Плечі назад! Як швидко перестати сутулитися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Плечи назад! Как быстро перестать сутулиться

Гарна постава і струнка хода – запорука хорошого здоров‘я і один із способів скласти про себе хороше враження серед незнайомців. Розповідаємо, як за допомогою простих кроків перестати сутулитися назавжди.

Пів дня за комп’ютером і годинні переписки в телефоні тільки підживлюють стару добру звичку сидіти і стояти “гачком”. На перший погляд – не катастрофічно. Проте всі лікарі сходяться на думці, що погана постава часто є причиною головного та спинного болю, порушення кровообігу та проблем із легенями. Отож дуже важливо розібратися, чому необхідно розвинути звичку тримати спину струнко і як перестати вічно сутулитись.

Переваги правильної постави

Для того, щоб тримати в тонусі м’язи  верхньої частини тіла та мати стрункіший вигляд, не обов’язково записуватися відразу у всі спортивні секції міста. Можна розпочати з малого – правильної постави. Цей маленький нюанс може внести суттєві корективи у ваше здоров’я.

Попереджує біль у спині. Правильна постава здається важкою працею для тих, хто звик сутулитись, але насправді вона мінімізує навантаження на міжхребцеві диски та м’язи шиї і спини. Відповідно після дня рівного сидіння у вас ніколи не виникатиме біль у спині та підвищене відчуття втоми. 

Попереджує головний біль. Сутулість сильно напружує шию, порушує кровообіг і перешкоджає якісний подачі кисню до головного мозку. Це і є причиною, чому в нас інколи “розколюється” голова після довгого робочого дня. 

Покращує дихання. Правильно розпрямлені плечі дозволяють краще працювати легеням. Відповідно покращується якість дихання і в організм надходить більше кисню – життєво важливого елементу.

Як перестати сутулитися

Плечи назад! Как быстро перестать сутулиться

Першим кроком до того, щоб не сутулитися, є усвідомлення своєї постави і правильне вихідне положення при сидінні і стоянні. Отож є кілька правил, при дотриманні яких ваші плечі ніколи не будуть хилитися вперед:

  • ноги завжди повинні міцно стояти на землі п’ятами і пальцями на ширині плечей. Схрещення ніг чи закидання ногу на ногу при сидінні автоматично викривлює плечі;
  • голова повинна знаходитись рівно над корпусом тіла. Витягування голови вперед чи закидання назад провокує сутулість;
  • верхні частини рук до ліктів завжди повинні бути притиснутими до тулуба. Це дає додаткову опору плечам і тримає їх у рівному положенні.

Подібне положення тіла буде допомагати вам зберігати рівну поставу під час ходи і сидіння. Проте є одне але: заклопотані справами, ми не завжди звертаємо увагу на те, як саме сидимо. Для цього вже придумано багато гаджетів, що кріпляться на спину та вібраціями нагадують про те, що потрібно поправити поставу, а також, додатків для смартфонів, що надсилають нам повідомлення з подібним змістом (така собі мама в смартфоні).

Та найкращим варіантом буде все ж таки викорінити в собі звичку сутулитися. Для цього ми підібрали декілька простих вправ, що займуть буквально декілька хвилин вашого часу, але принесуть хороший результат.

Постійте біля стіни

Ця порада звучить дивно, але вона справді працює. Спробуйте кожного ранку повторювати наступний ритуал.

Встаньте так, щоб ваша голова, лопатки, сідниці і п‘ятки торкалися стіни. Поставте ноги на ширині плечей, коліна тримайте злегка зігнутими, а руки витягніть прямо над собою, тильними сторонами до стіни. Перші рази вам може бути важко підняти руки до кінця, і це нормально. Проте з кожним разом старайтесь все більше тягнутися вгору. Після того, як досягнете максимальної верхньої точки зігніть руки в ліктях і поставте їх у позицію, де лікті будуть на рівні з плечима. Повільно опустіть руки вниз, не відриваючи їх від стіни. Повторюйте такі вправи 10–12 разів щоранку.

Робіть розминку плечей

Плечи назад! Как быстро перестать сутулиться

Ця елементарна вправа дозволить пропрацювати м’язи спини і плечей, підвищити їх тонус та на майбутнє покращити поставу. Кожного дня, мінімум один раз виконуйте наступну вправу.

Станьте або сядьте рівно, опустивши руки донизу. Голову тримайте рівно,  дивіться прямо і підніміть плечі якомога вище, так, ніби ви намагаєтесь дотягнутись ними до вух. Відведіть плечі назад і вниз, ніби намагаєтесь доторкнутися лопатками. Потримайте кілька секунд і поверніться у вихідне положення. Повторіть 10 разів. Цю вправу можна виконувати навіть в офісі, просто на робочому місці, для того, щоб розім’яти м’язи і привести їх в тонус.

Лягайте в позу немовляти

Вранці також важливо потягнути м’язи спини і всього тіла, щоб налаштуватися на правильне положення протягом цілого дня. Для цього ідеально допоможе поза немовляти.

Сядьте на підлогу, покладіть стопи під сідниці. Нахиліться вперед, покладіть живіт на стегна, а руки витягайте вперед. Дихайте глибоко. Затримайтеся в цьому положенні протягом 20-30 секунд (або більше).

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також