Чому виникає безсоння: 8 головних причин

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Чому виникає безсоння: 8 головних причин

Безсоння – це коли ти не можеш заснути, навіть якщо дуже хочеш. Що може стати причиною чергової безсонної ночі?

Для того, аби впоратися з цією проблемою, спочатку необхідно визначити причину її появи. Отже, що може стати причиною для безсоння?

Стрес. Як би сильно нам не хотілося уникнути стресу, але він є невіддільною частиною нашого життя. Втрата улюбленої роботи або смерть близької людини часто можуть стати приводом для безсонних ночей. Якщо безсоння зникає само по собі протягом декількох днів, тоді таке безсоння можна назвати гострим. Тривале занепокоєння, а також тривога і психічний розлад можуть призвести до хронічного безсоння, яка є більш серйозним.

Збитий режим сну. Це відбувається, коли в житті людини присутні часті перельоти, різні часові пояси, робота в нічний час або відсутність будь-якого режиму. У деяких людей може бути свій біологічний ритм, тому їй буває важко спати в «нормальний» час.

Психічне захворювання. Проблема психічного захворювання забирає більшу частину нашого часу. Люди, які схильні до депресії, набагато частіше мають проблеми зі сном, тому не можуть нормально висипатися. Досить часто психічний розлад у людини діагностують після того, як вона звернеться по допомогу при безсонні.

Чому виникає безсоння: 8 головних причин

Проблеми з диханням. Сильне хропіння, яке перериває ваше дихання, може розбудити вас десятки разів за ніч. Ви можете цього навіть не пам’ятати, але наступного дня не почуватися бадьоро. Також порушити правильну роботу дихання уві сні може алергія, астма або наявність зайвої ваги. Щоб позбутися будь-якої з цих проблем, обов’язково потрібно сходити до лікаря.

Біль. Будь то артрит, хронічні проблеми зі спиною або будь-який інший хворобливий стан, біль може перешкодити вам нормально відновлювати свої сили. І, що ще більше ускладнює цю проблему, безсоння також може стати причиною болю, створюючи цикл.

Сверблячка. Псоріаз або екзема може призвести до опіку і свербіння настільки сильно, що ні про що інше думати буде неможливо. І ніяка кількість порахованих овець перед сном не зможе відволікти вас. Якщо ви не можете з’ясувати, що ж спричиняє свербіж, то краще звернутися до лікаря.

Менопауза. Організм жінки середнього віку поступово припиняє виробляти прогестерон і естроген. Змінюється гормональний баланс, що робить жінок більш чутливими до всього того, що відбувається в житті, тому вони більше зазнають стресу. Сильні припливи – припливи адреналіну, які підвищують температуру, можуть виявитися настільки неприємними, що жінка буде прокидатися по кілька разів за ніч.

Первинне безсоння. Лікарі впевнені в тому, що мозок деяких людей просто залишається більш пильним – занадто пильним в той час, коли слід було би спати. Цей факт ще не вивчений до кінця, але причиною цього можуть послужити якісь фізичні відмінності, можливо, генетичні. Вчені продовжують вивчати це питання і шукати всілякі причини.

Що може допомогти від безсоння?

Аби нормалізувати цикл вашого сну, змініть свою спальню. Вона має бути для вас тихим, безпечним і максимально комфортним місцем. Мінімізуйте вживання кофеїну, навіть звичайна доза здатна стати причиною безсоння. Дозволяйте собі такі приємні дрібниці, як гаряча ванна, читання або легка розтяжка перед сном. Уникайте важких справ і гучних дискусій увечері, а також важкої, жирної їжі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також