Чим корисний чайний гриб, кому не можна комбучу

Чим корисний чайний гриб, кому не можна комбучу

Про чайний гриб точно знає ваша бабуся, адже якихось 20 років тому він «ріс» у багатьох українських сім’ях. Можливо, ви навіть зливали залишки чаю в трилітрову банку з грудкою слизу всередині. Якийсь час солодкі газовані напої були популярнішими за натуральні, але сьогодні інтерес до останніх колосальний.

Чайний гриб існує вже 2000 років, і вперше напій з чайного гриба зробили китайські чарівники. Корисні властивості чайного гриба описуються в різній літературі, йому присвячено цілі книги, приписують здатність поліпшувати травлення і метаболізм, зміцнювати імунітет і багато іншого. Розповімо, чим насправді корисний чайний гриб, кому протипоказаний і як зробити комбучу в домашніх умовах.

Чайний гриб: користь і шкода

Що таке чайний гриб? Комбуча – це ферментований газований чайний напій. Готується дуже просто: необхідно приготувати зооглею – слизову масу, яку утворюють дріжджі й оцтовокислі бактерії. Саме зооглея згодом переробляє цукор з солодкого чаю. У результаті виходить кисло-солодкий, терпкий газований напій. Його проціджують від слизу і розливають по посудинах.

Чим корисний чайний гриб, кому не можна комбучу

Лікувальні властивості чайного гриба

  1. Користь ферментованих продуктів доведено наукою, адже саме завдяки ферментам ми підтримуємо здорову мікрофлору кишківника. Тому можна стверджувати, що завдяки пробіотикам комбуча зміцнює кишковий імунітет.
  2. Антиоксиданти в комбучі, особливо в поєднанні із зеленим чаєм, позитивно впливають на печінку. За деякими дослідженнями, регулярне вживання комбучі знижує токсичність у печінці на 70%.
  3. Оцтова кислота в комбучі має антибактеріальний ефект.
  4. Уповільнює процес перетравлення вуглеводів, що допомагає знизити рівень цукру в крові. Це означає, що комбуча мегакорисна для діабетиків.
  5. У лабораторних дослідженнях виявили, що поліфеноли чаю блокують мутацію генів і зростання ракових клітин, а головне – сприяють їхній загибелі.
  6. Комбучу рекомендують як інструмент у процесі зниження ваги. Сам по собі знизити вагу чайний гриб не допоможе, проте покращує травлення, виводить токсини, зменшує тягу до солодкого.

Чим корисний чайний гриб, кому не можна комбучу

Шкоду чайного гриба пов’язують з тим, що в ньому присутні живі бактерії. Вони можуть негативно вплинути на здоров’я вагітних і жінок, які годують, а також дітей. З обережністю комбучу треба вживати тим, у кого підвищена кислотність шлунка або є захворювання шлунково-кишкового тракту.

У комбучі присутні вітаміни групи В, антиоксиданти і пробіотики. Проте купуючи готовий продукт у магазині, уважно читайте етикетку, концентрація корисних речовин скрізь різна.

Рецепт домашньої комбучі шукають все ЗСЖ-ники. Ми поділимося з вами рецептом, але для початку зробіть зооглею. Для цього приготуйте трилітрову банку з чаєм і поставте її в тепле місце. Спочатку на поверхні утворюється плівка, яка через 1-2 місяці перетвориться на товстий слизький млинець білого кольору. Чим більше цукру ви додаватимете, тим швидше будуть розмножуватися бактерії та рости питний гриб.

Чим корисний чайний гриб, кому не можна комбучу

Рецепт домашньої комбучі

Інгредієнти:

  • чайний гриб вагою 10-50 г;
  • рідина, в якій чайний гриб ріс – 100 мл;
  • чорний чай – 3 г листового або три пакетики заварного;
  • цукор – 50-100 г;
  • вода – 1 л.

Приготування

  1. Доведіть до кипіння 250 мл води і заваріть чай. Додайте цукор.
  2. Перелийте напій в скляну банку (1,5 л), влийте 750 мл холодної води. Отримана рідина не має бути гарячою, швидше за теплої.
  3. Додайте чайний гриб у рідину, в якій він ріс.
  4. Накрийте банку тканиною, закріпіть її гумкою.
  5. Залиште рідину для бродіння на 7-14 днів за кімнатної температури в темному місці.
  6. Якщо через вказаний термін напій здається вам солодким, отже, процес бродіння треба продовжити.
  7. Дістаньте гриб і 100 мл рідини з банки, помістіть в іншу посудину для нового приготування комбучі.
  8. Процідіть комбуу, розлийте в посудини, краще скляні й непрозорі. Щільно закоркуйте.
  9. Зберігайте комбучу 24 години за кімнатної температури, щоб напій став різким.
  10. Вже готову комбучу зберігають у холодильнику, щоб напій більше не бродив.

Чим корисний чайний гриб, кому не можна комбучу

Чайний гриб: як доглядати

Комбучу можна зробити не тільки з чорного, але і зеленого чаю. Важливо дотримуватися технології приготування гриба і стерильності.

  • Напій роблять з чайного гриба без цвілі та різкого гнильного запаху, а вже готову комбучу ретельно проціджують.
  • Чайний гриб необхідно промивати раз на 30 днів кип’яченою водою, видаляючи зайві шари.
  • Зберігати чайний гриб потрібно далеко від прямих сонячних променів. Можна тримати його в холодильнику, а перед приготуванням просто потримати трохи за кімнатної температури.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також