Гормональний статус і вітаміни: як правильно вибрати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Гормональний статус жінки − дуже тонка матерія, яка постійно змінюється і вносить свої корективи в роботу організму. Як правильно підібрати вітаміни на різних етапах життя дівчини, розповідає лікар-невролог, нутриціолог Ірина Підлубна.

Сьогодні мова піде про гормональний статус жінки. І, звичайно, він регулюється гормонами, особливими хімічними речовинами, які контролюють всі важливі процеси в організмі протягом життя − від зачаття до смерті. Продукуються гормони залозами внутрішньої секреції, а також деякими органами й окремими клітинами. В здоровому організмі регуляція співвідношення гормонів відбувається природним чином, у залежності від поточних завдань, що стоять перед ним.

Все частіше в сучасному світі ми стикаємося з порушенням роботи гормонів і у зв’язку з цим − виникненням різного роду захворювань. Тому медичні фахівці часто рекомендують жінкам проходити обстеження кожні 1 − 1.5 місяці в профілактичних цілях для раннього виявлення змін гормонального статусу та його своєчасної корекції.

Ні для кого не секрет, що для нормальної роботи й синтезу гормонів нам необхідні вітаміни й мінерали. Адже вони є коферментами, власне, ініціаторами хімічних реакцій, і дуже часто самі є частиною молекул гормонів. Особливо важливо для кожної дівчини чи жінки надходження окремих вітамінів. Візьмемо наприклад вітамін D, який відповідає за морфологію клітин (їх специфічну дію), а це дуже важливо для планування й виношування вагітності, і, звичайно ж, для здоров’я майбутньої дитини. За умови дефіциту вітаміну D ставлять діагноз: низька фертильність, порушення менструального циклу, сухість шкіри, випадіння волосся і так далі. Також страждає щитовидна залоза, як ми знаємо, «богиня» всіх ендокринних органів.

А ось вітаміни А і Е важливі в профілактиці захворювань молочної залози, і відповідають за нормальну роботу слизових оболонок і яєчників, забезпечуючи, в тому числі, зволоженість в інтимній зоні.

Не варто також забувати, що для нормального гормонального статусу дуже важлива здорова печінка, бо вона допомагає утилізувати статеві гормони, таким чином здійснюючи регуляцію цих процесів. Тому підтримка печінки нам завжди до речі. Для цього нам потрібні омега-3 і гепатопротектор − силібінін розторопші та лецитин.

Не важливо, в якому віці знаходиться жінка − в будь-який період її життя необхідні вітаміни для підтримки гормонального статусу, краси та молодості. І, звичайно ж, є періоди, коли вітаміни й мінерали особливо важливі і потрібні. Це період статевого дозрівання, вагітності та годування груддю. Кожен період має потребу в індивідуальному підході й консультації фахівця.

Я, як кваліфікований лікар-нутриціолог, маю понад 10-річний досвід роботи з жінками й успішно застосовую вітамінно-мінеральні комплекси бренду NUTRILITE в своїй практиці.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також