Чи потрібно наносити сонцезахисний крем у приміщенні: думка експерта

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ми вже більш-менш привчили себе до того, що сонцезахисний крем потрібно використовувати протягом усього року, а не тільки на пляжі. Але чи потрібно наносити його зараз, коли більшу частину світлового дня ми проводимо в чотирьох стінах? Розібратися допомогла наша експертка Наталія Деркач.

Деякі американські дерматологи стверджують, що використовувати засоби з SPF-захистом винятково на вулиці − велика помилка, й наносити їх слід, навіть перебуваючи весь день у приміщенні. Чи то так це насправді?

На це питання відповіла Наталія Деркач, кандидат медичних наук і засновниця бренду INSTYTUTUM. Експертка також розповіла, на що звернути увагу під час вибору сонцезахисних засобів для обличчя й тіла.

Наталия Деркач, основательница бренда INSTYTUTUM

Для початку давайте розберемося з теорією.

Сонячні промені, що досягають землі, бувають двох типів − UVA і UVB. Ультрафіолетові промені групи B складають всього 10% випромінювання, що досягає поверхні Землі. Вони викликають сонячні опіки й сприяють розвитку раку шкіри, але при цьому не можуть проникнути крізь вікна.

UVA-промені становлять інші 90% випромінювання, формують загар, але також призводять до фотостаріння та викликають зморшки. Промені групи А активні незалежно від пори року й погоди, можуть проникати крізь хмари й скло, тому впливають на шкіру, навіть коли ви їдете в машині, працюєте в офісі або сидите вдома. До речі, деякі лампи теж можуть виділяти UVA-випромінювання.

УФ-промені групи А, на відміну від УФ-променів групи В, не залишають видимих ​​ознак, таких як опік. І тому що опіку немає, більшість відчуває помилкове відчуття безпеки та залишається на сонці довше. Результат − більш тривалий вплив УФ-променів групи А. Вони викликають світлочутливі реакції, такі як алергія й сонячна інтоксикація. UVА також можуть призвести до опіку рогівки, катаракти та пошкодження сітківки.

Здавалося б, все вказує на те, що нам обов’язково потрібно захищати шкіру від сонця, навіть коли ми з ранку до вечора вдома. Але це не зовсім так. Я підозрюю, що про ці рекомендації найголосніше говорять виробники сонцезахисних засобів. Ну, або ж вони всі живуть десь у Каліфорнії 😀

Справа в тому, що у нас у квітні ще досить низький УФ-індекс (показник, що визначає рівень сонцезахисного випромінювання протягом дня). Подивитися його можна в будь-якому додатку погоди на смартфоні. За даними ВООЗ, при УФ-індексі до двох захист від сонця не потрібен навіть для перебування на вулиці. Відповідно, не потрібний він і в приміщенні.

Звичайно, ближче до літа правила зміняться − особливо для тих, хто проводить багато часу за кермом або часто сидить обличчям до вікна. Зараз же достатньо наносити санскрін перед виходом на вулицю. Особливо, якщо ви користуєтеся активними засобами з догляду за шкірою, що містять кислоти, вітамін С або ретиноїди.

Як обрати сонцезахисний крем

Наталя Деркач

Що стосується вибору сонцезахисних засобів, вони діляться на два типи в залежності від фільтрів.

  • Фізичні «відбивають» УФ-промені, створюючи навколо шкіри «щит». Захищають від всіх типів ультрафіолетового випромінювання, але занадто щільні, білуваті, можуть сушити й забивати пори.
  • Хімічні поглинають УФ-промені та блокують їх проникнення в шкіру. Водостійкі, прозорі, але при цьому фактично вступають у реакцію з випромінюванням прямо на шкірі. Можуть викликати алергію та спровокувати розвиток куперозу. Діяти починають тільки через хвилин 20 після нанесення.

Напис sunblock на пляшці продукту зазвичай має на увазі наявність фізичних фільтрів, а sunscreen − хімічних.

З фільтрами теж не все так просто. Дослідження FDA 2019 року показало, що потрібно уважно читати етикетки засобів та уникати тих, що містять авобензон (avobenzone), оксибензон (oxybenzone), екамсул (ecamsule). Як з’ясувалося, ці компоненти можуть потрапляти до крові, долаючи епідермальний бар’єр, і отруювати організм. Більш точних даних поки немає, бо потрібно більше часу на вивчення. Але краще про це пам’ятати.

І ніколи не варто покладатися на захист SPF у кремах для догляду за обличчям і тілом. Денний зволожуючий крем для обличчя з SPF у складі − вчорашній день на прогресивних ринках. Справа в тому, що у активних компонентах із догляду та сонцезахисних фільтрів різний принцип дії − перші проникають глибоко в шкіру, запускаючи обмінні процеси, тоді як другі створюють захисний бар’єр на її поверхні. При змішуванні в одному продукті вони тільки заважають один одному працювати. До того ж, сонцезахисні фільтри в засобі займають левову частку складу, відповідно в кремі знижується концентрація активних компонентів, і він не справляється з основним завданням − якісним доглядом за шкірою. Від сонця при цьому теж захищає посередньо, набагато гірше, ніж спеціалізовані засоби.

Правильний підхід − використовувати денний крем із легкою текстурою, й після нього наносити сонцезахисний засіб із рівнем захисту не нижче SPF 30 (якщо активний догляд, то SPF 50). Для шкіри так буде краще.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також