Що таке флебологія

  • Листи Діду Морозу 2020

  • Адвент календар 2020

  • Все про грибкову хворобу

флебологія це

Варикоз – досить поширене захворювання вен серед чоловіків і жінок. У зв'язку з поширенням цього захворювання, така наука, як флебологія, останнім часом стрімко розвивається. Розберемося, що це за напрямок медицини.

Флебология – це розділ медицини, який вивчає будову і функції вен, а також методи діагностики, лікування і профілактики захворювання. Проблема варикозу існує давно, єгиптяни намагалися боротися з цією недугою шляхом припікання, римляни видаляли хворі вени гачком, у Персії лікар Авіценна використовував бинтування ніг для боротьби з варикозом, китайські лікарі використовували гімнастику, спеціальні дієти і акупунктуру. Уже в XIX столітті були проведені перші операції на венах. Але все ж із часом найбільш популярними стали методи, які передбачають найменшу травматичність та інвазивність при лікуванні, оскільки згодом вони мають мінімальну ймовірність ускладнень.

флебология это

Малорухливий спосіб життя, сидяча або стояча робота, зайва вага, неправильне харчування, куріння, надмірне навантаження на ноги – все це веде до виникнення захворювань нижніх кінцівок. Крім того, не останнє місце займає генетична схильність у цьому питанні, якщо в сім’ї у когось є проблеми з венами, варто тримати це питання на контролі, адже чим раніше ви займетеся своїм здоров’ям, тим більша ймовірність уникнути оперативного втручання і попередити розвиток хвороб вен.

Такі симптоми, як виступаючі вени, набряки і болі в ногах, судоми, темна пігментація на щиколотках і гомілках будуть важливими приводами перевірити стан своїх вен.

Такі захворювання, як варикоз, тромбофлебіт, трофічні виразки, судинні павутинки, зірочки, флебопатія, хронічна венозна недостатність будуть серйозним приводом звернутися до лікаря-флеболога. Всі перераховані захворювання несуть небезпеку для організму, саме тому не варто відкладати візит до лікаря.

Для діагностики стану лікар може призначити загальний аналіз крові, при цьому буде звертати увагу на рівень тромбоцитів, адже він покаже рівень згортання і ймовірність утворення тромбів. Крім цього, рентген і доплерографія ніг покаже прохідність вен і наявність тромбів, якщо такі існують. Після проведення всіх діагностичних методів лікар призначить відповідне лікування, адже в кожному випадку воно індивідуальне.

При проблемах із венами не варто відкладати візит в довгу шухляду. Адже чим раніше ви почнете профілактику і лікування, тим більша ймовірність швидкого одужання і скорочення ризиків ускладнень. Такі захворювання досить швидко прогресують і єдиним методом вирішення стане хірургічна операція.

Для того, щоб уникнути розвитку проблем з венами, варто найперше відвідати лікаря. Найпростішими методами у вирішенні венозних недуг стануть правильно збалансоване харчування, рівномірне навантаження на нижні кінцівки, зручне взуття, що не викликатиме напруження в ногах, носіння компресійної білизни, крім цього, лікар може призначити прийом медикаментів, які будуть усувати симптоми хвороби. На жаль, такі методи не завжди можуть відновити пошкоджені судини, особливо якщо пацієнт зволікав із візитом до лікаря. У такому випадку застосовуються хірургічні методи, наприклад, флебектомія, стріппінг, видалення перфорантного скидання. Лікар-флеболог повинен мати кваліфікацію хірурга, саме тому фахівець знає, яка операція необхідна в кожному конкретному випадку.

Відвідуйте лікаря-флеболога один раз на рік для профілактичного огляду і ви зможете вчасно попередити виникнення хвороб вен.

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!