Позбавтеся від них назавжди: шкідливі сексуальні стереотипи

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Избавьтесь от них навсегда: вредные сексуальные стереотипы

Рано чи пізно у кожної пари виникають проблеми в ліжку. Багато психологів вважають, що виною всьому стереотипи – саме вони заважають нормальній сексуального життя. Разом з практикуючим коучем, сексологом Сергієм Ніжельський розглянемо найпоширеніші з них.

Instagram Beauty HUB

Стереотип, якщо вірити Вікіпедії, походить від злиття двох грецьких слів – «твердий» і «відбиток». Твердо закарбована в свідомості думка про те, як треба, варто чи має бути, – ось як виглядає стереотип в наших головах.

У звичайному, не сексуальному житті стереотипне мислення економить нашому мозку енергію. Нам не потрібно замислюватися, чим їсти суп, – виделкою або ложкою, як відкривати кран і реагувати на посмішку приємної людини. Ми все це робимо автоматично завдяки сформованим раніше стереотипам мислення і поведінки. Але в сексі стереотипне мислення і поведінка часто виступають сильними несвідомими обмежувачами розкриття сексуального потенціалу.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Нижельский Сергей (@nizhelskyi_ss)

Що таке стереотипне мислення в сексі

Стереотипне мислення в сексі – наслідок соціальних, релігійних і культурних норм і правил. Його формування тісно пов’язане з нашим першим і подальшим сексуальним досвідом, рівнем сексуальної освіченості й різноманітністю знань і уявлень про себе і в світі.

Сексуальне стереотипне мислення тісно пов’язане з сексуальною поведінкою. Адже саме наші думки про секс визначать надалі емоції і формують сексуальні дії.

Популярні стереотипи про секс

Найбільш поширені сексуальні стереотипи, незважаючи на їх очевидну абсурдність, міцно засіли в головах мільйонів людей і керують їх сексуальною поведінкою. Серед найпоширеніших сексуальних стереотипів можна виділити такі:

  • чоловіки хочуть сексу більше;
  • довжина має значення;
  • хороший секс має бути яскравим;
  • секс має тривати 5, 10, 20, 45, 90 … хвилин.

Далі розглянемо їх детальніше.

Сексуальные стереотипы

Почати можна з найбільш поширеного – чоловікам секс потрібен більше. Найдавніший з можливих стереотипів, який при всій невинності дуже псує стосунки багатьох пар. Давайте розберемося. Секс – це задоволення. Якщо ви вважаєте, що чоловіки люблять отримувати задоволення більше, ніж жінки, – ви помиляєтеся, і це ще один стереотип, але вже з іншої сфери людського життя.

Інша справа, що підхід до сексу й отримання задоволення дещо різниться не тільки у чоловіків і жінок, а й у всіх людей в принципі.

Ще один поширений сексуальний стереотип – те, що довжина, розмір, форма мають значення… Якщо все це про статевий член і ви розраховуєте побудувати кар’єру в порно або претендуєте на роль вождя племені, тоді так! Але в інших випадках значення має майстерність виконання, фантазія, гігієна і бажання приносити собі і партнеру задоволення.

Ще один поширений стереотип – хороший секс має бути яскравим, різноманітним, цікавим тощо. Начебто все адекватно, де тут місце стереотипу? Має! Хороший секс може… і далі за списком. Секс – він про індивідуальність та унікальність, про бажання і задоволення. У ньому немає місця поняттю МАЄ. Пам’ятайте, що заганяючи себе в межі зобов’язань, ми часто втрачаємо зв’язок зі своїм унікальним «хочу».

Продовжуємо розбирати найпоширеніші стереотипи сексуального життя звичайної людини.

Секс має тривати 5, 10, 20, 45, 90 і більше хвилин. Секс – не марафон або заплив. Секс – унікальний процес взаємодії одного, двох і більше людей з метою отримання взаємного задоволення.

Секс може тривати 5, 10, 20, 45, 90 і більше хвилин. Він може бути або хороший, або не дуже чи поганий, якщо вам не пощастило. Але навіть в останньому випадку причина не завжди в тривалості.

Трохи статистики

Передчасна еякуляція, без можливості продовжити статевий акт, настає в середньому через 2 хвилини. Все, що більше – ок! Середня тривалість статевого акту – 7-14 хвилин. Якщо вам і партнеру достатньо цього часу для задоволення – супер! Недостатньо – обговоріть цю тему. Головне пам’ятати, що в сексі важлива не кількість, а якість. Це, до речі, теж стереотип, але з позитивним забарвленням.

Список сексуальних стереотипів можна продовжувати нескінченно. А можна залучити в союзники логіку, інтерес і відкритість досвіду (ну, або спеціаліста), аби крок за кроком переступати свої сексуальні стереотипи на шляху до задоволення.

Що ж стосується стереотипної поведінки в сексі, то тут важливо пам’ятати, що наша поведінка – наслідок наших думок. Якщо ви крок за кроком будете виловлювати свої стереотипні думки про секс, ваша поведінка в ліжку теж буде змінюватися. І на місце нудного й одноманітного сексу прийде яскравий захоплювальний процес отримання взаємного задоволення.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и не пропускайте самые полезные материалы от Beauty HUB!

читайте також