Надчутливість: ТОП-15 ознак, що ви тонка натура

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Тонка натура – досить розмите поняття, але вчені вже дали характеристику надчуттєвим людям.

Ок, якщо ви плачете на «Королі левові», то ви емоційні, а якщо на «Темному лицарі», то у вас надчутлива тонка натура. І це зовсім не погано, так само, як не погано бути інтровертом. Це просто ваш тип особистості.

Отже, ви вже знаєте, що ви емоційна людина. Ви глибоко переживаєте багато станів і, як правило, володієте емпатією, тобто інтуїтивно знаєте те, що відчувають інші люди. Якщо ви чули терміни «емпат» і «надчутлива людина», вам може бути цікаво, що означає тонка натура.

Хоча надчутливі люди (або НЧЛ для стислості) поділяють деякі риси з емпатією, емпати та НЧЛ – це абсолютно різні типи особистостей.

Емпати залучені до почуттів інших людей до такої міри, що вони так само відчувають їх, навіть фізично. НЧЛ, з іншого боку, не переймають почуття інших, бо вони інтенсивно випробовують свої власні.

Насправді чутливість у вас у голові. Сканування мозку показує, що зверхемоційність – це результат наявності високочутливої ​​нервової системи, тому навіть яскраві вогні й гучні звуки викликають у вас бурю пристрастей. Так-так, якщо ви плачете на черговому трейлері в кінотеатрі, коли фільм ще навіть не почався, вітаємо, у вас тонка натура.

Американські вчені стверджують, що кількість людей з тонкою натурою становить близько 15-20% від усього населення. Навіть не здогадуючись про це, багато хто з них поспішно зараховує себе до інтровертів, однак надчутлива людина – це ще більш складна його версія, що має свій особливий спосіб сприйняття світу. Психотерапевт Емі Молін (Amy Molin) створила список із дев’яти характеристик, притаманних такому унікальному типу людей, а інші вчені його доповнили.

1. Ви стаєте дратівливим, якщо потрібно зробити кілька речей відразу

Для людей з високим рівнем чутливості серйозною проблемою є ситуації, коли на них покладають рішення декількох різних завдань відразу. Вони миттєво починають нервувати й відчувати великий стрес. В таких умовах гіперчутливим людям надзвичайно важко бути продуктивними, що може привести їх до розчарування в самих собі.

2. У гучному середовищі ви відчуваєте себе розгубленим

У тих місцях, де є багато подразників, високочутлива людина відчуває себе незатишно, тривожно. Саме тому такому типу людей не рекомендується працювати в офісі формату open space. У відкритому приміщенні їх почуття надмірно перевантажені: вони чують дуже багато відволікаючих звуків, відчувають кожен рух і будь-які запахи. Всі ці фактори не дозволяють їм зосередитися на роботі й показати себе ефективним співробітником.

Тонка натура: 15 ознак, що ви – надчутлива людина

3. Ви гостріше відчуваєте голод

Фраза «коли людина голодна, вона зла» має особливо сильне забарвлення для людей з високою чутливістю. Навіть легке відчуття голоду здатне викликати у них гнів, який легко може поширитися на тих, хто знаходиться поруч.

4. Вас вибиває з рівноваги, якщо за вами хтось спостерігає

Гіперчутливі люди здатні в повній мірі використовувати свій потенціал, якщо тільки їх приватне життя поважають. Коли така людина помічає, що за нею спостерігають, наприклад, бос на роботі, вона починає вести себе не природно. У цій ситуації вона відчуває, ніби задихається під величезною вагою.

5. Мистецтво здатне глибоко зворушити вас

Не кожна високочутлива людина цікавиться мистецтвом, але якщо вона все-таки є шанувальником творів конкретного художника, то здатна відчути їх набагато сильніше, ніж звичайний слухач / глядач / читач. Твори мистецтва викликають в ній почуття сильніші, глибші, яскравіші, й такі люди довше про них думають і згадують.

6. Ви відразу бачите, якщо хтось поруч відчуває себе незатишно

Людина з високою чутливістю зауважує першим, якщо хтось поруч мружить очі від надто яскравого світла в кімнаті або для когось музика грає занадто гучно. У цей момент вона просто відчуває, що хтось має проблему, подібну до тієї, з якою вона стикається щодня.

7. Ви ізолюєте себе після насичених буднів

Після довгого й напруженого тижня надчуттєвим людям потрібен час на самоті й у тиші, щоб мати можливість відновити сили. Тому замість активного відпочинку на вихідних вони можуть віддати перевагу, наприклад, дню в спальні з завішеними вікнами.

