Інтелект у тренді: топ-6 науково-популярних книг

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Интеллект в тренде: топ-6 научно-популярных книг

Хочете дізнатися таємниці нашої планети? Тоді вам знадобляться ці науково-популярні книги. Не бійтеся, над ними точно не заснеш – це захопливе чтиво приправлено неабиякою часткою гумору.

«Коротка історія майже всього на світі», Білл Брайсон

«Коротка історія майже всього на світі», Білл Брайсон

З цієї цікавої книги варто починати всім, хто хоче зануритися в світ науково-популярної літератури. Ця науково-популярна книга Білла Брайсона висвітлює деякі галузі науки в неймовірно легкому стилі. Брайсон описує розмір Всесвіту, атомів і субатомних частинок. Він досліджує історію біології, розглядаючи життя від моменту появи до наших часів. Автор докладно описує розвиток Homo sapiens. Крім цього, якщо вас завжди цікавили загадки Землі, тут ви знайдете багато цікавого. Брайсон пише про найбільш руйнівні катастрофи в історії планети, розглядає можливість зіткнення Землі з метеоритом, а також розмірковує про можливі наслідки зіткнення.

Книга поділена на шість частин: про дослідження космосу, вимірювання розмірів і положення Землі, про тріумф фізики, про геофізику і вулкани, створення життя, і остання – з антропології. Прочитайте, буде цікаво.

«Коротка історія часу», Стівен Хокінг

«Коротка історія часу», Стівен Хокінг

Ця науково-популярна книга має бути в бібліотеці кожної сім’ї. Якщо ви не пам’ятаєте шкільний курс фізики, але цікавитеся чорними дірами і загадковим світом елементарних частинок; якщо хочете дізнатися, чому людина спочатку бачить причину, а потім наслідок, але не навпаки, тоді ласкаво просимо до витонченого Всесвіту Хокінга. Один з найвидатніших умів нашого століття доступною і зрозумілою мовою описав таємниці світу.

«Мені сказали, що кожна формула в книзі вдвічі зменшить число покупців. Тому я вирішив обійтися без них», – пише астрофізик. Хокінг поставив перед собою завдання популяризувати науку, і завдяки книзі у нього це вийшло.

«Егоїстичний ген», Річард Докінз

«Егоїстичний ген», Річард Докінз

Його називають войовничим атеїстом, гострим на язик вченим, але ніхто не може посперечатися з тим, що Річард Докінз є одним з найавторитетніших біологів нашого часу. Не бійтеся, його книги не нудні. Запевняємо вас, «Егоїстичний ген» захопить всю увагу цілком і повністю. Наукові факти автор викладає простою мовою, так що книга сподобається навіть тим, хто пропустив курс біології в школі.

Вчений бере за основу теорії еволюції ген. Докінз пише, що ця маленька складова живих організмів цілком здатна контролювати нашу поведінку. Аж до вибору пластівців на сніданок і партнера в житті! Теорія біолога вражає універсальністю.

«Ми – машини для виживання, самохідні роботи, сліпо запрограмовані на збереження егоїстичних молекул, відомих як гени», – пише біолог.

«Астрофізика для тих, хто поспішає», Ніл Деграс Тайсон

«Астрофізика для тих, хто поспішає», Ніл Деграс Тайсон

Зізнайтеся, вам завжди були цікаві таємниці Всесвіту, але на вивчення астрофізики часу (або бажання) якось не вистачало. Вірно? Що ж, тепер можете дізнатися всі відповіді на ваші запитання з книги Нілу Деграса Тайсона. Теорія «Великого вибуху», гравітація, темна матерія, можливість міжгалактичних польотів – ви зможете дізнатися більше про це з книги «Астрофізика для тих, хто поспішає». А головне те, що вам взагалі не обов’язково знати фізику або астрофізику, критичного мислення буде досить. Ніл Деграссі Тайсон – один з найавторитетніших і найдотепніших вчених нашого часу. Він пише легко, з гумором, так що ви будете насолоджуватися кожною сторінкою. Ви дізнаєтеся про передові відкриття науки, зможете простежити народження Всесвіту секунда за секундою, дізнаєтеся останні факти про походження Землі. І все це описано простою мовою.

«Світ, повний демонів: наука – як свічка в темряві», Карл Саган

«Світ, повний демонів: наука – як свічка в темряві», Карл Саган

Захоплива книга, яка звертається до всієї науки і ламає багато стереотипів. Замість зруйнованих міфів автор висуває здорові ідеї. Факти, отримані в результаті багаторічного досвіду вченого Карла Сагана, підкріплені логічними аргументами. У книзі переплетено природні явища з малоймовірними речами: тут вам і тибетські химери, і пояснення кіл на полях, і викрадення інопланетянами і таємниця Атлантиди. У книзі також ви знайдете багато цікавого про ясновидців, магів, помилки релігії і містицизмі. Саган легко, захопливо, а головне, з гумором розповідає про те, як переписувалася історія, що таке еволюція, конкуренція, свята інквізиція. Своєю книгою вчений не хоче боротися з демонами, що наповнюють світ. Він хотів показати, навіщо з ними варто боротися. Що відбувається в світі, де відсутня критичне мислення і здоровий глузд.

«Гола мавпа», Десмонд Морріс

«Гола мавпа», Десмонд Морріс

Ця науково-популярна книга з етіології. Мета етіології – з’ясувати, наскільки далеко пішла людина від мавпи? Зоолог Десмонд Морріс розглядає це питання з усією серйозністю і неабиякою часткою гумору, тому книга читається на одному диханні. Автор підходить до опису поведінки людей з різних точок зору, показуючи і пояснюючи читачеві найрізноманітніші факти. Наприклад, якщо хочете зрозуміти, чому люди використовують макіяж протягом століть, у цій книзі ви знайдете відповідь, обґрунтовану наукою. Зоолог також розповідає про тонкощі використання різних мов, поз і жестів. Всю інформацію автор ілюструє численними прикладами з життя тварин. Прочитавши книгу, ви зрозумієте, наскільки ми все-таки схожі з братами нашими меншими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також