. Ми вирішили розвіяти популярні міфи і розібратися разом з експерткою Євгенією Ісай, наскільки ця процедура безпечна, чому вона зовсім не універсальна, які альтернативи існують і кому в жодному разі не варто покривати нігті гель-лаком.

Щодо безпечності процедури покриття нігтів гель-лаком вже багато років точаться суперечки, і періодично в сфері краси виринає тренд на «голі» нігті без жодного покриття. Гель-лаку приписують пошкодження нігтьової пластини, а лампам для полімеризації – ризики виникнення онкозахворювань. Де тут міф, а де правда, детально розбираємося разом зі спеціалісткою Євгенією Ісай.

Євгенія Ісай

Євгенія Ісай, керівниця Kasya Nail Club, тренерка з нігтьового

мистецтва, доповідачка міжнародних конгресів

Наскільки зараз популярне покриття нігтів гель-лаком в Україні порівняно з минулими періодами?

Якщо говорити про українку під час війни в 2024 році – вона змінилась, змінився колір її нігтів, практичність у довжині нігтів. Проте одне залишається незмінним – це здатність виглядати так, наче ти щойно з доріжки Каннського кінофестивалю – максимально доглянута жінка до кінчиків пальців.

Покриття в форматі гель-лаку зараз відходить на другий план, з’являються більш інноваційні рішення, як наприклад, армування нігтів рідким полігелем або ботл-гелем, який наразі вже має і колір, і укріплення. Плюси цієї процедури порівняно з покриттям гель-лаком, під який все-одно наносять базу, – це менш агресивна дія, можливість корекцій. Бо, на жаль, базу з кольором щоразу потрібно знімати та знов наносити, а це все одно понижує архітектуру нігтя плюс має достатньо агресивний вплив, який інколи навіть може призводити до опіку нігтя та в подальшому виникненню оніхолізису. Тож час, коли всі навколо вкривали нігті гель-лаком, минув, і наразі я бачу більш професійний підхід, бо вибір матеріалу досить широкий, і кожні нігті – це індивідуальне рішення, як зміцнення, так і покриття.

покриття нігтів гель-лаком

Наскільки безпечне покриття гель-лаком? Адже досі періодично точаться суперечки щодо впливу гель-лаку на якість нігтів і впливу ультрафіолетового випромінювання від сушарок на шкіру.

Якщо ми говоримо про безпеку, то доцільним буде вказати на вибір сертифікованих безпечних матеріалів, правильне дотримання протоколу процедур. Наведу приклад: якщо майстер використовує неякісний матеріал, придбаний на розлив, чи ми можемо казати про безпечність? Або майстер вирішив прибрати деякі засоби на власний розсуд, виключає з протоколу один з пунктів – оце і є небезпечним.

Також буде доцільним враховувати, з якими нігтями ми працюємо: ці нігті вологі, м’які, сухі, тонкі, довгі чи короткі, бо саме це і впливає на фактор вибору.

Ми ж не купуємо універсальний крем для обличчя? Так само і немає універсальних рішень у манікюрі. Все, що я бачу, – це вже розуміння того, що гель-лак, а саме колір та рабер-база, не є універсальним рішенням для всіх.

Щодо лампи для полімеризації, про яку часто згадують у контексті шкідливого впливу на шкіру, приписуючи навіть онкозахворювання цьому обладнанню, то перш ніж це робити, варто згадати про потужність лампи в солярії й тієї лампи, що ми бачимо в салоні. А після поставити звичайне питання: чи ваші руки мають засмагу після манікюру? Цієї потужності недостатньо навіть для виникнення сухості шкіри. Тож цей міф варто розвіяти.

Які помилки майстрів можуть призводити до проблем з нігтями після покриття гель-лаком або зняття з них матеріалу?

Перша і глобальна помилка – брак знань, на жаль. Коли майстер розуміє, що ніготь – це вже результат того, що було згенеровано в корені нігтя (на нігтьовому ложі ми бачимо мертві клітини, і ці шари варто берегти в тій кількості, яку ми маємо), цей майстер в жодному разі не візьме пилочку абразивністю нижче, ніж 240 гріт. Багато проблем я описала вище, але є що додати: використання занадто кислотних продуктів на тонкі й пошкодженні нігті, застосування підготовчих засобів 2 в 1; неправильне виведення архітектури нігтя з геометричної точки зору – все це призводить до тріщин або відшарувань.

гель-лак правда і міфи

Які процедури чи засоби можуть сприяти покращенню стану нігтів?

Збереження того, що клієнт має генетично-спадково. А все, що може зробити майстер, – це захистити від пошкодження, зробивши захисний каркас з полімеру. Важливо правильно підібрати матеріал, форму, і навіть довжина буде мати значення. Якщо в клієнта коротка нігтьова пластина, варто робити овальну або мигдальну форму, уникаючи квадрату, бо це буде створювати додаткове навантаження.

Якщо брати процедури, які будуть покращувати стан нігтя, – це японський манікюр, ibx-система, масаж зони кутикули з професійною олією для кутикули.

Кому варто відмовитися від покриття нігтів?

Перелік дуже великий, але перше і важливе сьогодні – бачити пошкоджений ніготь, який нагадує шкіру, має надчутливість і червоні або білі плями. Цей ніготь не можна вкривати, укріплювати або ставити будь-який полімер, бо це матиме великі негативні наслідки: опік нігтів або після оніхолізис. Не можна працювати з грибком нігтя або рукою, яка рясно вкрита бородавками. Не раджу брати клієнта, який має плісняву нігтя або панарицій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також