Гормони, які заважають схуднути

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

гормоны, которые мешают похудеть

Часто трапляється, що дівчина випробувала багато дієт, дотримуюється всіх правил харчування, яких рекомендують дотримуватися на марафонах перетворення, а вага так і не йде. І тоді виникає питання: можливо, причина в гормонах?

Нерідко, почавши приділяти увагу своєму зовнішньому вигляду, більшість дівчат намагаються скинути зайві кілограми дієвими і простими способами. Такі методи діють, проте приносять організму серйозної шкоди. Адже такий стрес буде відображатися на тілі і здоров’ї. Навіть правильне харчування, якого рекомендують дотримуватися багато дієтологів і нутриціологів, має бути складено грамотно. Адже процес схуднення – це не тільки про харчування, а й про безліч процесів в організмі. У тому числі і гормональних. Не кожна дівчина вирішить спочатку здати аналізи, перш ніж скинути пару-трійку зайвих кілограмів, а слід було б. У нашому організмі все продумано, і навіть за момент схуднення відповідають певні гормони. Наприклад, серед них гормони щитоподібної залози (ТТГ, Т3 і Т4 вільні), інсулін, кортизол, крім цього, при дисбалансі естрогену досягти зниження ваги буде проблематично.

Естроген – жіночий статевий гормон, який регулює жіночий цикл і допомагає розподіляти жирові відкладення на тілі. При високому рівні естрогену досить часто можна помітити появу зайвих кілограмів.

Гормони щитоподібної залози допомагають визначати швидкість метаболізму в клітинах. Таким чином, при недостатній функції цих гормонів відбувається збільшення ваги.

Ніна Ходаковська – нутриціолог, лектор і засновниця онлайн-школи здоров’я Nina School – розповідає, як відбуваються і впливають гормональні процеси на організм при схудненні.

Ніна Ходаковська

Гормони, які відповідають за насичення

Інсулін і кортизол безпосередньо впливають на рівень глюкози в крові, регулюють обмін речовин в організмі і контролюють водний баланс. Також гормон, який вказує на насичення, – це лептин – і він відображає енергетичний запас організму. У нормі лептин підвищується після щільного прийому їжі і знижується із почуттям голоду. Щоб упевнитися, що в організмі немає порушень, надійніше за все перевірити рівень гормонів лабораторним шляхом, здавши аналізи.

Не такий страшний стрес, як його гормон

При стресі концентрація інсуліну зростає і його дія несе руйнівний ефект. Апетит зростає з двох причин:

а. кортизол знижує чутливість до лептину;

б. кортизол на клітинному рівні блокує дію інсуліну.

Клітини стають нечутливі до інсуліну і, недоодержавши його, починають голодувати. У цій ситуації організм виробляє ще більше інсуліну, який потрапити в клітину не може і складається у жир.

Недостатня кількість сну, стресова робота, надмірне вживання кофеїну та інші шкідливі звички провокують підвищення рівня кортизолу – гормону стресу. Часто при цьому хочеться “заїсти” стрес чимось солодким або борошняним, а чи це – не план з набору зайвих кілограмів?

Курс на баланс

Щоб в організмі всі процеси працювали як слід, важливо дотримуватися правильного режиму. Правильно і збалансовано харчуватися, раціон повинен включати достатню кількість білка, правильні вуглеводи, корисні жири і клітковину. Потрібно підтримувати водно-лужний баланс, пити достатню кількість води, з розрахунку 30 мл води на 1 кг ваги. Потрібно дотримуватися режиму сну і неспання, спати потрібно лягати у проміжку між 22.00 і 23.00 і спати мінімум 8 годин. Також потрібно забезпечити дозовані фізичні вправи – легка зарядка вранці, тривала піша прогулянка ввечері. І, звичайно, потрібно закрити всі базові дефіцити вітамінів і мікроелементів, налагодити правильну роботу внутрішніх органів.

Які аналізи необхідно здати для виявлення гормональних відхилень

Гормональні порушення можуть бути викликані порушенням роботи різних органів – шлунково-кишкового тракту, щитоподібної залози і навіть дефіцитним станом. Тому важливо перевірити роботу всього організму в комплексі. Для цього потрібно здати наступні аналізи.

* Загальний аналіз крові (ЗАК) з лейкоцитарною формулою.

* Панель щитоподібної залози: ТТГ, Т3 і Т4 вільні, АТ-ТГ, АТ-ТПО.

* Біохімії крові: залізо, феритин, гомоцистеїн.

* Панель білкового обміну: загальний білок, альбумін, креатинін, сечовина і сечова кислота.

* Панель вуглеводного обміну: глюкоза в крові, глікірований гемоглобін та інсулін.

* Ліпідний профіль: загальний холестерин, ЛПНЩ, ЛПВЩ, тригліцерини і коефіцієнт атерогенності.

* Органи шлунково-кишкового тракту: АСТ, АЛТ, лужна фосфатаза, білірубін і його фракції.

* Вітаміни і мікроелементи: вітамін Д, В12, фолієва кислота, цинк, мідь, кальцій іонізований.

* Гормони: тестостерон, пролактин, кортизол, естрадіол і лептин.

Перш ніж проходити дослідження, зверніться до свого лікаря для встановлення причин порушень вашого організму.

читайте також