Контактний дерматит: причини і симптоми

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Контактний дерматит

Наша шкіра сигналізує нам про різні зміни в нашому організмі і контактний дерматит – не виключення. Розберемося, чому виникає такий стан і що з цим робити.

Що таке контактний дерматит

Контактний дерматит виникає через тривалий вплив будь-якого зовнішнього подразника на шкіру. Такий стан є алергічною реакцією і проявляється у вигляді почервоніння, подразнення, лущення в місці такого контакту.

Симптоми контактного дерматиту:

  • яскраві червоні плями;
  • свербіж;
  • шкірний висип (прищики, бульбашки, кірки);
  • печіння або біль у місці контакту і навколо.

Контактний дерматит

Якщо контакт з провокатором припиняється, найчастіше алергічний стан теж зникає. У цьому випадку при тривалому контакті можуть виникати стан мокрої рани, утворення кірочок, потовщення шкіри. Проявлятися контактний дерматит може на будь-якій ділянці тіла.

Причини контактного дерматиту

Як ми вже розібралися, симптоми контактного дерматиту виникають при тривалій дії агресивного фактора на шкіру. У цьому списку можуть опинитися різні хімічні засоби (засоби для прання і прибирання), погодні умови (температура повітря, вологість, сухість), надмірний тиск або тертя предметів одягу. Чим частіше відбувається контакт з предметами, які провокують виникнення шкірних реакцій, тим більша ймовірність виникнення хронічного перебігу захворювання.

Контактний дерматит

У списку ризику виникнення контактного дерматиту знаходяться люди, які багато контактують з різноманітними хімічними засобами, мають алергічні спадкові хвороби і ті, хто в минулому піддавався впливу агресивних чинників.

Діагностика і лікування контактного дерматиту

Визначити захворювання і поставити точний діагноз може тільки лікар-дерматолог. Тому при появі нетипових симптомів, таких як свербіж, печіння, лущення, ранки, кірочки, пухирі, рекомендовано негайно звернутися до лікаря. Щоб правильно поставити діагноз, лікар проводить додаткові аналізи для визначення подразників, що провокують. Також такі аналізи проводяться для того, щоб точно встановити діагноз і відрізнити від інших шкірних захворювань. Після того, як діагноз встановлений, лікар призначає медикаментозне лікування, яке може включати в себе застосування зовнішніх засобів (мазі, примочки, розчини), антигістамінні засоби, обов’язкове виключення провокуючого фактора, вітаміни. Якщо ви не маєте можливості швидко потрапити на прийом до лікаря, але симптоми погіршуються, можна прийняти антигістамінний засіб і прикладати прохолодні компреси, вони будуть зменшувати свербіж. Також можна скористатися різними антигістамінними зовнішніми гелями і мазями, але потрібно бути обережним, у разі якщо у вас з’явилися невеликі ранки. Симптоми також можуть зменшитися після виключення контакту з провокуючим фактором, але це не привід відкладати візит до лікаря.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також