Чи не зарано: як доглядати за молодою шкірою навколо очей

Якщо у вас дуже суха шкіра, помітні темні кола, хронічно набряки під очима або інші проблеми з ніжною шкірою в цій області, ви повинні піклуватися про неї, незалежно від того, скільки вам років.

Коли справа доходить до догляду за шкірою, основне правило говорить: чим раніше, тим краще. Багато людей починають користуватися кремом для повік у віці 30 років, а патчі під очі для молодої шкіри обходять стороною, не вірячи в їхню ефективність. Тобто починають діяти вже після того, як з’являться перші тонкі складочки в зовнішніх куточках їхніх очей. Але потрібно діяти на випередження, адже проблемі легше запобігти, ніж позбутися її. Тому краще почати доглядати за шкірою навколо очей до того, як ви помітите зморшки, наприклад, у віці 20 років. Кращі результати приходять від профілактики. І, так, патчі можуть бути дуже ефективними, особливо, якщо почати користуватися ними в молодості.

Навіщо потрібні засоби для догляду за шкірою навколо очей

Деякі дівчата задаються питанням, навіщо взагалі потрібні креми або патчі для очей. Зрештою, хіба ви не можете використовувати свій звичайний зволожуючий крем і для цієї області? Можете, але креми для очей спеціально розроблені для догляду за шкірою цієї зони, яка сильно відрізняється від шкіри в інших зонах вашого обличчя.

Шкіра навколо очей в десять разів тонше, ніж на обличчі. Як ви можете собі уявити, це означає, що вона набагато більш делікатна, а значить, вона може висихати набагато швидше. Крім того, вона набагато більш вразлива для агресорів навколишнього середовища (подумайте про сильні вітри і ультрафіолетові промені). Саме тому важливо використовувати прицільні засоби, розроблені спеціально для повік і області під очима.

Косметологи і їхні пацієнтки попереджають: «гусячі лапки» в куточках очей завжди з’являються несподівано, а синці і мішки в один момент відмовляються сходити навіть після 9-годинного сну. Втім, перші ознаки старіння шкіри навколо очей можна і «проскочити», якщо вчасно підібрати правильний догляд.

Для початку зробимо вдих-видих і з’ясуємо, на які фактори старіння шкіри навколо очей ви можете вплинути, і відділимо від них ті, якими ви управляти не в силах. Спокій, між іншим, – перша гарантія того, що прикмети вікової втоми наздоженуть вас дещо пізніше.

У ваших силах – відкоригувати зір: як можна раніше почати носити окуляри або лінзи, щоб не жмуритися і призупинити появу «гусячих лапок» і зморщок на повіках. Пити достатньо води, при цьому більшу частину – в першій половині дня, щоб попередити набряклість повік і появу ліній зневоднення. Уникати стресів: саме від переживань очі, а значить, і все обличчя виглядають втомленими. Спати мінімум 7 з половиною годин, а краще 9. Підібрати антивіковий догляд, зволожити шкіру і зміцнити капіляри навколо очей, щоб попередити лінії зневоднення, зморшки, темні кола й припухлості.

Серед факторів, на які ви не в силах вплинути, – форма обличчя і розташування очей. У жінок з глибоко посадженими очима вище схильність до синців через будову обличчя і візуальні темні тіні, але зате припухлості повік їм загрожує набагато менше. Наступний фактор – темперамент і емоційність, від яких залежить міміка: не варто перевиховувати себе і стримувати емоції тільки тому, що ви боїтеся колоти ботокс. Далі: швидкість руйнування колагену і еластину задається генетично, тому вплинути на те, в якому віці у вас з’являться перші ознаки старіння шкіри навколо очей, ви не можете. Зате можете в ту ж мить, не впадаючи в паніку, почати діяти.

Лінії зневоднення і «гусячі лапки». Косметологи пропонують вибирати крем не за віком, а за станом шкіри, і не боятися слів анти-ейдж на упаковці. Але і до появи перших «гусячих лапок» шкіру навколо очей необхідно регулярно зволожувати (починаючи з 18-20 років!), адже у неї немає підшкірного жирового прошарку і практично відсутній гідроліпідний захист. Важливо пам’ятати, що лінії зневоднення, які виникають на нижній повіці – це ще не зморшки, але ознаки того, що шкіра не справляється з навантаженнями. Слід підібрати зволожуючий крем, зробити біоревіталізацію з гіалуроновою кислотою в салоні.

Патчі під очі для молодої шкіри зайвими не будуть. Вони можуть дати як моментальний вау-ефект при одноразовому застосуванні, так і поліпшити стан шкіри в довгостроковій перспективі при регулярному використанні. Тримайте патчі завжди в холодильнику, щоб вони діяли як крижаний компрес, знімаючи почервоніння і набряки, які ви часто можете помічати вранці. Якщо немає видимих проблем, можете використовувати патчі в ранньому віці всього раз на тиждень – так вони будуть діяти як профілактичний засіб від зморщок. Якщо шкіра суха, то 2-3 рази на тиждень буде цілком достатньо.

Для вікової шкіри можна використовувати патчі через день, особливо, якщо є набряки і темні кола під очима.

Темні кола і набряклість. Якщо у вас не дуже суха шкіра і ви не маєте звички щулити очі, то швидше за все перед першими зморшками ви помітите «панда-ефект» вранці: синці і припухлості, які триматимуться на обличчі кілька годин після сну, а то і цілий день. Що робити в цьому випадку? Поліпшити дренаж і мікроциркуляцію, зміцнити судини. Для капілярів корисні креми для очей з вітаміном С, рутином, есцином (екстрактом кінського каштана), але варто враховувати, що вони дадуть по-справжньому відчутний ефект тільки при постійному тривалому використанні. Моментальне освітлення шкіри навколо очей відбувається через вміст в кремі світловідбивних компонентів. Втім, більшість засобів комбінує ці функції.

Мікроциркуляцію і лімфодренаж покращують дріжджі в складі засобів, а також масаж, тому багато кремів для догляду навколо очей випускаються в тубах з металевими роликовими аплікаторами. З набряками добре справляється холод і заспокійливі компоненти на зразок водоростей і лікарських трав. Аби запобігти набряклості, а заодно і першим зморшкам, важливо зміцнити каркас шкіри, стимулювати в шкірі вироблення власного колагену і еластину. Як бачимо, перші вікові проблеми зі шкірою мають схожі причини, тому й засоби для їхнього вирішення часто бувають комплексними: креми, сироватки, експрес-маски і патчі, які зберігаються в холодильнику. Крем для шкіри навколо очей не повинен бути маслянистим, щоб не провокувати набряклість, і липким, щоб не розтягувати шкіру при нанесенні. Не варто протирати шкіру навколо очей льодом, цим ви тільки підвищите крихкість судин. Щоб освітлити темні кола під очима, рекомендується застосовувати лімфодренажну техніку: натискати на точки вздовж орбітальної кістки – від зовнішнього до внутрішнього кута ока. В процесі моргання крем розподілитися сам на рухій частині повік, втирати його не варто, щоб зайвий раз не травмувати шкіру повік. Також варто звернути увагу на засіб, яким ви щодня знімаєте макіяж з очей: важливо, щоб при цьому вам не доводилося докладати зусилля.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також