Чи знали ви, що довгі години сидіння – типової робочої позиції більшості людей – вкрай негативно впливають на м’язи шиї? Під час сидячого положення тіла шийний відділ хребта сильно перенапружується, в результаті чого виникає сильний біль. У короткій перспективі це, здавалося б, нічим не загрожує, адже здоровий сон відновлює м’язи і допомагає покращити самопочуття. Проте з часом короткотривалий дискомфорт може перерости у хронічний біль і стати причиною розвитку остеохондрозу. Тому найкращий варіант, на думку лікарів, – не знімати напруження, а уникати його. Наприклад, за допомогою легкої щоденної гімнастики. Найбільш популярним сьогодні і, звісно, ефективним методом позбавлення від наявних болей та уникнення нових є комплекс вправ від лікаря Шишоніна.
«Моя програма базується на простих істинах. Яких? Рух покращує кровообіг не лише у м’язах, але і у внутрішніх органах, залозах внутрішньої секреції і в головному мозку. Тут є один дуже важливий нюанс: треба, щоб кровообіг у результаті наших дій рівномірно розподілявся по організму, особливо у головному мозку. Тільки це допоможе покращити самопочуття та зняти біль у шиї», – пояснює суть своєї програми сам лікар Шишонін.
Система спеціально розроблена для того, щоб швидко зняти сильний дискомфорт у м’язах, який виникає через поганий тонус м’язів, перенапруження, сколіоз чи остеохондроз. Також вправи рекомендуються тим, у кого часто буває підвищений артеріальний тиск, що супроводжується болями у м’язах.
Загальні рекомендації лікаря Шишоніна щодо виконання комплексу вправ для шиї
Комплекс вправ від лікаря Шишоніна доволі простий у виконанні і не займає багато часу. Проте вправи вимагають певних умов та послідовності. Тому перш ніж братися до гімнастики, прочитайте рекомендації щодо виконання вправ від самого лікаря Шишоніна.
- Для того, щоб підвищити ефективність вправ, перед гімнастикою варто пальцями легко помасажувати шийний відділ хребта протягом п’яти хвилин.
- Вправи важливо виконувати у добре провітрюваному приміщенні, щоб уникнути запаморочення. Також варто уникати протягів та сильного холоду – це може призвести до защемлення м‘язів.
- Кожну вправу необхідно виконувати сидячи, щоб уникнути втрати рівноваги і не впасти.
- Під час гімнастики спину необхідно тримати рівно і не сутулитись.
- Кожен рух потрібно робити плавно і повільно, без смикання та ривків. У іншому випадку можна травмувати м’язи.
- Якщо у вправі є статичний елемент, де необхідно зафіксувати тіло у якійсь одній точці, дихання бажано не затримувати. Навпаки, намагайтеся глибоко дихати.
- Щоб отримати найкращий ефект від гімнастики, її потрібно виконувати щодня. Ще краще – 2-3 рази на день.
Комплекс вправ лікаря Шишоніна
Вправа «Метроном»
Нахиліть голову вправо якомога нижче. Відчувши напругу м’язів, зафіксуйте голову на пів хвилини. Зробіть аналогічний нахил в іншу сторону. Повторіть вправу п’ять разів для кожної сторони.
Вправа «Пружина»
Ця вправа допомагає зміцнити верхній відділ хребта і особливо корисна для тих, хто багато часу проводить сидячи за столом. Опустіть голову вниз так, ніби намагаєтесь дотягнутися підборіддям до шиї. При цьому тримайте спину максимально рівно. Затримайте голову у такому положенні на 10 секунд. Повторіть вправу п’ять разів.
Вправа «Гусак»
Ця вправа добре розтягує «важкодоступні» м’язи шиї, в яких, як правило, і утворюється застій, у підсумку виникає дискомфорт. При виконанні вправи необхідно подати голову вперед не змінюючи положення плечей і спини. Потім підборіддя повільно відвести вправо до плеча. Зафіксуйте голову на 10 секунд і плавно поверніть її у вихідне положення. Спробуйте такий самий рух у протилежну сторону. Повторіть вправу п’ять разів.
Вправа «Погляд у небо»
Вправа для опрацювання потиличних м’язів шиї. При виконанні вправи максимально поверніть голову вліво, потім трохи підніміть її, ніби намагаєтеся поглянути на стелю. Зафіксуйте голову у такому положенні на 15 секунд. Потім поверніться у вихідне положення і повторіть аналогічно вправо п’ять разів.
Вправа «Рамка»
Покладіть ліву долоню на праве плече. Лікоть зафіксуйте на рівні плечей. Поверніть голову вліво і покладіть її на плече. Зафіксуйте положення тіла на 10 секунд. Потім зробіть те саме у зворотний бік. Повторіть п’ять разів у кожен бік.
Вправа «Факір»
Стуліть долоні над головою пальцями вгору. Кожні 10 секунд повертайте голову по черзі то вліво, то вправо. Повторіть вправу п’ять разів.
Вправа «Літак»
Витягніть руки у різні боки і зафіксуйте їх на рівні плечей. Не згинайте руки у ліктях і не опускайте пальці вниз. Ви повинні відчути легке напруження у спині. Через кожні 10 секунд опускайте руки на кілька секунд і піднімайте знову. Повторіть п’ять разів.
Вправа «Чапля»
Злегка підніміть голову вгору, розправте плечі і подайте руки назад. Зафіксуйте тіло у такому положенні на 10 секунд. Повторіть вправу п’ять разів.
Вправа «Дерево»
Підніміть руки вгору максимально високо. Долоні повинні бути паралельні стелі, а пальці лівої і правої руки злегка торкатися. Кожні 10 секунд ненадовго опускайте руки і повторюйте вправу п’ять разів.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!