Відповідь – так. Але нікого чаклунства, а лише дослідження та факти. Вітамін E виявили ще на початку 19 століття – і він дуже швидко випередив конкурентів та очолив список антиоксидантів. Простіше кажучи, він запобігає та гальмує старіння організму, покращує живлення та регенерацію клітин, зміцнює імунітет. Але особливо важливий він для жіночого організму, і Beauty HUB з’ясував, чому.
Дівчата зрозуміють! Що може вітамін Е?
Цей вітамін сприятливо діє на організм в цілому, але ще він вирішує цілу низку суто жіночих питань:
- цей вітамін полегшує передменструальний синдром;
- є гарною профілактикою захворювань молочних залоз, нормалізує гормональний фон;
- синтезує гормони;
- життєво необхідні для майбутнього малюка під час вагітності, компенсує нестачу естрогену в період менопаузи, покращує стан шкіри;
- забезпечує її пом’якшення, зволоження, регенерацію;
- запобігає випаданню волосся.
Звідки його взяти?
Вітамін Е, або токоферол, містять багато продуктів, і рослинного, і тваринного походження. А правильно збалансоване меню може компенсувати добову потребу в цьому вітаміні.
Рослинного походження
Отже, вітамін Е є у зелені, найбільше його у шпинаті. Багаті на токоферол броколі, спаржа; висівки, злакові, цілісні зернові; обліпиха, помідори, ківі, авокадо; мигдаль, насіння соняшника; оливкова олія.
Тваринного походження
Вершкове масло, печінка, молоко, яйця, креветки, жирна морська риба.
Що буває від нестачі, а що — від надлишку
Середня добова норма вітаміну Е для дорослої людини – 7-15 міліграм, для дітей – 5-14 міліграм.
Нестачу цього вітаміну можна відстежити за симптомами. Якщо виникає апатія, погіршується настрій; шкіра стає сухою і тьмяною, волосся – сухим, ламається; з’явилися проблеми з концентрацією, нервозністю. Коли організм не отримує вітамін Е в необхідній кількості, можуть виникнути збої в роботі серця, кишківника та шлунка; страждає репродуктивна функція.
Але навіть якщо пункти зі списку вам відгукуються, не поспішайте «прописувати» собі синтетичний вітамін у капсулах самостійно – зверніться до лікаря. Перевищення вітаміну Е в організмі загрожує не меншими проблемами, ніж нестача. Від його надлишку може впасти зір, з’явитися головний біль, судоми і біль у м’язах, стрибки тиску, діарея, алергія.
На поличці у ванній: де ще він знадобиться
Виробники косметики для шкіри та волосся вже давно стали використовувати чудодійний вітамін для своєї продукції. Його містять практично всі антивікові креми, бальзами та сироватки.
Аптечний вітамін Е можна не тільки приймати внутрішньо, а й додавати у свої креми. Щоправда, діє він лише у верхніх шарах шкіри, не потрапляючи у глибокі.
Для краси волосся можна додати вітамін Е до свого шампуню або бальзаму, достатньо буде 5 крапель для одноразового використання. Ефект від відновлювальної маски для волосся теж буде краще, якщо додати туди одну ампулу вітаміну і потримати її на голові довше під шапочкою, в теплі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!