Глікація і старіння: як уникнути «цукрового» обличчя

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Глікація і старіння

Що тільки не говорять про цукор, але головне, що потрібно засвоїти – його шкоду для організму. Негативний вплив на обмін речовин, проблеми з травленням і найголовніше – хворий вид обличчя. Розберемося, коли з'являються “цукрові сліди”.

Що таке глікація

Глікація – це процес взаємодії цукрів з білками, при якому відбувається затвердіння сполучної тканини. В результаті глікації волокна колагену стають більш щільними, з’являються і стають більш помітними зморшки, зменшується кількість вологи в шкірі.

Крім цього, кінцевим результатом глікації є продукти підвищеного глікозилювання. Вони є оксидантами і призводять до інтоксикації клітин шкіри. Таким чином, накопичуючись в клітинах шкіри, ці продукти викликають збій обмінних процесів, кисневе голодування і як підсумок – повну токсикацію всього організму. Крім таких серйозних наслідків на весь організм, кінцеві продукти глікозилювання негативно впливають на стан шкіри, погіршуючи прозорість верхнього шару, і як результат ми маємо тьмяну, мляву шкіру і таку, що має нездоровий вигляд.

Глікація і старіння

Фото: Shutterstock

Процеси регенерації клітин загальмовуються, руйнуються білкові сполуки і сповільнюється зростання нових колагеновий волокон. «Цукрове» обличчя досить легко визначити по сухій шкірі, глибоким зморшкам і помітній пігментації. Часто така шкіра виглядає запаленою, втрачає свою пружність, знижується швидкість відновлення епідермісу і ефект проведення косметологічних процедур.

Сам процес глікації найбільш помітно позначається на шкірі приблизно в 30-35 років. Саме в цей період, якщо упустити процес контролю раціону, можна завдати шкоди шкірі й організму в цілому.

Тийна Орасмаэ-Медер

Тійна Орасмяе-Медер, дерматолог, розробник косметичних засобів та протоколів, експерт з косметичної безпеки, творець марки професійної косметики Meder Beauty Science 

Глікація – це фізіологічний процес, який з віком стає активнішим. Суть його в тому, що молекули глюкози «склеюють» колагенові волокна у сполучній тканині, внаслідок чого структура волокон втрачає впорядкованість. У шкірі це відбувається у сітчастому шарі дерми і призводить до втрати еластичності шкіри, а в подальшому сприяє формуванню «старіння» для клітин дерми, прискорюючи природний процес вікових змін.

“Здавалося б, все просто – потрібно виключити цукор і цим перемогти глікацію? Насправді так легко впоратися із проблемою не можна. Процес глікації розвивається не через те, що ми їмо солодке, а через те, що порушений метаболізм глюкози. Якщо рівень цукру крові в межах норми та підшлункова залоза справляється зі своєю функцією, помірне споживання солодкого не призводить до активізації глікації. Тобто треба думати не про те, чим замінити цукор, а про те, як залишатися здоровим. Дуже сильно підвищує ризик розвитку порушень метаболізму глюкози зайва вага та ожиріння – необхідно підтримувати вагу в рамках норми. Ще один фактор – стрес та дефіцит чи порушення сну. А ось фізичне навантаження глікації протидіє так само, як інтервальне голодування. З віком глікація стає активнішою навіть у здорових активних людей. Для протидії впливу на шкіру рекомендується використовувати активні антиоксиданти. Антиглікаційна активність підтверджена для невеликої кількості інгредієнтів, серед них ніацинамід, екстракт зеленого чаю, коензим Q10 та ресвератрол. Треба зазначити, що біоферментована форма, метабіотик ресвератрол, особливо активний щодо цього. Засоби з цими інгредієнтами варто ввести у щоденний догляд після 45–55 років, а за наявності зайвої ваги чи порушень метаболізму глюкози – і раніше”, – розповідає Тійна Орасмяе-Медер. 

Що робити, аби уникнути «цукрового» обличчя

Обов’язково доглядати за шкірою обличчя правильно підібраним домашнім доглядом. Так, зовсім недавно став розвиватися напрямок антиглікаційної косметики. Такі засоби допомагають відновлювати рівень колагену, який пошкодився внаслідок глікирування. Крім цього, така косметика багата антиоксидантами і дегліколізируючими компонентами. Найбільш використовувані серед них – сиртуїн і амеліокс. Завдяки їм можна домогтися усунення зморщок і надати шкірі здорового сяючого вигляду, порушеного глікозилюванням. Така косметика не славиться дешевизною, оскільки вимагає досить складних технологічних процесів для отримання інгредієнтів, які до неї входять. Але якщо процеси глікозилювання помітні на шкірі, економити в цьому питанні не варто. 

Захист шкіри від оксидативного стресу – також один із ключових факторів у запобіганні процесам передчасного старіння. Серед ефективних компонентів, які допомагають запускати регенераційні процеси у клітинах, — інкапсульований виноградний мелатонін. Він чудово заспокоює чутливу шкіру та є потужним антиоксидантом. Виноградний мелатонін «упакований» у форму фосфоліпідів, що значно підвищує його біодоступність для шкіри і дозволяє доставити його в глибші шари, де відбувається захист клітин від оксидативного стресу. Ламелярна сироватка-концентрат Advanced ZEN MLE Serum і ламелярний крем Revival & Soothing Hydration MLE Cream містять у собі фосфоліпіди з виноградним мелатоніном, CDB (каннабідіол), екстракт швейцарської сосни та ацетильований екстракт кореня ревеню, що в комплексі активно захищає шкіру від оксидативного стресу та глікації клітин. Разом із якісним зволоженням та відновленням епідермального бар’єру, володіючи високими антиоксидантними властивостями, крем та сироватка допомагають продовжити молодість шкіри та помітно покращити її зовнішні прояви.

Revival & Soothing Hydration MLE Cream
Advanced ZEN MLE Serum

Чи можна вживати цукор

Найголовніше і необхідне – це зменшити кількість цукру в раціоні. Так, наприклад, простих цукрів в їжі має бути не більше 10 відсотків від норми споживаних калорій на добу. Тобто жінкам це приблизно 50 грам цукру на добу.

Глікація і старіння

Фото: Shutterstock

Обов’язково включати в раціон корисні жири, достатню кількість якісного білка і повільних вуглеводів. Адже глюкоза утворюється при засвоєнні цільних злаків, овочів і фруктів, тільки ось засвоюються вони досить повільно, а тому рівень глюкози різко не зростатиме. Випивайте свою норму води в день, зверніть увагу на напої, що містять антиоксиданти, і, звичайно ж, відмовтеся від соків, газованої води або алкогольних напоїв. Включіть до раціону дієтичні добавки. Наприклад, бенфотиамін захищає судини від пошкоджень і знижує ризик ускладнень. Карнозин захищає білок від впливу цукрів, а також сприяє виробленню ферментів, які потрібні, щоб усувати пошкоджені клітини.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також