Топ-9 ознак того, що ви – сапіосексуал

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

З'ясовуємо, хто такий сапіосексуал, за якими ознаками його відрізнити і чому вони відчувають потяг до інтелекту.

Сапіосексуал – це термін, що означає сексуальну орієнтацію, коли людина відчуває привабливість і сексуальний потяг до інтелектуальної здатності інших людей. Саме тому, зустрічаючи, нарешті, свою половинку людина неспроможна точно сказати, що привабило його у зовнішності чи рисах характеру партнера. А все тому, що магнітом був інтелект. Сапіосексуальність – відносно новий і не зовсім науковий термін, тому ви можете зустрічатися із сапіосексуалом, навіть не усвідомлюючи цього.

Сапіосексуали: хто це такі

Слово “сапіо” походить від латинського слова “sapiens”, що означає “розумний” або “мудрий”. Таким чином, сапіосексуали відчувають сексуальний потяг та привабливість до розумових якостей, інтелектуальної здатності та освіти інших людей, замість фізичного зовнішнього вигляду чи статі.

Сапіосексуалізм як термін вперше виник завдяки одному із найпопулярніших у світі сайтів знайомств – OkCupid. Він додав в анкетах нову сексуальну орієнтацію – сапіо. Ідею підхопив Tinder, і подібна опція стала одним із основних критеріїв вибору партнера. Тепер термін можна знайти в Оксфордському словнику англійської мови та Urban Dictionary. За визначенням останнього, сапіосексуал – це той, хто вважає, що чиїсь інтелектуальні здібності є найбільш привабливою рисою. Вони оцінюються вище за будь-які фізичні характеристики.

Сапиосексуал - кто это?

Любов до розумних людей

Люди із сапіосексуальною орієнтацією схильні вибирати партнерів проникливих, допитливих, зухвалих, а філософська дискусія для них – найкраща прелюдія до кохання.

Основна ознака сапіосексуалу – високий IQ і, отже, вони не просто можуть визначити, а й гідно оцінити ерудицію та красномовство інших людей. Закохані в інтелект мають широкий кругозір, вміло використовують метафори і майстерно іронізують.

Що кажуть учені про любов до інтелекту?

Сапіосексуалізм офіційно не визнаний і не використовується сексологами та іншими фахівцями у сфері сексуального здоров’я. На їхню думку виділяти потяг до високого інтелекту партнера як окрему орієнтацію – безглуздо, це все одно, що виділити окремо любов до грошей. Крім того, кожен із нас по-різному оцінює рівень інтелекту.

Проте популярність сапіосексуальності не перестає зростати. Тенденцію пов’язують із швидким розвитком технологій та підвищеним інтересом людства до вчених та винахідників. Багато героїв зарубіжних телесеріалів є геніями, які, хоч і не можуть похвалитися величезною м’язовою масою та ідеальними рисами обличчя, кохані жінками завдяки своєму блискучому інтелекту.

Пропонуємо вам пройти тест на сапіосексуалізм.

Як зрозуміти, що ти сапіосексуал

Відповідь «так» на кожне з зазначених нижче тверджень:

  • «Я люблю чоловіків, які не тільки поводяться інтелігентно, але також одягаються в стилі інтелектуала».
  •  «Дурні люди змушують мене відчувати роздратування і навіть огиду».
  •  «Я шаленію від тонких ігор розуму, які змушують губитися в здогадах, подобаюся я йому чи ні».

Ви не одразу почали зустрічатися

Незалежно від того, чи були ви друзями протягом багатьох років, перш ніж почали зустрічатися, або ваш партнер просто довше залицявся до вас, ніж ви звикли, сапіосексуал має оцінити ваші інтелектуальні здібності, перш ніж він зможе по-справжньому зацікавитися в вас. Таким чином, якщо інтерес вашого партнера до вас значно зростає, чим більше він про вас дізнається, то є ймовірність, що він – сапіосексуал. Якщо ж ви оцінюєте думки партнера перш, ніж прийняти від нього якісь знаки уваги, то сапіосексуал – це ви.

Ви цінуєте всі аспекти інтелекту партнера

Якщо ви шанувальник книг з психології, ви напевно знайомі з терміном «емоційний інтелект». Так ось, сапіосексуалів може приваблювати саме цей аспект. Тобто не завжди думки, вичитані в книгах, важливі. Багато закоханих в IQ можуть захоплюватися партнером за його емоційну зрілість і дотепність.

Ви спалахуєте, коли партнер використовує правильну граматику

І просто божеволієте, коли в повідомленні він не виділяє комами ваше ім’я. Вам у першу чергу важливо, щоб він бездоганно говорив і писав рідною мовою, розбирався в поточній ситуації в країні, історії, літературі, бізнесі, фінансах, психології. І не важливо, чи робить він вправи для мозку або від природи має допитливий розум. Чоловік, чия мова бездоганно поставлена, – ваш номер один, і коли він починає про щось розповідати, ви все готові віддати, аби він не зупинявся.

Кто такие сапиосексуалы?

Ваші сварки з партнером обертаються навколо інтелектуальних питань

Ви обожнюєте вести з партнером палкі суперечки на інтелектуальні теми. У будь-якій дискусії кожен з вас почувається найбільш впевненим і дотепним, повністю занурюючись в аналіз обговорюваного аспекту, що часто може призводити до досить різких зіткнень.

Ви поважаєте скромність

Хоча на перший погляд здається, що головне для сапіосексуалів – це его партнера, однак це не те, чого вони насправді хочуть або цінують в людині, яка їм сподобалася. Як пояснюється на веб-сайті Love Dignity, «багатьох сапіосексуалів, як правило, привертає скромність людини, а не досягнення, якими вона хизується». Так що навіть якщо у вас є докторський ступінь, ваш партнер, швидше за все, не надасть цьому значення. Замість цього він вважає за краще, аби ви проявили свій інтелект під час бесіди, а не розповідали про те, наскільки ви розумні.

Ви вибираєте «розумні» місця для побачень

Якщо ви сапіосексуал, то, швидше за все, вважаєте за краще шукати чоловіка мрії на курсах, тренінгах, лекціях в музеях, галереях і книжкових магазинах, в театрах та інших місцях, які приваблюють інтелектуалів.

Ви дотепно жартуєте над партнером

Крім того, що розмова з партнером для сапіосексуала має бути інтелектуальною і захоплюючою, в ній також має бути присутнім дотепний стьоб над співрозмовником. Ви ж не на лекції TED сидите, а на побаченні. Суть у тім, що ви не просто розмовляєте, а робите це креативно. Так що якщо іронія – це мова, якою ви спілкуєтеся, є всі шанси, що ви – сапіосексуал.

Ви віддаєте перевагу мовчанню small talk

Іноді кращі розмови – це розмови, під час яких не промовляється ані слова. Це той випадок, коли ви вже перебуваєте з партнером у стосунках, й у вас обох немає необхідності заповнювати кожну хвилину мовчання бесідою. Іноді ви просто хочете залишитися кожен наодинці зі своїми думками: подумати, помріяти або просто розслабитися і насолоджуватися моментом. Ідеальний варіант для вас – сісти поруч з партнером на дивані і разом читати розумні книги.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також