Ензимний пілінг: що це таке і як правильно користуватися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ензимний пілінг: що це таке і як правильно користуватися

Регулярна ексфоліація – необхідний етап б'юті-рутини. Саме вона забезпечує глибоке очищення, допомагає прискорити цикл оновлення епідермісу, вирівняти рельєф шкіри. У рамках нашого "Спецпроекту" поговоримо про ензімні пілінги. У чому їхня відмінність? Які їх переваги? Як правильно використовувати ензимний пілінг?

Що таке ензимний пілінг

Ензимний, або ферментний пілінг один із найсучасніших видів ексфоліантів. Із назви зрозуміло, що основною діючою речовиною в ньому є ензими (ферменти). Ці речовини використовуються в косметології досить широко завдяки їхній властивості покращувати мікроциркуляцію, прискорювати метаболізм клітин і відновлювати їх структуру, стимулювати регенерацію шкіри, впливати на біохімічні процеси. Для ексфоліаціі використовується їх властивість вступати в реакцію з білком шкіри кератином і руйнувати його, ніби “зрізаючи” при цьому відмерлі частинки епідермісу з поверхні шкіри. При високій “очищувальній” здатності ензимів вони найменш травматичні для шкіри і діють максимально бережно.

Одними з найпопулярніших ферментів у косметології є рослинні бромелайн і папаїн (перший витягують з ананасів, другий з папайї). А найбільш сучасною розробкою є бактеріальні ензими (Baccilus Ferment).

Ензимний пілінг для жирної шкіри застосовується в домашньому догляді для більш глибокого очищення шкіри кілька разів на тиждень. Така процедура допомагає позбутися забруднень і ороговілих лусочок, які можуть забивати пори і провокувати прищі на обличчі. У порівнянні з кислотними пілінгами, ензимний діє більш делікатно. З одного боку такий пілінг не буде подразнювати проблемну шкіру, з іншого ретельно очищає її від забруднень і сприяє оновленню.

Крім цього, ензимний пілінг один з небагатьох засобів, який можна використовувати в підлітковому віці, адже він не проникає у глибокі шари шкіри і в той же час очищає шкіру, не порушуючи її фізіологічних процесів. Також ензимним пілінгом можна користуватися дівчатам із чутливою шкірою або куперозом він не буде занадто сушити або подразнювати епідерміс.

Крім того, ензимний пілінг не порушує баланс мікробіома (що важливо при чутливій шкірі і при терапії акне), а ще ензими підвищують здатність шкіри протистояти ультрафіолетовому пошкодженню і не підвищують фотосенсибілізацію шкіри, а значить, на відміну від кислот, можуть використовуватися навіть влітку.

Завдяки ензимному пілінгу шкіра очищується, освітлюється, вирівнюється рельєф, зменшуються запалення, стимулюється робота її клітин. Також ферментний пілінг буде хорошою підготовкою перед нанесенням активних інгредієнтів з проблеми. Безумовно, проникність шкіри підвищується після використання будь-якого типу ексфоліанта. Перевага ензимного пілінгу в тому, що самі ензими є енхансером молекулами, що збільшують проникаючу здатність інших інгредієнтів. Вони ніби “за ручку” беруть активи і ведуть їх глибше. Саме ця їхня здатність робить ензимний пілінг ідеальним вибором, якщо в наступному етапі догляду ви використовуєте засоби з фрагментованою гіалуронової кислотою або з пептидами.

«Энзи-Пил» від Meder Beauty Science бестселер від швейцарського бренду, ексфоліант, що поєднує ензимну ексфоліацію з механічним скрабом. Мабуть, це найбільш сучасна і найбільш “розумна” ексфоліація бактеріальні ензими, яка, на відміну від кислот, діє вибірково: ензими реагують на специфічний білок, що міститься тільки у відмерлих клітинах епідермісу, і руйнують тільки їх, не чіпаючи живі клітини. Чудо-ексфоліант не підвищує фоточутливість шкіри і його можна використовувати навесні і влітку.

Ензимний пілінг для тіла

Використовується ензимний пілінг і для тіла. За допомогою таких рослинних ферментів, як папаїн, сорбаїн, бромелайн, фіцин, актинідін, арбутин відбувається активна відлущувальна дія, посилюються обмінні процеси на шкірі, видаляються мертві клітини, знімається набряклість і відбувається відбілювання шкіри. Крім ферментів, до складу пілінгів для тіла можуть входити інгредієнти, які будуть надавати антиоксидантну дію, насичувати шкіру вітамінами і мікроелементами. Ензимний пілінг ефективний в антицелюлітних програмах і для усунення вростання волосся. Ензимний пілінг для тіла діє делікатно, тому стане незамінним помічником у догляді за сухою і чутливою шкірою.

Як правильно використовувати ензимний пілінг

Ензимний пілінг не вимагає спеціальної підготовки для його проведення. Якщо його робити вранці, необхідно всього лише вмитися, після чого нанести засіб на обличчя, уникаючи зони навколо очей. Якщо ж ви робите таку процедуру ввечері, переконайтеся у тому, що ви змили всі залишки макіяжу з обличчя. Не варто залишати пілінг на обличчі довше рекомендованого виробником часу. Якщо немає ніяких неприємних відчуттів, можна провести легкий масаж по пілінгу, таким чином підвищується температура впливу, що сприяє поліпшенню кровообігу на шкірі обличчя. В цьому випадку можна відчути невелике поколювання або пощипування.

При застосуванні ферментних пілінгів важливо пам’ятати, що ензими люблять тепло і вологу, тому проводити процедуру краще у ванній, після душу так вони будуть активнішими і відпрацюють краще. А ось накривати ензимний пілінг плівкою не варто для активної роботи ензимам необхідний кисень. В умовах косметологічного салону іноді використовують вапоризацію, а домашнім лайфхаком може стати целофанова шапочка для душа, надіта на обличчя. Тільки попередньо зробіть в ній прорізи для очей і носа, повітря обов’язково повинно надходити до обличчя. Так, це буде мати кумедний вигляд, але ефективність ексфоліаціі (і всі її переваги) зросте.

Змивати ензимний пілінг краще помірно теплою водою. Відразу після вмивання можна помітити незначне почервоніння, яке мине протягом пів години. Після завершення процедури нанесіть на шкіру обличчя маску або активну сироватку, їх ефективність збільшиться у кілька разів.

Протипоказаннями до ензимнимного пілінгу може стати алергія на компоненти, порушення гормональної системи, інфекції шкіри. Також не варто робити пілінг при наявності пошкоджень шкіри, оскільки під час процедури буде відчуватися сильне печіння, яке буде лише подразнювати пошкодження, викликаючи почервоніння і перешкоджаючи його загоєнню.

Якщо ви вирішили використовувати ензимний пілінг курсом, не забувайте наносити сонцезахисний крем у цей період. Адже пілінг хоч і поверхневий, все ж таки пілінг, і шкірі необхідний захист від шкідливих факторів.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також