Коли сапіосексуальність – це не про сексуальну орієнтацію, а про інтелект

 • Трихологія

 • Акне

 • Пігментні плями

  Пігментні плями

 • Туризм в Україні 2021

 • Весільний переполох

Коли сапіосексуальність – це не про сексуальну орієнтацію, а про інтелект

Більшість чоловіків приваблює в жінках зовнішня краса, але є і такі, які шукають даму серця з високим інтелектом. Таких чоловіків називають сапіосексуалами. Розповімо, чому інтелект для деяких замінює афродизіак.

У сучасному світі виділяють 19 типів сексуальності, орієнтації (гомосексуальність, гетеросексуальність, бісексуальність і асексуальність) також до них належать. Окремо виділили і сапіосексуальність, але це скоріше тип поведінки. До речі, одна людина може поєднувати в собі кілька типів сексуальності. Наприклад, бути сапіосексуалом і пансексуалом одночасно.

Сапіосексуал – це людина, яка вважає інтелект найсексуальнішою рисою партнера. У XXI столітті стало модним бути гик-шиком, диваком в окулярах. Про них знімають фільми і пишуть книги, такі персонажі виглядають сексуальнішими за «міцного горішка», Залізну Людину й Аквамена одночасно. Дізнайтеся докладніше, як визначити сапіосексуала, в чому особливість його поведінки.

Коли сапіосексуальність – це не про сексуальну орієнтацію, а про інтелект

Сапіосексуали: коли виникли, в чому їх привабливість

Якщо термін «сапіосексуал» виник відносно недавно, це не означає, що мода на «ботаніків» щось нове. Зовні малопривабливі вчені й винахідники, які практично не доглядають за собою, зневажливо ставляться до навколишніх, були нарозхват серед жінок в періоди великого технологічного підйому. Сьогодні спостерігається те ж саме, адже технології розвиваються семимильними кроками. Ексцентрична поведінка людей, які цінують незалежність, зневажають регалії і займаються тільки тим, що їм подобається, приваблює все більше. Тож не дивно, що з’явилася і сексуальна складова: опинитися в одному ліжку з Шерлоком і доктором Хаусом мріють сотні тисяч жінок.

Офіційно термін «сапіосексуал» з’явився в Оксфордському словнику англійської мови і в Urban Dictionary 2014 року. І все завдяки OkCupid – популярному сайту знайомств, де в графі про сексуальну орієнтацію виникло слово sapio. Воно походить від sapiens і визначає сексуальну тягу до інтелекту.

Коли сапіосексуальність – це не про сексуальну орієнтацію, а про інтелект

Як визначити сапіосексуала, сапіофілія

Сапіосексуали зазвичай мають високий інтелект, тому і вибирають собі розумного партнера, з яким буде про що поговорити під час прелюдії до сексу. Що вже там говорити: саме філософська бесіда і замінює сапіосексуалам будь-яку прелюдію. А ось вигини тіла партнера, його очі і посмішка, довжина ніг не мають для сапіосексуала жодного значення. До речі, якщо основну орієнтацію змінити неможливо, то тип сексуальної поведінки може змінюватися залежно від обставин, життєвих ситуацій.

Ознаки сапіосексуалізму можна виявити методом тестування. Так, достатньо відповісти «так» на більшість питань:

 1. Чи захоплюєтеся люди, які поводяться інтелігентно, одягаються аристократично або в стилі smart casual?
 2. Чи спричиняють у вас неприязнь або негативні емоції люди з низьким інтелектом?
 3. Ви вважаєте нормою, якщо потенційний партнер змушує вас вирішувати інтелектуальні головоломки, намагаючись зрозуміти, чи подобаєтеся ви йому?
 4. Ви придивляєтеся до людини перед тим, як почати стосунки, і зовсім їх не починаєте, якщо потенційний партнер мало розвинений в інтелектуальному плані.
 5. Ви не будете вступати в інтимний зв’язок з особистістю психологічно незрілою, яка не вміє впоратися зі своїми емоціями. Емоційний інтелект – ваш основний критерій у виборі партнера.
 6. Вам подобаються грамотні люди, оратори, кожна правильно поставлена ​​кома в смс підсилює ваше бажання спілкуватися з візаві довше.
 7. Оскільки ви – самоіронічні, цього ж шукаєте в партнері. Ви можете дотепно «підколювати» один одного, тим самим підвищуючи градус збудження.

Вітаємо: якщо у вас багато позитивних відповідей, ви з великою часткою ймовірності – сапіосексуал.

Коли сапіосексуальність – це не про сексуальну орієнтацію, а про інтелект

Як сподобатися чоловіку-сапіосексуалу: поради

Жіночі риси, які подобаються сапіосексуалам.

 • Начитаність. Більше читайте, наприклад, ви не прогадаєте, якщо вивчите міфологію, класичну літературу. Крім новинок моди, уважно стежте за новинками книжкового ринку.
 • Ерудованість. Важливо бути гуру хоча б в одній сфері, тренуйте свою ерудицію, і це не залишиться непоміченим вашим знайомим сапіосексуалом. Придбайте декілька словників і вивчайте в день хоча б по одному новому слову. Не базікайте даремно, вашого сапіосексуала бесіди про сусідку Машу або про те, чому червона сукная краща за зелену, як мінімум дратують.
 • Почуття стилю. Не всім воно дане від природи, але цього можна навчитися. Відвідуйте виставки та музеї, театри і філармонію, будьте уважні до фестивальних кіно і балетних прем’єр.
 • Пристрасть до подорожей. Сапіосексуалу сподобається, якщо ви зможете показати йому все потаємні куточки Венеції або Парижа, і тільки деякі туристи знають, і ви в тому числі, де найсмачніша кава в Амстердамі.
 • Грамотність. Якщо в школі з рідної мови у вас була погана оцінка, час сідати за підручник і вивчати синтаксис з пунктуацією заново. До речі, «колідор», «коклета» і «пінджак», вимовлені з ваших уст, відлякають не тільки сапіосексуала.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також