Прищ, що виникає на обличчі, зосереджує на собі думки, здається, що його всі бачать, а руки весь час тягнуться до прищів, виникає бажання позбутися настирливого дефекту на шкірі. Але не завжди прищ потрібно видавлювати, тим більше самостійно. В першу чергу потрібно звернути увагу на причину: чому шкіра подала сигнал. Гнійні прищі, або пустули, є запальними елементами при акне. Якщо таких прищиків трохи, можливо, ваш організм відреагував на невідповідну їжу, солодке або стрес. Якщо ж кількість прищів збільшується, необхідно більш глибоко розбиратися в проблемі, і без консультації грамотного фахівця тут не обійтися. Лікар у такому випадку збере анамнез, призначить необхідні аналізи і запропонує ефективні схеми лікування, які можуть передбачати не тільки зовнішні засоби, але і прийом медикаментів і притримування правил харчування.
Крім цього, причиною появи гнійних прищів може бути неправильна робота шкіри. Так, в разі посиленої роботи сальних залоз і неправильного догляду за шкірою обличчя спостерігається надмірне виділення шкірного сала, пори закупорюються і бактеріям створюються сприятливі умови для розмноження, що і призводить до виникнення гнійних прищів. Такий процес сигналізує про присутність запального процесу в організмі, саме тому необхідно комплексно підходити до розв’язання проблеми.
Причини виникнення гнійних прищів:
- неправильне харчування, зловживання солодким, газованою водою, швидкоїжею;
- неправильний догляд за шкірою обличчя, в тому числі несвоєчасне очищення від макіяжу, використання тональних засобів, що забивають пори;
- стреси, зниження імунітету, порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
- гормональні порушення, критичні дні;
- недотримання гігієни (використання чужих рушників, пензлів для макіяжу, кремів, звичка торкатися обличчя);
- спадкова схильність.
Чи видавлювати гнійні прищі?
Гнійні прищі краще не видавлювати, а лікувати! Під час спроби позбутися настирливих висипань можна не тільки посилити проблему, залишивши частину гною в глибокому шарі шкіри, але й отримати рубці після таких маніпуляцій. Тому цю частину процесу краще також залишити грамотному косметологу.
Що робити?
Перше і найважливіше – звернути увагу на свій раціон. Часто саме при вживанні шкідливої їжі шкіра реагує миттєвим появам прищів. Правильно підібраний догляд за шкірою обличчя запобіжить надмірному виділенню шкірного сала і захистить шкіру від шкідливих зовнішніх факторів. Так, наприклад, засоби з кислотами допомагають позбавлятися відмерлих клітин шкіри, при цьому підтримуючи здорове оновлення шкіри, підсушуючи запальні елементи і допомагаючи прискорити загоєння. Спеціальні креми будуть посилювати дію лосьйонів і захищати шкіру від пилу й ультрафіолетових променів. При цьому такі засоби допомагають запобігти появі слідів після прищів і помітно освітлити наявні.
Користуватися тональними засобами для маскування гнійних прищів фахівці не рекомендують. У професійних лінійках існують лікувальні засоби для маскування, які наносяться точково, при цьому вони працюють не просто як тональний засіб, а додатково підсушують, усувають запалення і неприємні відчуття. З пілінгами в домашніх умовах варто бути обережними, оскільки не всі кислоти можна застосовувати при гнійних висипаннях. Також слід звернути увагу на спеціальні маски, які мають антибактеріальний і антисептичний ефект, допомагають нормалізувати виділення шкірного сала і заспокоїти запалену шкіру.
Звичайно ж, якщо проблема не вирішена вчасно, то усього перерахованого вище буде недостатньо. Саме тому лікар-дерматолог може призначити додаткові медикаментозні засоби, як зовнішні, так і для прийому всередину. За призначенням можуть застосовуватися антисептичні й антибактеріальні аптечні засоби, адсорбенти і гормональні препарати. Самостійне лікування гнійних прищів не рекомендується, адже можна рознести інфекцію не тільки на обличчя, але й на спину і область декольте, що спричинить не просто більш серйозне лікування, але й наявність неприємних дефектів у вигляді рубців, позбутися яких можна буде тільки в косметологічному кабінеті за допомогою професійних пілінгів і апаратних методик.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!