8. Ви уникаєте гучних концертів

Гучні рок-концерти або потужні феєрверки навряд чи підходять для розваг, які приносять високочутливим людям радість. Якщо серед ваших рідних чи друзів є така людина, ви повинні пам’ятати, що вона просто має набагато нижче сприйняття шуму, ніж інші люди.

Тонка натура: 15 ознак, що ви – надчутлива людина

читайте також

9. Ви уникаєте ЗМІ, що демонструють насилля

Жорстокі сцени боротьби в кіно або новинах вганяють гіперчутливих людей у страх, хоча більшість населення вже звикла до таких картинок на своїх екранах. Тому збираючись запросити таку людину в кіно на фільм жахів, краще двічі подумайте, щоб потім випадково не зіпсувати ваші стосунки.

Цей список американської дослідниці Емі Молин був доповнений і іншими вченими в галузі психології. Так що, ось ще кілька ознак того, що у вас тонка натура.

10. Ви легко «скануєте» настрій оточуючих

Ваші близькі друзі жартують, що ви можете читати думки, оскільки ви часто відповідаєте на їхні запитання, перш ніж вони навіть поставили їх. Ви легко відчуваєте й помічаєте брехню або можете відгадати, коли люди намагаються щось приховати від вас. Ви також досить часто можете зрозуміти, що відчувають оточуючі вас люди в тих чи інших обставинах. Тому, чи не замислитися вам про кар’єру у сфері права або поліції – будете живим детектором брехні, як Еркюль Пуаро.

11. Ви хороший оповідач

Коли ви так яскраво відчуваєте всі почуття, ви можете передати їх словесно й розповісти захоплюючі, приголомшливі історії навіть про рутинні щоденні події. Ваше недавнє зіткнення в булочній із епатажною жінкою може швидко перерости в багатошарову історію неприборканих емоцій із активною конфронтацією типажів і приголомшливою перемогою.

12. Ви неймовірно ввічливі

Коли ви говорите, що вам було приємно з кимось познайомитися, ви щиро маєте це на увазі. Ви завжди помічаєте характер інших людей і ніколи не забуваєте говорити «дякую» та «будь ласка», коли це потрібно (і коли не потрібно). Однак у глибині душі ви знаєте, що ви просто боїтеся образити чиїсь почуття, будучи грубим або недостатньо ввічливим з ними. Ви будете залишатися надзвичайно ввічливим, поки не відчуєте себе на 100% комфортно з цією людиною (а часто навіть після). Навіть якщо вам відверто грубіянити, ви навряд чи вступите в суперечку з людиною, конфлікти не для вас.

13. Ви любите робити все самостійно

Ви відчуваєте себе абсолютно комфортно наодинці з собою, але ви не відчуваєте себе самотнім. Є багато видів діяльності, які ви вважаєте за краще робити поодинці, наприклад, тренуватися, тому що командні види спорту часто дають вам відчуття, ніби за кожним вашим кроком стежать і оцінюють. Вам подобається працювати вдома (або мати особистий простір на роботі), бо великі відкриті робочі місця змушують вас відчувати себе насторожено, а від цього ви стаєте менш продуктивні. Подорож поодинці також не проблема для вас

14. Ваша інтуїція – щось містичне

Ви схильні прислухатися до своєї інтуїції, бо вона рідко вас підводить. У вас часто виникає дивне відчуття того, що щось ось-ось повинно статися. Ви вмієте читати між рядків і можете знайти кращий спосіб дій, навіть якщо на те немає очевидних причин.

15.  Ймовірно, ви інтроверт, але це не обов’язково

Тонка натура часто означає, що надмірні подразники − гучна музика, переповнені кімнати, багато розмов – впливають на вас більше, ніж на інших людей. НЧЛ мають тенденцію до інтроверсії, але екстравертовані тонкі натури точно існують! Для деяких проводити час із іншими людьми – це спосіб вибратися зі своєї мушлі й відігнати всі негативні думки. Незалежно від того, чи є ви інтровертом або екстравертом, людям з високою чутливістю варто знайти баланс у соціальних ситуаціях, щоб відчувати себе комфортно будь-де.

Про переваги

Незважаючи на тонкі особливості світосприйняття й такі недоліки як схильність до депресії або тривоги, надчутлива людина також має свої сильні сторони. Ці люди більш сумлінні й точні в тому, що роблять. Вони можуть зосередитися на деталях, які інші ігнорують, і часто стають прекрасними вчителями, художниками, письменниками, журналістами та психологами. Їм потрібно тільки створити умови, в яких вони зможуть проявити свої таланти.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також