Амбіверт: хто це такий, особливості, як розпізнати цей психотип

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Амбіверт: хто це такий, особливості, як розпізнати цей психотип

Родоначальник психології Карл Юнг вважав, що між екстраверсією й інтроверсією є щось середнє. Цей психотип сьогодні називають амбівертом. Розповімо, хто такі амбіверти, чим вони відрізняються від схожих психотипів і як розпізнати амбіверта.

Амбіверт – це психотип людини, яка може виявляти риси як інтровертів, так і екстравертів залежно від обставин. Перемикання між двома типами поведінки в амбіверта відбувається дуже швидко. На думку американських психологів, трохи більше 35% населення Землі можна назвати класичними екстравертами й інтровертами. Більшість людей все ж амбівертивні. То який він, амбіверт?

Темперамент амбіверт: загальна характеристика

Амбіверт: хто це такий, особливості, як розпізнати цей психотип

Слово амбіверт має латинське коріння, де «амбі» перекладається як «обидва», що і відбиває головну характеристику амбіверта. Ганс Айзенк, автор факторної теорії особистості, зазначав, що відмінність між екстравертами й інтровертами в способі поповнення енергії. Так, для перших необхідні зовнішні враження і контакти з великою кількістю людей, а другі потребують самоти, заряджаються від внутрішніх емоцій. А ось для амбівертів вектор поповнення енергії може бути і тим, й іншим. Це свідчить про те, що амбіверти – люди гнучкого психотипу, їм однаково добре як у галасливій компанії, так і вдома під пледом з улюбленою книгою.

Співвідношення психотипу і темпераменту за Айзенком:

  • Екстраверсія:
  • холерики (з високим нейротизмом);
  • сангвініки (з низьким нейротизмом).
  • Інтроверсія:
  • меланхоліки (з високим нейротизмом);
  • флегматики (з низьким нейротизмом).

ТОП-9 ознак амбіверта: як розібратися в собі

Амбіверт: хто це такий, особливості, як розпізнати цей психотип

Ви амбіверт, якщо:

  1. Демонструєте гнучкість характеру. Амбіверти на підсвідомому рівні знають, коли необхідно скористатися красномовством, а коли краще помовчати. Ця якість є плюсом і в професійній сфері, і в особистому житті. Уміння тверезо оцінювати ситуацію – ваш коник. Амбіверти не плутаються в думках, вони слухають і розмірковують, перш ніж відповісти.
  2. Вмієте ставати своїм серед чужих. Спілкування не доставляє вам дискомфорту, але періодично ви закриваєтеся від усіх і насолоджуєтеся самотністю. Ви будете щасливі вирушити в подорож, але і знайдете собі чудове заняття, якщо поїздка раптом зірветься. Варто зазначити, що амбіверти не виділяються в галасливих компаніях, проте будуть «душею компанії» у вузькому колі.
  3. Процвітаєте в різних професіях. Згідно з проведеними раніше дослідженням, саме амбіверти успішніші всіх у багатьох сферах, наприклад, у продажах. І все тому, що їм легко дотримуватися балансу між упевненістю й ентузіазмом, вони наполегливі, але не агресивні.
  4. Вас не лякає спілкування з незнайомцями. Ви не входите в ступор, коли з вами починають розмовляти незнайомі люди. Перекинутися з ними кількома фразами не становить труднощів, але ось тривалі бесіди про що-небудь вас стомлюють, тому їх уникаєте.
  5. Однаково добре працюєте в команді та на самоті. Залежно від ситуації, амбіверти працюють поодинці або активно беруть участь у «мозковому штурмі», будуть видимою частиною команди.
  6. Можете втомлюватися від самотності так само часто, як і від спілкування. Працювати все життя на віддаленій роботі – це не про вас, в якийсь момент амбіверт починає задихатися в чотирьох стінах. Але через деякий час перебування в компанії друзів і колег знову починає обтяжувати, вимотує психіку.
  7. У різних людей про вас абсолютно різні думки. Дати однозначну характеристику амбіверту складно. Нерідко про одну й ту ж людину на роботі, вдома, в колі друзів думають по-різному. І це не дивно, амбіверти всюди поводяться по-своєму.
  8. У вас чудова інтуїція, що дозволяє сформувати коло спілкування, в якому не буває випадкових людей.
  9. У міру чутливі. Ви співчуваєте іншим людям, але не надто переймаєтеся чужим болем, не зациклюватися на чужих емоціях ви не будете.

В інтернеті є маса тестів, які допоможуть з’ясувати, до якого психотипу ви належите. Психологи радять пройти тест на екстраверсію, нейротизм і психотизм (PEN), а також тест на темперамент за Айзенком. Дуже популярний серед шанувальників психології Фрайбурзький багатофакторний опитувальник (тест FPI), в якому 114 питань, результат дає характеристику за 12 шкалами.

Чи можливо змінити свій психотип?

Амбіверт: хто це такий, особливості, як розпізнати цей психотип

Цим питанням нерідко задаються люди в кабінеті у психолога. По суті, інтроверсія/екстраверсія зазнає корекції, але вона мінімальна. Повноцінно змінити тип особистості неможливо, адже він формується з дитинства, а астрологи можуть навіть відповісти, що ви отримуєте основи характеру в момент народження. На думку психологів, не варто замислюватися над зміною свого психотипу, потрібно лише навчитися їм грамотно користуватися, тим самим перетворюючись на амбіверта.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також