Обличчя червоніє незалежно від віку, статі й національності. Це реакція організму на зовнішні подразники – судини кровоносної системи розширюються, приплив крові збільшується, і шкірні покриви набувають рожево-червоного відтінку. У народі це фізіологічне явище називають просто – «горить» обличчя.
Чому горить обличчя і вуха – з точки зору здоров’я
У тебе може «горіти» обличчя з деяких причин. Основні – це захворювання серцево-судинної системи, наприклад, гіпертонія і тахікардія.
Обличчя червоніє внаслідок шкірних захворювань (неінфекційне розацеа, червоний вовчак) або алергічних реакцій (на косметику, пилок тощо), а також після деяких косметичних процедур (пілінг, механічне чищення), використання неправильно підібраних засобів для догляду. Неякісна косметика нерідко спричиняє мимовільне почервоніння та неприємні відчуття. Це реакція організму на шкідливі речовини в косметичних засобах.
Обличчя червоніє в разі стресу, в медицині навіть є таке поняття, як блашинг-синдром. Це неконтрольоване виражене почервоніння обличчя вважається не хворобою, а нервовим розладом. Паралельно з блашинг-синдромом розвивається еритрофобія – боязнь почервоніння обличчя.
«Горить» обличчя після вживання спиртних напоїв, деяких гострих і жирних продуктів, в разі нікотинової залежності. Почервоніння обличчя входить до списку побічних ефектів прийому певних лікарських препаратів.
Після перебування на сонці шкіра також набуває червонуватого відтінку. Нерідко властивість обличчя червоніти передається людині у спадок. Відчуття того, що обличчя палає, відчувають вагітні жінки, а також жінки, які входять у клімакс.
Почервоніння може бути ледь помітним, а в деяких випадках обличчя стає червоним. Насиченість залежить від того, наскільки близько в людини розташовані капіляри – чим ближче, тим яскравіше колір.
Чому«горить» обличчя: народні прикмети
А ось згідно з фольклором, обличчя у людини може «горіти» через те, що хтось її активно обговорює, до того ж не в найкращому ракурсі. Аби визначити, добре про тебе говорять або погано, необхідно провести по щоці золотим кільцем. Якщо слід чистий, отже, людину згадують добрим словом, і навпаки – зневажають, коли слід темного кольору.
За іншою версією, «горить» обличчя в переддень будь-яких неприємностей: хвороб, невдач, нещасть з близькими людьми. Нерідко червоне обличчя вважають прикметою того, що незабаром доведеться багато плакати через образи і розчарування.
Звертають увагу на те, яка сторона обличчя «горить»: якщо права, отже, закохана в тебе людина незабаром освідчиться, а якщо ліва, отже, у когось щодо тебе недобрі наміри.
Як боротися з почервонінням обличчя: поради
Впоратися з почервонінням обличчя можна. Для це необхідно:
- Навчитися контролювати свої емоції. Це не тільки робота над собою, але і вживання заспокійливих засобів, наприклад, валер’янки.
- Стежити за раціоном. Уникайте гострих страв з великою кількістю приправ.
- Позбутися шкідливих звичок. Необхідно повністю відмовитися від алкоголю і нікотину, оскільки і те, й інше сприяє розширенню судин.
- Стежити за складом і терміном придатності косметичних засобів і лікарських препаратів. Не можна також використовувати маски, у складі яких є парафін.
- Обстежитися на алергени.
- Відмовитися від масажу обличчя, не користуватися солярієм.
Аби зняти почервоніння на шкірі обличчя, можна зробити заспокійливу маску, наприклад, з вівсяних пластівців, огіркову, картопляну або бананову.
Серед народних методів позбавлення почервоніння виділяється умивання святою водою з подальшим витиранням обличчя подолом. Якщо святої води під руками немає, підійде проточна. З давніх часів помічали, якщо вгадати, хто про тебе говорить погано, обличчя «горіти» одразу ж перестане.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!