Емоційний інтелект: навіщо він потрібен і як його використовувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Яку користь ми отримуємо від емоційного інтелекту? Для чого він взагалі потрібен і як його розвивати? Відповідь може отримати кожен охочий, заглибившись в статтю, підготовлену редакцією Beauty HUB.

У багатьох зі словом інтелект асоціюється слово «розум», тобто рівень нашого IQ. І це правда, але лише частково. Поняття «емоційний інтелект» досі залишається спірним питанням у науковому світі, оскільки є різні варіанти трактування цього явища. Але те, що наш емоційний розум безпосередньо впливає на якість нашого життя, залишається визнаним фактом. Про це розповімо детально.

Крім нашого розуму, у нас є ще й емоції, які ми проживаємо щодня. А також наше тіло, яке сигналізує нам про наше самопочуття. Отже, розум емоції й тіло – все це є нашим інтелектом. І якщо ви вже ставите питанням «Як це все між собою пов’язано?», то відповідь не змусить себе чекати.

Розум – це здатність нашої багатозадачності і якісної продуктивності. Це той самий ґрунт, який допомагає нам просуватися і рости в життя. Після розуму є не менш важливий інтелектуальний інструмент – наші емоції. А саме те, що нами рухає і допомагає приймати правильні рішення, наше вміння спілкуватися з людьми. І коли наші емоції знаходяться на низькому рівні, тобто вони негативні, наша продуктивність значно падає і опускаються руки.

Емоційний інтелект

Цікавим залишається той факт, що за будь-якій своєї діяльності людина відчуває ту чи іншу емоцію. Щодня, кожен момент свого існування. Емоція на біологічному рівні дуже важлива, вона вчить уникати небезпеки і в майбутньому приймати правильні рішення. Наприклад, якщо людину в дитинстві вжалила бджола, то наступного разу вона згадає свій гіркий досвід і буде поводитися обережніше.

Саме через емоції ми вчимося розпізнавати, що для нас «добре», а що «погано». Тому не варто ховати свої відчуття на другий план і не надавати їм особливого значення. Адже вони мають набагато більшу владу над нами, ніж ми можемо собі уявити.

І третім, не менш важливим, інтелектом є наше тіло. Так, фізичне тіло – це теж інтелект, просто трохи в іншій формі. Через своє тіло ми відчуваємо цей світ і все, що з нами відбувається. Самопочуття – ніщо інше, ніж дзеркало наших звичок і способу життя. А тіло – прямий покажчик до того, які сфери свого життя варто було б поліпшити.

Тепер підіб’ємо підсумки: розум емоції і фізичне тіло нерозривно пов’язані між собою. Завдання людини полягає в тому, щоб навчитися гармонійно використовувати всі три інструменти. Тож як навчитися це робити?

Ми вже знаємо, що емоційний інтелект – це вміння контролювати свої емоції і приймати правильні рішення. Науково доведено, що за позитивних емоцій людина краще мислить, стає більш креативною. І одна з головних задач – акцентувати свою увагу на позитивному стані.

В першу чергу – знаходити якихось 5-10 хвилин для того, щоб поліпшити свій емоційний стан. Неважливо, що це буде: читання, медитація, зарядка або просто час, проведений в тиші. Це стане вашим особистим часом для себе, вашої кращою мотивацією для продуктивного дня. І тільки тоді, коли ви зможете розпізнавати свої емоції, тільки тоді ви зможете правильно ними скористатися.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також